Cennik

Yamaha Tenere 700 Extreme

motocykl Yamaha Tenere 700 używany do wycieczek adventure
Kierowca w pokoju dwuosobowym 1200
Kierowca w pokoju jednoosobowym 2600
Kierowca z pasażerem w pokoju dwuosobowym

Cennik

Yamaha Tenere 700 Extreme

motocykl Yamaha Tenere 700 używany do wycieczek adventure
Kierowca w pokoju dwuosobowym
1200
Kierowca w pokoju jednoosobowym
2600
Kierowca z pasażerem w pokoju dwuosobowym

Cena zawiera: transfer lotniskowy dla lotu sugerowanego; zakwaterowanie w hotelach lub pensjonatach o standardzie dobrych 3* lub 4* ze śniadaniami;  wynajem motocykla na czas wyprawy z torbami do przewożenia bagażu; przewodnika na motocyklu; zaplanowaną, legalną trasę; ubezpieczenie turystyczne; pamiątkowe koszulki; materiały foto-wideo.

Cena nie zawiera: biletów lotniczych, wyżywienia poza śniadaniami, paliwa do motocykla, wydatków własnych.

Wyprawy adventure oferują niezwykłe doświadczenia.  Jazda poza utartymi szlakami pozwala na bliskie zetknięcie się z przyrodą i ciągle zmieniającym się otoczeniem. Podczas takich podróży, każda pokonana trudność terenowa dostarcza emocji i poczucie wyzwania, które są nieosiągalne na asfaltowych drogach, a także przynosi dużą satysfakcję.

Podczas tych wypraw uczestnicy mogą cieszyć się malowniczymi widokami i intensywnymi emocjami, które pozostają w pamięci na długi czas. Trasy są zróżnicowane, prowadząc często przez tereny górskie, ale również przez obszary z oliwnymi gajami, winnicami, wzdłuż rzek, a nawet krótkie odcinki wzdłuż plaż.

Nasza flota motocyklowa

W trakcie wycieczek adventure jeździmy na motocyklach Yamaha Tenere 700 w wariantach Extreme. Każdego roku aktualizujemy naszą flotę, dlatego masz gwarancję, że Twój motocykl nie będzie starszy niż 8-9 miesięcy. Yamaha Tenere 700 Extreme wyróżnia się w pełni regulowanym zawieszeniem z wersji World Raid – widelcami KYB o zwiększonym skoku (230 mm) z przodu i amortyzatorem KYB Piggyback o skoku 220 mm z tyłu. Dzięki temu zawieszeniu motocykl doskonale radzi sobie w trudnym terenie. Dodatkowo, jest wyposażony w szereg udogodnień, takich jak szerokie podnóżki, płaska kanapa rajdowa, wysoki błotnik przedni, osłona chłodnicy i prowadnica łańcucha. Zadbaliśmy też o dodatkową ochronę silnika, mocne handbary, oraz możliwość zamocowania bagażu. Motocykle są regularnie serwisowane przez wykwalifikowanych mechaników, co zapewnia ich bezawaryjność i gotowość do jazdy.

Portugalia – wspaniały kraj do wycieczek motocyklowych

„Braga się modli, Coimbra studiuje, Porto pracuje, a Lizbona imprezuje”, głosi jedno z popularnych portugalskich powiedzeń. To stosunkowo niewielkie, liczące około 10 milionów mieszkańców państwo ma do zaoferowania mnóstwo atrakcji, ale i kontrastów. Wielbiciele bogatej, różnorodnej przyrody, gorącego słońca, krętych dróg i mało uczęszczanych uliczek, a przede wszystkim przenikania się dwóch światów, współczesnego z historycznym, będą zachwyceni wizytą w położonej na Półwyspie Iberyjskim Portugalii. Spokojni, przyjaźnie nastawieni do przyjezdnych mieszkańcy, niesamowite widoki i długa, bogata w wydarzenia historia co roku przyciągają rzesze głodnych piękna i niezapomnianych przeżyć turystów. To również tutaj, w Dolinie Douro, znajduje się najstarszy region winiarski na świecie.

