Cena

€1700 za osobę w przypadku dwóch osób podróżujących w samochodzie;

€2400 za osobę w przypadku jednej osoby podróżującej w samochodzie.

Cena zawiera: transfery z i na lotnisko w Keflaviku (KEF) dla lotu sugerowanego, wynajem samochodu Dacia Duster z dwuosobowym namiotem na dachu oraz sprzętem campingowym na czas wyjazdu, noclegi na campingach (ze wszystkimi podatkami) z wykupioną elektrycznością i prysznicem, opieka przewodnika, ubezpieczenie turystyczne, pamiątkowe koszulki, zarejestrowane materiały foto-wideo.

Cena nie zawiera: kosztów biletów lotniczych, zakwaterowania poza wskazanymi datami wyjazdu, wyżywienia, paliwa do samochodów oraz wydatków własnych, mandatów i opłat drogowych.

Nasza flota

Podczas wycieczki będziemy się przemieszczać samochodami marki Dacia Duster.

 

Islandia – przepiękny kraj na wyprawę samochodową 4×4

To, za co kochamy Islandię to natura, jej dzikość i nieprzewidywalność pogody. Przebywając tam, czujemy ducha nordyckich wierzeń, widzimy jak wiele dla mieszkańców znaczą ich korzenie. To wszystko sprawia, że czujemy się tam jak w domu i chcemy, żebyście również tego doświadczyli. Ale czym jest doświadczanie Islandii bez poznania jej największych walorów? Zachodnie Fiordy, po których będziemy się poruszać, razem z półwyspami Snaefellsnes i Reykjanes to jedne z najbardziej spektakularnych regionów tego pięknego kraju. Nic dziwnego, że nazywają je „Islandią w pigułce”, skoro możemy tam doświadczyć wszystkich bogactw wyspy: gejzerów, wodospadów, jaskiń i pól lawowych, gorących źródeł, lodowców, czy nawet wulkanu.

Tak niewiele wystarczy, by doświadczyć Islandii w jej pełnej krasie. By móc przespacerować się po czarnych plażach w poszukiwaniu odpoczywających fok, by wypatrywać maskonurów, czy słuchać legend i historii przy zupie homarowej.  Chociaż nasza podróż do krótkich nie należy- 1500km to niemała liczba- gwarantujemy, że z nami wypoczniecie. Zobaczcie piękno tego rzadko odwiedzanego rejonu razem z nami! Radzimy wziąć aparat z dużą kartą pamięci, bo każde zrobione zdjęcie może okazać się zdjęciem życia!

Ten wyjazd samochodowy ma charakter objazdowy.

8 dniowa wyprawa będzie poprowadzona na Zachodnie Fiordy, dając możliwość zasmakowania Islandii w pigułce. Całkowita długość trasy wyniesie 1500km. Około 85% będzie prowadziło asfaltami dobrej jakości, natomiast 15% drogami szutrowymi. Noclegi zapewniamy na sprawdzonych, dobrej klasy campingach.

Używamy samochodów Dacia Duster z napędem 4×4 i namiotami na dachach i sprzętem campingowym. Jedno auto jest wynajmowane dla maksymalnie dwóch osób.

Plan podróży

Odpowiedzi na często zadawane pytania

Wyprawa na Islandię jest wyprawą szczególną w naszej ofercie z tego względu, że do podróży używamy samochodów. Będą to auta Dacia Duster lub podobne, z napędem 4×4. Dodatkowo na dachach mają zamontowane namioty typu “hardshell”, tzn. z kompozytową obudową.

Przede wszystkim trzeba się przygotować na zmienność pogody. Jedynym czynnikiem pogodowym, który się nie zmienia jest wiatr. Na Islandii wieje niemal zawsze, więc lekka odzież wierzchnia przeciwwiatrowa i przeciwdeszczowa jest mocno zalecana. Parasole się nie przydadzą. Z uwagi na mnogość gorących źródeł, przy których będziemy się zatrzymywać polecamy zabrać ze sobą strój kąpielowy, klapki i szybkoschnący ręcznik. Zestaw campingowy zabierzemy razem z samochodem z wypożyczalni.

