Cena

€2700 od osoby w przypadku 4 osób w samochodzie;

€2900 od osoby w przypadku 3 osób w samochodzie;

€3300 od osoby w przypadku 2 osób w samochodzie.

Cena zawiera: transfer z i na lotnisko w Windhuk, wynajem samochodów Toyota Hilux z namiotami na dachach i niezbędnym sprzętem biwakowym, maksymalne ubezpieczenie dla wypożyczanych samochodów, noclegi – 10 noclegów na campingach i 4 noclegi w hotelach w pokojach dwuosobowych ze śniadaniem, koszty wjazdu do Parku Narodowego Sossusvlei, wjazd do Parku Narodowego Etosha, wstęp do Cape Cross, wstęp do Twyfelfontain, wstęp do meteoru Hioba, opieka minimum dwóch polskich przewodników, ubezpieczenie turystyczne.

Cena nie zawiera: biletów lotniczych, paliwa do samochodu, wyżywienia (poza śniadaniami w przypadku noclegów w hotelach), wizy do Namibii, wydatków własnych

Nasza flota

Podczas wycieczki będziemy się przemieszczać samochodami marki Toyota Hilux.

 

Namibia – idealna wyprawa samochodowa by posmakować Afryki

Namibia to państwo w południowo-zachodniej Afryce, leżące nad Oceanem Atlantyckim. Graniczy z Angolą, Botswaną, RPA, Zambią oraz Zimbabwe. Większość powierzchni Namibii zajmuje rozległy wewnętrzny płaskowyż, położony na wysokości 700-1500 m n.p.m. Jego najwyższym punktem jest szczyt Brandberg 2606 m n.p.m. Płaskowyż opada na zachodzie stromym progiem ku wąskiej nadbrzeżnej nizinie, gdzie ciągnie się pustynia Namib. Na południu płaskowyż ogranicza dolina rzeki Oranje, a od wschodu kotlina Kalahari.

W Namibii można zwiedzać parki narodowe, największy na świecie meteoryt Hoba w okolicy miasta Grootfontein, wodospady Epupa Falls czy Skały Spitzkoppe. Fascynująca jest wycieczka do wioski Opuwo, gdzie zobaczyć można przenikanie się tradycyjnych kultur i współczesności. W tych rejonach mieszka lud Himba, który wciąż żyje tradycyjnie, w oddalonych od siebie małych osadach, w glinianych chatkach. Himba zajmują się wypasem bydła i są jednymi z ostatnich nomadów świata. Ubierają się w skromne stroje ze skór, nacierają całe ciało tłuszczem zmieszanym z ochrą i sproszkowanymi ziołami, co nadaje im unikatowy wygląd.

W związku z tym, że większość kraju pokrywają pustynie – Namib i Kalahari, warto choć na chwilę zjechać z turystycznych szlaków, aby doświadczyć czegoś naprawdę rzadko spotykanego.

Namibia to otwarte przestrzenie, fascynujące krajobrazy, bliski kontakt z naturą, niesamowici ludzie Himba, Herero, Buszmeni, Owambo i Kavango i brak masowej turystyki. Jeśli ktoś pragnie samotności na rozległym terenie, spania w buszu pod gwiazdami, pięknych widoków i podglądania dzikich zwierząt, to trafił doskonale. Ten niesamowity kraj zapewnia dziewiczą przyrodę, niepowtarzalne krajobrazy i możliwość poznania fascynujących kultur.

Ten wyjazd samochodowy ma charakter objazdowy.

Podróżujemy w sposób zorganizowany typu self – drive, co oznacza, że sami kierujemy wynajętymi samochodami, nie korzystamy z usług kierowców. Pozwala to na dużą swobodę i elastyczność wyprawy. Wjeżdżamy do parków narodowych, dzięki czemu mamy kontakt z dziką przyrodą i zwierzętami. Jest to świetny sposób na poznanie Afryki, jej piękna i dzikości. Trasa po namibijskich drogach jest mieszana, asfaltowo – szutrowa, bardzo zróżnicowana, co gwarantuje, że nuda nam nie straszna. Podczas wyjazdu spędzimy 10 noclegów na campingach oraz 4 noce w hotelach w pokojach dwuosobowych. Kompletny sprzęt campingowy i do gotowania wynajmujemy razem z samochodem.

