Planowanie wyprawy z MOTOFIESTĄ

Wyprawy motocyklem z pewnością należą do tych niesamowitych i wyzwalających. Podczas jazdy możecie zobaczyć i doświadczyć o wiele więcej niż w trakcie podróży innymi środkami transportu.
Jeśli marzycie o tym, aby zwiedzić niezwykłe miejsca, zobaczyć wiele fascynujących widoków, przeżyć wyjątkowe chwile, zapoznajcie się z naszymi poniższymi wskazówkami, dotyczącymi planowania wypraw motocyklowych.

Krok pierwszy – Ustalanie trasy, wybór punktu docelowego wyprawy.

Na początku pomyślcie, jaki dystans chcecie pokonać. Ułatwią Wam to mapy internetowe. Jeśli wyznaczycie cel swojej podróży, przybliżcie mapę tak, aby znaleźć najciekawsze miejsca w okolicy wybranej trasy.
Weźcie pod uwagę to, ile czasu możecie poświęcić całej wyprawie. Po wybraniu i zaznaczeniu na mapie miejsc, które chcecie zwiedzić, otrzymacie drugą wersję trasy.
Na koniec, kiedy wyznaczycie drogę, sprawdźcie punkty newralgiczne, takie jak: mosty obrotowe czy zwodzone, promy, tunele jednokierunkowe itp. Ustalenie ich pomoże Wam określić godzinę, na którą musicie być na miejscu, aby zdążyć na prom, określić koszt przepłynięcia, otwarcie mostu itp. Z góry zaplanujcie, ile kilometrów dziennie jesteście w stanie pokonać!
Z tak przygotowaną trasą możecie śmiało przejść do kolejnego kroku. Pamiętajcie, że zawsze możecie zmienić wyznaczoną przez Was trasę lub dowiedzieć się od miejscowych ludzi o zakątkach, których nie mogliście ustalić za pomocą mapy.

Krok drugi – Określenie budżetu.

Podstawowe wydatki podczas podróży składają się z:

 • noclegu,
 • jedzenia,
 • benzyny,
 • sprzętu,
 • przygotowania motocykla i ekwipunku, który zabierzecie ze sobą,
 • ubezpieczenia,
 • opłat drogowych, o których mowa w pierwszym kroku,
 • szczepień i wizy jeśli państwo, przez które będziecie przejeżdżać, ich wymaga.

Oprócz wydatków podstawowych doliczcie dodatkową część pieniędzy (10%- 20% ustalonego budżetu) na zdarzenia losowe, na które nie macie wpływu. Warto być do nich przygotowanym.
Przy wyznaczeniu kwoty za nocleg pamiętajcie, aby wszelkie hotele, pola namiotowe bookować z wyprzedzeniem! Dowiedzcie się odpowiednio wcześniej o dostępności miejsc w interesującym Was terminie.

Jeśli chodzi o jedzenie, musicie zastanowić się, czy będziecie sami je przygotowywać, (w tym przypadku musicie zabrać własny sprzęt do gotowania) czy postawicie na kuchnie lokalne, restauracje.
Przy pierwszej opcji możecie zaoszczędzić na kosztach, ale z pewnością stracicie sporo czasu, który moglibyście spożytkować ciekawiej.

Pamiętajcie, aby zrównoważyć taki wybór. W miejscach, gdzie nocujecie, np. w hotelu, kupujcie śniadania na miejscu. Na polu namiotowym gotujcie sami, dzięki czemu zaoszczędzicie pieniądze.

Krok trzeci – Przygotowanie sprzętu i wyposażenia.

Na początku ustalcie, na jakich rzeczach chcecie oszczędzić, a na których nie. To wszystko zależy od Waszych preferencji, czy chcecie kupić tańszy namiot, czy droższy z lepszego materiału z dodatkowymi funkcjami (np. szybkie składanie/rozkładanie).
Narzędzia stanowią podstawę, którą musicie przemyśleć podczas
przygotowań wyposażenia motocykla.

 • Sprawdźcie, czy macie je wszystkie na wyposażeniu motocykla, który zabierzecie w podróż. (Nasza wypożyczalnia zapewni Wam wszystko, czego będziecie potrzebowali!)
 • Prócz tego zabierzcie ze sobą szarą taśmę i kilka opasek zaciskowych, które mogą Wam się przydać w sytuacjach nieoczekiwanych i niemożliwych do naprawienia w aktualnym miejscu.
 • Ubrania motocyklowe to następna rzecz, którą musicie przygotować. Na tym na pewno nie powinniście oszczędzać! Możecie porównać ceny w różnych sklepach motocyklowych, ale zawsze powinniście sięgać po rzeczy renomowanych firm!
 • Jeśli chodzi o odzież zwykłą, najlepiej zabierzcie taką ilość, która starczy Wam na cały wyjazd. Nie zabierajcie zbędnych rzeczy, które będą dodatkowym ciężarem zajmującym cenne miejsce waszego ekwipunku.
 • Sprzęt elektroniczny, w który powinniście się doposażyć przed wyruszeniem na wyprawę motocyklową to na pewno nawigacja czy kamerka typu “action camera”. Zaktualizujcie nawigację przed podróżą i wgrajcie trasę, w którą się wybieracie. Kamerkę doposażcie w kartę pamięci i naładujcie jej baterie.
 • Sprzęt kempingowy, o którym mowa była na początku to ważna sprawa podczas planowania wyprawy. My zdecydowanie polecamy lekki i prosty w konstrukcji namiot i ciepły śpiwór. To rzeczy, na których również nie powinniście oszczędzać.

Wyprawę zaplanowaną według powyższych wytycznych śmiało możecie wcielić w życie. Pamiętajcie jednak, że każde przygotowanie powinno być indywidualne pod kierowcę, bądź też pasażera wyprawy, miejsca, przez które będziecie jechać i do którego zmierzacie.

Dlaczego powinniście nas wybrać?/ Jak działamy?

-Jako rzetelna i prężnie rozwijająca się firma, na pierwszym miejscu stawiamy naszych klientów. Wasze zadowolenie i komfort są dla nas priorytetem.

-Dbamy o to, aby usługi, które świadczymy były zawsze na najwyższym poziomie.

-Nasze motocykle dostarczamy na terenie całej Polski! Posiadamy sprzęt najwyższej jakości. W każdym z naszych motocykli znajduje się nawigacja GPS.

-Działamy 24h na dobę, dzięki czemu w dowolnej chwili dnia lub nocy możecie się do nas zwrócić.

-W celu konkretnej wyceny zapraszamy Was do kontaktu drogą e-mailową i telefoniczną.