El Rocio

Jednym z niezwykłych miejsc, które znajdują się na mapie naszej wyprawy po południowej Hiszpanii jest miasteczko El Rocio.

Uwierzycie, że zatrzymało się ono na początku XX wieku?

Mieszkańcy El Rocio świadomie zrezygnowali z asfaltu i nowoczesnej architektury, gdyż wolą tradycję. Częstym widokiem są ludzie jadący konno do pracy, ubrani w niedzisiejsze stroje, ale rozmawiający przez telefon. Chociaż nie zrezygnowali ze zdobyczy techniki, przebywając tam, czujemy się jakbyśmy cofnęli się o sto lat.

Miasteczko słynie też z corocznie organizowanej do niego pielgrzymki, zwanej Romeria de El Rocio, podczas której osoby z całej Hiszpanii udają się do miejscowej kaplicy z figurą Matki Boskiej z El Rocio. Jest to największa pielgrzymka w Andaluzji gdyż do miejscowości zjeżdżają nawet 2 miliony ludzi! Znana jest najbardziej z niezwykłej atmosfery – do kaplicy bowiem tłum podąża pieszo, na koniach lub powozach, a wieczorami obozowiska rozbrzmiewają muzyką i śpiewem. Marsz organizowany jest około 50 dni po Wielkim Tygodniu. Religijny charakter święta pomagają odczuć niedzielnie msze święte, jednak to noc z niedzieli na poniedziałek jest najciekawsza. Odbywa się wtedy tzw. Salto de la reja- skok przez płot, podczas którego figurę Matki Bożej wynosi się z pustelni i aż do świtu nosi na ramionach.

Chociaż można to magiczne miejsce porównać do Fatimy, nie jest tak komercyjne i przez to – autentyczne i warte zobaczenia.

Na nas całość robi to ogromne wrażenie!

Nie da się w pełni opisać magii tego miejsca samymi słowami, dlatego zapraszamy na wspólną wyprawę hiszpańskiej Motofiesty.

Motofiesta

Powiązane artykuły

Read More

Jak wybrać organizatora wycieczek motocyklowych?

Read More

Czy warto wybrać się na wakacje z organizatorem wypraw motocyklowych?

Read More

Relacja z wycieczki motocyklowej do Kolumbii, luty 2022

Read More

Maskonury na Islandii

Read More

Dzień dwunasty. Mariquita – Sesquile.

Read More

Dzień jedenasty. Salamina – Mariquita

Read More

Dzień dziesiąty. Sonson – Salamina.

Read More

Dzień dziewiąty. Guatape – Sonson.

Read More

Dzień ósmy. Pauna – Guatape.

Read More

Dzień siódmy, San Gil – Pauna.