Plan podróży

Odpowiedzi na często zadawane pytania

Tak, jest potrzebna. Wizę turystyczną można uzyskać po przylocie na lotnisko Windhuk, jednak tam procedury potrafią trwać nawet kilka godzin, by obsłużyć pasażerów jednego lotu. Zalecamy zgłosić się wcześniej do przedstawicielstwa Namibii w Berlinie lub Londynie albo skorzystać z jednego z biur pośredniczących w uzyskaniu wizy. Należy jednak pamiętać, że taka procedura może zająć nawet 30 dni w trybie standardowym. Wiza kosztuje 80 euro i nie jest wliczona w cenę wyjazdu. Co istotne – konieczne jest posiadanie paszportu ważnego na minimum 6 miesięcy po planowanym powrocie.

Ubezpieczenie turystyczne wykupujemy dla każdego uczestnika. Jest to Allianz Globetroter. Polisa obejmuje 200 000 zł Kosztów leczenia i Assistance, 200 000 zł OC oraz 50 000 zł NNW.

Szczegółową rozpiskę kwot ubezpieczenia można sprawdzić pod tym LINKIEM.

Podczas podróży będziemy używać samochodów Toyota Hilux z napędem 4×4. Samochody mają dwa namioty dwuosobowe na dachu oraz wyposażenie campingowe.

Lista standardowego wyposażenia campingowego dla dwóch osób:
Namiot, 2 poduszki, 2 poszewki na poduszki, prześcieradło, 2 śpiwory, materac, 2 miseczki, 2 talerze płaskie, 2 garnki, patelnia, czajnik, miska do zmywania, deska do krojenia, 2 kubki, 2 szklanki, 2 komplety sztućców, zestaw do grillowania, łyżka wazowa, duży i mały nóż do krojenia, obieraczka do warzyw, otwieracz do puszek, korkociąg, solniczka, pieprzniczka, lampka, ruszt do grilla, 2 składane krzesła, składany stół, butla z gazem 3kg, kuchenka gazowa na butlę, lodówka na 12V.
Lista dodatkowego wyposażenia samochodu:
2 zapasowe koła, podnośnik, kable rozruchowe, saperka, lina do holowania, drewniany klocek, zmiotka z szufelką i ciśnieniomierz do opon.

Wynajmowane samochody mają wykupiony maksymalny poziom ubezpieczenia. Ogranicza on odpowiedzialność kierowcy za uszkodzenia powstałe z jego winy do 3000 NAD.

Namibia jest krajem pustynnym i górzystym, a duża część kraju leży na płaskowyżu (stolica na wysokości około 1650 m n.p.m.), więc klimat jest suchy, a wysokie temperatury nie są tak uciążliwe, jak w wilgotnym klimacie. Od października do kwietnia w Namibii trwa lato, a średnie temperatury oscylują wówczas w granicach 25°C – 35°C w ciągu dnia, w nocy zazwyczaj jest około 10 – 15 °C. Wyższe temperatury występują w północnych i południowych częściach kraju, natomiast w pasach nadbrzeżnych, dzięki zimnemu prądowi Benguelskiemu, panują znacznie niższe temperatury (od 15°C do 25°C) oraz bardzo często występują zachmurzenia lub mgły. Woda w oceanie jest dość zimna, choć latem osiąga nawet około 17 – 18°C. Deszcze w Namibii padają od października do kwietnia i zazwyczaj są intensywne, lecz krótkotrwałe, co raczej nie utrudnia podróżowania. W marcu i kwietniu pada raczej sporadycznie, za to jest najwięcej zieleni oraz wody w rzekach i kanionach.