Wszystkie bagaże każdy uczestnik wozi ze sobą w samochodzie. Przewidujemy maksymalnie 2 osoby w samochodzie, więc miejsca będzie wystarczająco dużo.

Transfery z lotniska do wypożyczalni samochodów są wliczone w cenę wyjazdu.

Dokonanie rezerwacji jest proste i szybkie. Należy kliknąć przycisk „Zarezerwuj teraz” znajdujący się na stronie z opisem wyjazdu i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Na podstawie zebranych danych przygotowuję umowę i wysyłam ją razem z pozostałymi dokumentami dotyczącymi wyjazdu. Na tę chwilę rezerwacja jest traktowana jako „wstępna”. Następnie konieczne jest odesłanie podpisanej umowy oraz wpłata 15% ceny wyjazdu, co potwierdza rezerwację miejsca.

Płatność za wyjazd odbywa się w trzech ratach. Pierwsza w wysokości 15% wartości wyjazdu potwierdza dokonanie rezerwacji. Druga w wysokości 35% wartości wyjazdu płatna jest po zebraniu grupy minimalnej, najpóźniej na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy. Trzecia rata w wysokości 50% płatna jest gotówką, pierwszego dnia wyjazdu.

W przypadku rezygnacji z wyjazdu na minimum 60 dni przed wyjazdem wpłaty są zwrotne w 100%, między 59 a 30 dni przed są zwrotne w 50%, między 29 a 7 dni zwrotne w 25%. Po tym terminie wpłaty nie są zwracane.

Minimum logistyczne to 8 osób / 4 samochody.

Nie. Jest to przez nas rekomendowane, jednak nie jest konieczne. Uczestnikom wyprawy możemy udostępnić trasy z danego dnia wraz z informacjami o noclegu. Przestrzegamy jednak przed samotnym podróżowaniem, zwłaszcza po drogach gruntowych. Należy też pamiętać, że na Islandii panuje całkowity zakaz poruszania się poza drogami publicznymi lub wyznaczonym terenem do jazdy offroad! Jazda w miejscach niedozwolonych grozi bardzo wysokimi mandatami.

Prawo jazdy, dowód osobisty lub paszport ważny przynajmniej przez 6 miesięcy od momentu zakończenia wyprawy. Wizy nie są wymagane dla obywateli Unii Europejskiej.

Praktycznie wszędzie można płacić kartą kredytową / debetową. Jeśli chcecie mieć ze sobą gotówkę, to najlepiej wziąć ze sobą euro i wymienić na miejscu w banku lub kantorze na lokalną walutę.

Roaming europejski działa bardzo dobrze, nie ma problemu z polskimi numerami. Jednak w wielu miejscach po drodze możemy spotkać się z problemem braku zasięgu.

Zdecydowana większość wtyczek jest w standardzie obowiązującym w Polsce. W miejscach, gdzie są specyficzne, spłaszczone wtyczki islandzkie są z reguły ogólnie dostępne przejściówki – choć miejsc z tym standardem pozostało już naprawdę niewiele.

Zdecydowana większość trasy prowadzi asfaltem, a ilość odcinków szutrowych nie przekracza 15% długości. Teren nie jest trudny, a wszystkie drogi, których używamy są publiczne, więc nikomu nie powinny sprawić trudności przy zachowaniu zdrowego rozsądku.

Spać będziemy na sprawdzonych campingach, które na Islandii są na wysokim poziomie. Jest to też popularna forma nocowania, więc często będziemy mogli wybrać spośród kilku dostępnych. Ceny campingów są wliczone do ceny wyjazdu.

Nie są wymagane żadne dodatkowe szczepienia.