Nasza wyprawa kończy się i rozpoczyna w miejscowości pod Porto. „Bardzo szlachetne, zawsze wierne i niepokonane Porto” – taki tytuł nadano mu w XIX wieku, kiedy Tripeiros, czyli mieszkańcy Porto, postawili niezrównany opór wrogim wojskom w latach 20. Zróżnicowanie terenowe i architektoniczne Portugalii jest widoczne na każdym kroku oraz podczas każdego kilometra pokonywanych tras. Liczne wzniesienia, pagórki oraz wysokie góry Serra da Estrella północnej części przechodzą w główny obszar rolniczy, czyli płaski i najcieplejszy region w Portugalii – Alentejo, by przy południowej granicy zmienić się w przepiękne klifowe wybrzeże Algarve. Podczas naszej wycieczki przyjrzymy się im wszystkim z bliska.

Ten wyjazd motocyklowy ma charakter objazdowy.

Każdej nocy zatrzymujemy się w innym miejscu, a posiłki jemy w różnych barach i restauracjach po drodze. Bagaż mocujemy i przewozimy bezpośrednio na naszych motocyklach. Trasa oferuje kilka alternatywnych ścieżek, co pozwala nam dotrzeć do hoteli w odpowiedniej porze.

Całkowity dystans wynosi około 950 km, z czego większość, ponad 80%, przebiega poza asfaltami, w tym po drogach szutrowych, kamienistych i gliniastych. Trasa nie jest sztywno ustalona i mogą pojawić się czasowe zamknięcia, na przykład z powodu polowań lub niedostępności po intensywnych opadach deszczu. Jednakże, z łatwością znajdujemy trasy objazdowe. Mniej niż 20% trasy stanowią utwardzone nawierzchnie, takie jak asfalt czy betonowe płyty. Dbamy o to, by każdy dzień był pełen nowych doświadczeń i emocji.

Poziom trudności wycieczki jest umiarkowany dla średnio doświadczonych motocyklistów, a trudna dla początkujących.  Trasa jest często wyboista i kręta. Aby czerpać przyjemność z jazdy, przyda się umiejętność swobodnego poruszania się na motocyklu w pozycji stojącej oraz precyzyjne używanie sprzęgła, gazu i hamulca.

Naszym celem jest zapewnienie atrakcyjnej trasy dostępnej dla szerokiego grona motocyklistów, ale priorytetem jest bezpieczeństwo. Dlatego zastrzegamy sobie prawo do oceny umiejętności uczestników na początkowych etapach trasy. Jeśli uznamy, że trudność trasy jest dla kogoś zbyt wysoka, ze względów bezpieczeństwa poprosimy tę osobę o kontynuowanie wycieczki na asfalcie.

Plan podróży

Odpowiedzi na często zadawane pytania

Do takich wyjazdów używamy motocykli Honda CRF250L z roczników 2020. Motocykle przeszły szereg modyfikacji, by lepiej przystosować je do podróży po bezdrożach. Część z nich miała charakter funkcjonalny, jak np. montaż szerokich bagażników na torbę z bagażem. Inne natomiast miały charakter ochronny – montaż handbarów, aluminiowej osłony silnika, osłony dekla filtra oleju czy linki zabezpieczającej dźwignię tylnego hamulca. Pozostałe to modyfikacje dla lepszego prowadzenia – wymiana sprężyn w przednim i tylnym zawieszeniu, montaż mniejszej przedniej zębatki dla lepszej dynamiki czy opon o agresywnym terenowym bieżniku dla lepszej przyczepności. Między wyjazdami dbają o nie wykwalifikowani mechanicy, więc możesz mieć pewność, że dostaniesz motocykl w 100% sprawny i gotowy do jazdy.

Udostępniamy także torby typu banana bag wraz z paskami mocującymi do przewożenia bagażu podczas wyprawy.

Dokonanie rezerwacji jest proste i szybkie. Należy kliknąć przycisk „Zarezerwuj teraz” znajdujący się na stronie z opisem wyjazdu i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Na podstawie zebranych danych przygotowuję umowę i wysyłam ją razem z pozostałymi dokumentami dotyczącymi wyjazdu. Na tę chwilę rezerwacja jest traktowana jako „wstępna”. Następnie konieczne jest odesłanie podpisanej umowy oraz wpłata 15% ceny wyjazdu, co potwierdza rezerwację miejsca.

Płatność za wyjazd odbywa się w trzech ratach. Pierwsza w wysokości 15% wartości wyjazdu potwierdza dokonanie rezerwacji. Druga w wysokości 35% wartości wyjazdu płatna jest po zebraniu grupy minimalnej, najpóźniej na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy. Trzecia rata w wysokości 50% płatna jest gotówką, pierwszego dnia wyjazdu.