Na pewno przydadzą się środki ochrony przed słońcem – kapelusz, okulary, chusta na szyję, mocne kremy przeciwsłoneczne. Ponadto dobre środki ochrony przeciwko owadom. Na północy kraju jest znikome, ale jednak zagrożenie malarią – tam szczególnie będziemy ich potrzebować oraz używać długich spodni, skarpetek i bluz na długi rękaw – ot, żeby dmuchać na zimne. Przydatna będzie też latarka czołówka, powerbank, ładowarki do zapalniczek samochodowych, termos lub butelka na wodę wielokrotnego użytku, dodatkowy telefon lub telefon z dual sim na namibijską kartę sim (internet), z obuwia – klapki, sandały, zakryte buty. Przydatne okażą się też podręczny plecak, lornetka, grubszy polar i strój do pływania.

Jednostką monetarną, która obowiązuje w Namibii jest Dolar Namibijski (NAD), choć popularny jest także Rand (waluta RPA). Przelicznik Randów do NAD wynosi 1:1

Na kwiecień 2023 przelicznik wygląda następująco:

100 PLN = 358 NAD
100 NAD = 28 PLN

Najlepiej posługiwać się kartą płatniczą i korzystać z licznych i dobrze działających bankomatów. W hotelach, restauracjach i sklepach można płacić kartą kredytową/płatniczą.
Należy jednak wiedzieć, że obiekty te często doliczają prowizję za płatność kartą.
Na sytuacje awaryjne można wziąć ze sobą Dolary Amerykańskie lub EURO do ewentualnej wymiany, niestety można to zrobić tylko w bankach i trwa to bardzo długo, a w niektórych placówkach jest to nawet niemożliwe. Naszym zdaniem zdecydowanie należy zadbać o możliwość wypłaty pieniędzy z bankomatów i o możliwość płatności kartą.

Noce będziemy spędzać w większości w naszych namiotach na campingach. Zawsze będziemy mieli dostęp do toalet i sanitariatów. Część campingów znajduje się przy hotelach, a wtedy będziemy mogli korzystać z całej infrastruktury, tj. basenów czy restauracji. Podczas całego wyjazdu 10 nocy spędzimy na campingach a 4 noce w hotelach w pokojach dwuosobowych.

Z Namibii ceny połączeń do Polski są bardzo wysokie. Najlepiej komunikować się przez Internet. Na miejscu będziemy mogli kupić lokalne karty SIM (około 65 NAD) z pakietami Internetu 3GB na tydzień (kolejne 65 NAD), co pozwoli nam to na swobodny kontakt między sobą oraz z domem. Przez większość naszej podróży nie będzie problemów z zasięgiem, jednak zdarzą się miejsca, gdzie go zabraknie.

W Namibii jest prąd o napięciu 220V, jednak ich gniazda są bardzo nietypowe. Stosują tam typ D, czyli stary typ brytyjski, zwykle niedostępny w przypadku uniwersalnych przejściówek. Odpowiednie przejściówki lub ewentualne przedłużacze można kupić w Internecie lub w sklepach na miejscu. Warto za to wziąć ładowarkę do samochodowego gniazda zapalniczki.

Namibia nie ma szczepień obowiązkowych, natomiast zalecane są szczepienia na WZW A i B, błonicę, tężec i dur brzuszny.

Nawiguje kierowca pierwszego samochodu, którym zwykle jest nasz przewodnik. Cała grupa jedzie za nim. Dla chętnych możemy udostępnić trasę w formacie GPX. Nie udostępniamy żadnych urządzeń nawigacyjnych.

Minimalna grupa logistyczna to 8 osób w dwóch samochodach.

Zapewniamy transfery lotniskowe po przylocie do Namibii i przed odlotem do Polski. Transfer ujęty jest w cenie wyjazdu.