Nie płacimy żadnej dodatkowej kaucji za samochody. Ubezpieczenie samochodów obejmuje:
CDW (Ubezpieczenie od kolizji)
GP (ochrona od uszkodzeń spowodowanych żwirem)
SADW (ochrona od uszkodzeń spowodowanych piaskiem i popiołem)
SCDW (ubezpieczenie od poważnej kolizji)
TP (ochrona przed kradzieżą)
ubezpieczenie obejmuje okna, burze piaskowe, zarysowania, drzwi wyłamane przez wiatr
ubezpieczenie nie obejmuje opon i przepraw przez rzekę

Ubezpieczenie turystyczne wykupujemy dla każdego uczestnika. Jest to Allianz Globetroter. Polisa obejmuje 200 000 zł Kosztów leczenia i Assistance, 200 000 zł OC oraz 50 000 zł NNW.

Szczegółową rozpiskę kwot ubezpieczenia można sprawdzić pod tym LINKIEM.

W cenie wyjazdu są zawarte transfery z i na lotnisko dla lotu sugerowanego. Lot sugerowany i związany z nim transfer wybierzemy w taki sposób, żeby obsłużyć jak największą liczbę uczestników. Zostanie ogłoszony na minimum miesiąc przed datą rozpoczęcia wyjazdu. Jest możliwość przedłużenia pobytu i innego zorganizowania transferów, ale to wymaga indywidualnych ustaleń.

Ciekawostki o Islandii

 • Islandia jest położona w gorącym punkcie Grzbietu Śródatlantyckiego. Posiada wiele wulkanów (15 jest czynnych), gorących źródeł i gejzerów. Islandczycy skwapliwie to wykorzystują – statystyki mówią, że nawet 85% domów ogrzewana jest energią geotermalną! Natomiast nadmiar ciepłej wody wykorzystuje się do podgrzewania chodników i ulic, aby zimą nie zalegał na nich śnieg.
 • Największy lodowiec Islandii, Vatnajokull, ma powierzchnię około 8000 km2, a szczyt jego czapy lodowej znajduje się na wysokości 2210 m n.p.m. Niektórym uważnym obserwatorom krajobrazy mogą wydać się znajome. Kręcono tutaj część odcinków „Gry o tron” ????
 • Islandia zajmuje podobną do Polski powierzchnię, a jej gęstość zaludnienia to tylko 3 osoby na kilometr kwadratowy. Największą grupą obcokrajowców zamieszkujących ten kraj są Polacy.
 • Na terenie wyspy spotykają się płyty tektoniczne Eurazji i Ameryki Północnej. Ich ruchy dosłownie rozrywają wyspę na pół w tempie jednego centymetra rocznie.
 • Podczas wyprawy dotrzemy do najbardziej wysuniętego za zachód punktu Europy. Kierując się z niego prosto na południe. Pierwszym stałym lądem na jaki byśmy natrafili to… Antarktyda.
 • Najdłuższy dzień na Islandii trwa prawie 21 godzin.
 • Zimy w Reykjaviku są statystycznie cieplejsze niż w Nowym Jorku. Dzieje się tak za sprawą ciepłego Prądu Zatokowego (Golfstrom) opływającego go od południa. Niestety zimą wieją silne wiatry i często pada deszcz.
 • Reykjavik jest najbardziej na północ położoną stolicą na świecie.
 • Większość Islandczyków zna język angielski, choć starsze pokolenie lepiej włada językiem duńskim.
 • Język islandzki to najstarszy używany język w Europie. Współcześni Islandczycy są w stanie czytać w oryginale 1000-letnie sagi. To język którym posługiwali się Wikingowie tysiąc lat temu. Niestety jest to też jeden z najtrudniejszych języków.
 • Islandczycy cieszą się najdłuższą przewidywaną średnią życia na świecie (80,2 lata dla mężczyzn i 83,3 dla kobiet).
 • Ze względu na tanią energię geotermalną Islandia to jedyne miejsce w Europie, gdzie hoduje się banany w szklarniach.
 • W Islandii ponad 80% ludności wierzy w elfy.