W przypadku rezygnacji z wyjazdu na minimum 60 dni przed wyjazdem wpłaty są zwrotne w 100%, między 59 a 30 dni przed są zwrotne w 50%, między 29 a 7 dni zwrotne w 25%. Po tym terminie wpłaty nie są zwracane.

Po przybyciu do bazy należy przepakować się do udostępnionych przez nas toreb – walizki zostaną przechowane bezpiecznie w naszym samochodzie lub hotelu. Torby do wykorzystania mają 50 litrów pojemności i są w formie banana bag. Zmieszczą więcej, niż powinniście ze sobą zabierać. Z uwagi na to, że nie będzie nam towarzyszył wóz serwisowy, wszystkie swoje rzeczy będziemy wozić na motocyklach.

Duży ciężar i objętość bagażu utrudnia jazdę w terenie i pogarsza prowadzenie motocykla, dlatego radzimy zapakować się możliwie lekko. Odzieży codziennej będziemy używać jedynie wieczorami i rano, więc moim zdaniem 3 koszulki i jedne spodnie z odpinanymi nogawkami wystarczą. Kosmetyki warto przelać do małych, uniwersalnych buteleczek turystycznych. Patentów na obniżenie wagi i objętości bagażu jest sporo, w razie czego służę radą.

Poziom trudności oceniamy jako umiarkowany. Drogi, którymi będziemy się poruszać, są w głównej mierze kamieniste o różnym charakterze – często wyboiste, kręte lub o luźnej nawierzchni. Uczestnik takiego wyjazdu, by czerpać z niego frajdę, powinien czuć się swobodnie jadąc na stojąco w takim terenie. Pierwsze 50 km pierwszego dnia jest odcinkiem weryfikującym. W przypadku zbyt wysokiego poziomu trudności dla któregoś z uczestników, poprosimy go o zmianę trasy na alternatywną, asfaltową. Będzie się to jednak wiązało ze znacznym zużyciem terenowych opon. W przypadku takiej sytuacji potrącimy z wpłaconej kaucji 80 euro. Takie rozwiązanie jest podyktowane bezpieczeństwem grupy i wszystkich uczestników z osobna.

W cenie wyjazdu są zawarte transfery z i na lotnisko dla lotu sugerowanego. Lot sugerowany i związany z nim transfer wybierzemy w taki sposób, żeby obsłużyć jak największą liczbę uczestników. Zostanie ogłoszony na minimum miesiąc przed datą rozpoczęcia wyjazdu. Jest możliwość przedłużenia pobytu i innego zorganizowania transferów, ale to wymaga indywidualnych ustaleń.

Ubezpieczenie turystyczne wykupujemy dla każdego uczestnika. Jest to Allianz Globetroter. Polisa obejmuje 200 000 zł Kosztów leczenia i Assistance, 200 000 zł OC oraz 50 000 zł NNW.

Szczegółową rozpiskę kwot ubezpieczenia można sprawdzić pod tym LINKIEM.

Przed pierwszym wyjazdem konieczne jest wpłacenie kaucji zwrotnej w wysokości 700 euro od motocykla. Kaucja będzie rozliczana najszybciej jak to możliwe, najczęściej ostatniego dnia, zwykle nie później niż 7 dni po zakończeniu wyjazdu. Można ją wpłacić gotówką na miejscu lub przelewem, jednak trzeba upewnić się, że zostanie on zaksięgowany na naszym koncie przed pierwszym dniem jazdy. Jest też możliwość wpłaty kaucji kartą płatniczą, jednak w tym przypadku kwota zwrotu będzie pomniejszona o 1,49% prowizji. W przypadku uszkodzeń motocykla z winy kierującego, potrącamy z kaucji wartości odpowiadające cenie uszkodzonych części w taki sposób, by przywrócić motocykl do stanu sprzed wypożyczenia, oczywiście z uwzględnieniem normalnego zużycia. Części wyceniamy u polskiego dealera Yamaha.