Poziom trudności trasy nie jest wysoki. Wielokrotnie będziemy zjeżdżać z asfaltu, jednak będą to szerokie drogi szutrowe o dość twardej nawierzchni. Trudnością podczas podróży po Namibii może być kurz wzniecany przez poprzedzające auta oraz konieczność długotrwałego utrzymania koncentracji. Namibia na ogół ma drogi bez zakrętów, a poza asfaltem może się zdarzyć, że na końcu 30 – kilometrowej prostej szerokości lotniska jest 20 metrowy odcinek wymyty przez rzekę okresową, wymagający bardzo wolnej i precyzyjnej jazdy. Ważne jest, by w porę go zauważyć.

Podczas wyjazdu będzie dwóch lub trzech kierowców, którzy mogą w razie konieczności prowadzić auta. Istnieje oczywiście możliwość prowadzenia samochodu samodzielnie, do czego zachęcamy. Należy jednak pamiętać o tym, że w Namibii jest ruch lewostronny oraz konieczne jest posiadania międzynarodowego prawa jazdy.

Dokonanie rezerwacji jest proste i szybkie. Należy kliknąć przycisk „Zarezerwuj teraz” znajdujący się na stronie z opisem wyjazdu i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Na podstawie zebranych danych przygotowuję umowę i wysyłam ją razem z pozostałymi dokumentami dotyczącymi wyjazdu. Na tę chwilę rezerwacja jest traktowana jako „wstępna”. Następnie konieczne jest odesłanie podpisanej umowy oraz wpłata 15% ceny wyjazdu, co potwierdza rezerwację miejsca.

Płatność za wyjazd odbywa się w trzech ratach. Pierwsza w wysokości 15% wartości wyjazdu potwierdza dokonanie rezerwacji. Druga w wysokości 35% wartości wyjazdu płatna jest po zebraniu grupy minimalnej, najpóźniej na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy. Trzecia rata w wysokości 50% płatna jest gotówką, pierwszego dnia wyjazdu.

W przypadku rezygnacji z wyjazdu na minimum 60 dni przed wyjazdem wpłaty są zwrotne w 100%, między 59 a 30 dni przed są zwrotne w 50%, między 29 a 7 dni zwrotne w 25%. Po tym terminie wpłaty nie są zwracane.

W cenie wyjazdu są zawarte transfery z i na lotnisko dla lotu sugerowanego. Lot sugerowany i związany z nim transfer wybierzemy w taki sposób, żeby obsłużyć jak największą liczbę uczestników. Zostanie ogłoszony na minimum miesiąc przed datą rozpoczęcia wyjazdu. Jest możliwość przedłużenia pobytu i innego zorganizowania transferów, ale to wymaga indywidualnych ustaleń.

Ciekawostki o Namibii

 • Namibia jest jednym z najmłodszych krajów na świecie – niepodległość uzyskała w roku 1990.
 • Średnie temperatury wynoszą od 17° C do 30° C latem i od 7° C do 20° C zimą.
 • Pustynia Namib jest najstarszą pustynią na świecie – ma 80 milionów lat.
 • W Twyfelfontein znajdują się jedne z najstarszych rysunków naskalnych na świecie – mają około 6000 lat.
 • Namibia posiada największe podziemne jezioro na świecie – Dragons Breath Cave.
 • Najsłynniejszy park Namibii – Etosha, ma powierzchnię Holandii. Na tym terenie spotkać można między innymi lwa, słonia, nosorożca, żyrafę czy lamparta.
 • Nazwa Namibia pochodzi od słowa Nama oznaczającego „ogromne miejsce nicości”.
 • Namibia jest drugim po Mongolii, najrzadziej zaludnionym krajem świata.
 • Litr paliwa kosztuje około 3,20 PLN.
 • W kraju tym znajdują się bogate złoża diamentu, uranu i złota.
 • Namibię zamieszkuje największa populacja gepardów na świecie.
 • Namibia jest jednym z najbezpieczniejszych krajów afrykańskich.
 • Namibia poważnie traktuje ochronę przyrody. W rzeczywistości ponad 40 procent kraju jest objętych ochroną. Był to również pierwszy kraj afrykański, który włączył ochronę środowiska do swojej konstytucji. Stąd jego obfita przyroda.

