Sylwester na Islandii

Jak wygląda Sylwester na Islandii? Islandia stała się znana na całym świecie dzięki wielkim pokazom sztucznych ogni i celebrowaniu Sylwestra.

Mieszkańcy wychodzą na pokryte śniegiem ulice i hucznie obchodzą ten jeden z najważniejszych dni w ciągu całego roku, ubrani w błyszczące stroje oraz śniegowce.

Każdego roku wydają ogromną ilość pieniędzy (setki milionów koron islandzkich) na sztuczne ognie, częściowo dlatego, że mają obsesję na punkcie Sylwestra. Jednak główną przyczyną jest to, że wspierają w ten sposób islandzkie zespoły poszukiwawczo-ratownicze, które w dużym stopniu otrzymują dochód ze sprzedaży fajerwerków i choinek każdego roku. Jak przebiega Sylwester i początek Nowego Roku w Islandii?

Islandczycy spotkają się z najbliższymi na kolację około 18:00 lub 19:00 Po kolacji, miejscowi zbierają się przy najbliższym ognisku, aby spotkać się z przyjaciółmi i postrzelać z fajerwerków. Po ognisku ulice pustoszeją, ponieważ mieszkańcy wracają do domu, aby obejrzeć program telewizyjny o godzinie 22:30. Tuż przed północą ludzie gromadzą się na ulicach, aby wystrzelać więcej fajerwerków. Około 1:00 nadchodzi czas na imprezowanie – większość ludzi organizuje je w domu, chociaż puby i kluby są otwarte do wczesnych godzin porannych. Warto dodać, że Islandczycy często przebierają się w zabawne stroje na Sylwestra i zakładają śmieszne czapki lub robią sobie wspaniałe makijaże.