Opinie uczestników

Bogdan Siekierko mówi o wyjazd motocyklowy w Hiszpania

Genialna wyprawa motocyklowa i nauka w jednym! Mega zabawa, świetna atmosfera. Podziękowania dla wszystkich uczestników i organizatora .Polecam każdemu, kto jeszcze się waha. Do zobaczenia w przyszłym sezonie!

Bogdan Siekierko
Krzysztof Małysz opinia o wyjazd motocyklowy

Wyjazd do Hiszpanii, zakwaterowanie w Calpe. Nie sądziłem, że będzie tak dobrze. Aby krótko podsumować to, co najbardziej utkwiło mi z tej imprezy, to niczym niezmącona radość z jazdy po winklach. Przewodnik – pierwsza klasa. Motocykle – doskonałe. Widoki – zapierające dech. Towarzystwo – przemiłe..

Krzysztof Małysz
Leszek Gradowski mówi o opinii o wycieczka motocyklowa Motofiesta

Jechać! i nie zastanawiać się czy warto. Ogarnięta ekipa organizatora, świetny przewodnik. Trasy bajeczne.

Leszek Gradowski
Ewa Gołasa wyraża opinię o wyjazd motocyklowy motofiesta

Kolejny udany wyjazd z Motofiestą👍wspaniała organizacja,fajne trasy no i super towarzystwo 😄

Ewa Gołasa
Piotr Nowak opinia o wyprawie Kolumbia

Wyjazd do Kolumbii był absolutnie niezapomniany. Spodziewałem się że będzie dobrze, ale rzeczywistość przeszła nawet najśmielsze oczekiwania. Organizacja całego wyjazdu była bardzo dobra, a cała wyprawa przebiegła bez problemów. Polecam, polecam, polecam.

Piotr Nowak

Blog

Read More

Jak wybrać organizatora wycieczek motocyklowych?

Read More

Czy warto wybrać się na wakacje z organizatorem wypraw motocyklowych?

Read More

Maskonury na Islandii

Read More

Za co kochamy Islandię?

To miejsce na zadawanie pytań wszelakich. Postaram się na nie odpowiedzieć możliwie szybko i wyczerpująco.

Zapisujesz się na wycieczkę Islandia – wycieczka objazdowa po Fiordach Zachodnich. Twoje przyszłe „ja” Ci za to podziękuje!

Loty

Informacje na temat lotu sugerowanego zostaną ogłoszone po zebraniu grupy minimalnej. Wypełnienie tych pól nie jest wymagane.
Data i godzina przylotu, numer lotu.
Data i godzina startu, numer lotu.

Pozostałe informacje

Dane kierowcy konieczne do zawarcia umowy o udział w imprezie turystycznej

Pytam tutaj o adres zamieszkania.
Upewnij się, że data ważności Twojego dowodu nie kończy się przed zakończeniem wyjazdu.
Wymagane jest prawo jazdy kategorii A.

Dane konieczne do zawarcia umowy ubezpieczenia turystycznego Allianz Globetrotter.

Zapoznaj się z zakresem i sumami ubezpieczenia oraz Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia Globetrotter.

Pamiątkowe koszulki

Dla wszystkich uczestników przygotowujemy pamiątkowe koszulki. W przypadku rezerwacji dotyczącej dwóch osób, wybierz dwie opcje.

Jeśli rezerwacja będzie dokonana odpowiednio wcześniej, koszulki przywiozę na rozpoczęcie wyjazdu. Jeśli jednak zdarzy się tak, że w trakcie rezerwacji już będę za granicą, to siłą rzeczy koszulkę wyślę kurierem dopiero po powrocie do Polski.

W jaki sposób dotarła do Ciebie informacja o wyjazdach Motofiesty?