Opinie uczestników

Tomasz Szymczyk mówi o swoim wyjazd motocyklowy po Pireneje

Super zorganizowana impreza motocyklowa, pełen profesjonalizm pod każdym względem, trasy zaplanowane z przemyśleniem aby czerpać jak najwięcej satysfakcji z jazdy i przy okazji widoki okolic, polecam gorąco Motofiestę!

Tomasz Szymczyk
Tomasz Kida mówi o opinii o wyjazd motocyklowy offroad Hiszpania

Polecam szczegolnie odkrywanie nowych tras z Damianem , gosc wyluzowany i kompetentny 😅🤙🏻🤙🏻

Tomasz Kida
Paweł Małys opinia o wyjazd motocyklowy Pireneje

Kolejny super wyjazd, piękne widoki, ogarnięty organizator 💪🤘 polecam Damiana ‼️

Paweł Małys
Michał Jackiewicz mówi o swoim wyjazd motocyklowy Hiszpania

Niezapomniany wyjazd, super organizacja. Piękne trasy, ciekawe miejsca i widoki. Czego chcieć więcej? Polecam i wrócę tu jeszcze nie raz!

Michał Jackiewicz
Bogdan Siekierko mówi o wyjazd motocyklowy w Hiszpania

Genialna wyprawa motocyklowa i nauka w jednym! Mega zabawa, świetna atmosfera. Podziękowania dla wszystkich uczestników i organizatora .Polecam każdemu, kto jeszcze się waha. Do zobaczenia w przyszłym sezonie!

Bogdan Siekierko

Blog

Read More

Jak wybrać organizatora wycieczek motocyklowych?

Read More

Czy warto wybrać się na wakacje z organizatorem wypraw motocyklowych?

Read More

Przygotowania do wyjazdu do Namibii

To miejsce na zadawanie pytań wszelakich. Postaram się na nie odpowiedzieć możliwie szybko i wyczerpująco.

Zapisujesz się na wycieczkę Namibia – wycieczka objazdowa. Twoje przyszłe „ja” Ci za to podziękuje!

Loty

Informacje na temat lotu sugerowanego zostaną ogłoszone po zebraniu grupy minimalnej. Wypełnienie tych pól nie jest wymagane.
Data i godzina przylotu, numer lotu.
Data i godzina startu, numer lotu.

Pozostałe informacje

Dane kierowcy konieczne do zawarcia umowy o udział w imprezie turystycznej

Pytam tutaj o adres zamieszkania.
Upewnij się, że data ważności Twojego dowodu nie kończy się przed zakończeniem wyjazdu.
Wymagane jest prawo jazdy kategorii A.
Upewnij się, że data ważności Twojego paszportu jest dłuższa niż 6 miesięcy od daty powrotu z wyjazdu.

Dane konieczne do zawarcia umowy ubezpieczenia turystycznego Allianz Globetrotter.

Zapoznaj się z zakresem i sumami ubezpieczenia oraz Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia Globetrotter.

Pamiątkowe koszulki

Dla wszystkich uczestników przygotowujemy pamiątkowe koszulki. W przypadku rezerwacji dotyczącej dwóch osób, wybierz dwie opcje.

Jeśli rezerwacja będzie dokonana odpowiednio wcześniej, koszulki przywiozę na rozpoczęcie wyjazdu. Jeśli jednak zdarzy się tak, że w trakcie rezerwacji już będę za granicą, to siłą rzeczy koszulkę wyślę kurierem dopiero po powrocie do Polski.

W jaki sposób dotarła do Ciebie informacja o wyjazdach Motofiesty?