 • Kierownica – 75 euro
 • Handbary – 70 euro
 • Listki hanbarów – 10 euro
 • Naklejki na boczkach – 15 euro za sztukę
 • Przedni boczek z grafiką – 110 euro
 • Lusterko – 25 euro
 • Dźwignia sprzęgła – 20 euro
 • Dźwignia hamulca przedniego – 25 euro
 • Dźwignia hamulca tylnego – 50 euro
 • Dźwignia zmiany biegów – 50 euro
 • Poszycie kanapy – 50 euro
 • Lakierowana osłona wydechu – 70 euro
 • Kierunkowskaz – 25 euro za sztukę
 • Lakierowana osłona skrzynki narzędziowej – 45 euro
 • Zgubienie kluczyków – 100 euro
 • Zgubienie dokumentów – 50 euro

Obejrzyj relację z wycieczki offroadowej po Portugalii

Ciekawostki o Portugalii

 • W stolicy Portugalii znajduje się Vasco da Gama, mierzący 17 kilometrów most na rzece Tag.
 • W Portugalii powstał największy omlet na świecie. Ważył aż 6 ton!
 • Portugalia należy do światowych liderów w kwestii energii odnawialnej – prawie 70% zapotrzebowania energetycznego tego kraju pochodzi z energii słonecznej, wiatrowej i wodnej.
 • Od 1139 roku Portugalia zachowuje te same, określone granice, co czyni ją najstarszym państwem w Europie.
 • 14 963 – tylu uczestników liczyła największa na świecie Parada Świętego Mikołaja, która odbyła się w Porto.
 • Fado, portugalska muzyka narodowa charakteryzująca się smutnymi tekstami i melodiami, która powstała w biednych dzielnicach portowych, została w 2011 roku wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO
 • W 1775 roku Lizbona została dotknięta jednym z największych na świecie trzęsień ziemi – miało ono 9.0 w skali Richtera.

Opinie uczestników

Bogdan Siekierko mówi o wyjazd motocyklowy w Hiszpania

Genialna wyprawa motocyklowa i nauka w jednym! Mega zabawa, świetna atmosfera. Podziękowania dla wszystkich uczestników i organizatora .Polecam każdemu, kto jeszcze się waha. Do zobaczenia w przyszłym sezonie!

Bogdan Siekierko
Ewa Gołasa wyraża opinię o wyjazd motocyklowy motofiesta

Kolejny udany wyjazd z Motofiestą👍wspaniała organizacja,fajne trasy no i super towarzystwo 😄

Ewa Gołasa
Krzysztof Małysz opinia o wyjazd motocyklowy

Wyjazd do Hiszpanii, zakwaterowanie w Calpe. Nie sądziłem, że będzie tak dobrze. Aby krótko podsumować to, co najbardziej utkwiło mi z tej imprezy, to niczym niezmącona radość z jazdy po winklach. Przewodnik – pierwsza klasa. Motocykle – doskonałe. Widoki – zapierające dech. Towarzystwo – przemiłe..

Krzysztof Małysz
Leszek Gradowski mówi o opinii o wycieczka motocyklowa Motofiesta

Jechać! i nie zastanawiać się czy warto. Ogarnięta ekipa organizatora, świetny przewodnik. Trasy bajeczne.

Leszek Gradowski
Michał Jackiewicz mówi o swoim wyjazd motocyklowy Hiszpania

Niezapomniany wyjazd, super organizacja. Piękne trasy, ciekawe miejsca i widoki. Czego chcieć więcej? Polecam i wrócę tu jeszcze nie raz!

Michał Jackiewicz

Blog

Read More

Jak wybrać organizatora wycieczek motocyklowych?

Read More

Czy warto wybrać się na wakacje z organizatorem wypraw motocyklowych?

To miejsce na zadawanie pytań wszelakich. Postaram się na nie odpowiedzieć możliwie szybko i wyczerpująco.

Zapisujesz się na wycieczkę Portugalia – wycieczka offroadowa. Twoje przyszłe „ja” Ci za to podziękuje!

Loty

Informacje na temat lotu sugerowanego zostaną ogłoszone po zebraniu grupy minimalnej. Wypełnienie tych pól nie jest wymagane.
Data i godzina przylotu, numer lotu.
Data i godzina startu, numer lotu.

Pozostałe informacje

Dane kierowcy konieczne do zawarcia umowy o udział w imprezie turystycznej

Pytam tutaj o adres zamieszkania
Upewnij się, że data ważności Twojego dowodu nie kończy się przed zakończeniem wyjazdu.
Wymagane jest prawo jazdy kategorii A.

Dane konieczne do zawarcia umowy ubezpieczenia turystycznego Allianz Globetrotter.

Zapoznaj się z zakresem i sumami ubezpieczenia oraz Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia Globetrotter.

Pamiątkowe koszulki

Dla wszystkich uczestników przygotowujemy pamiątkowe koszulki.

Jeśli rezerwacja będzie dokonana odpowiednio wcześniej, koszulki przywiozę na rozpoczęcie wyjazdu. Jeśli jednak zdarzy się tak, że w trakcie rezerwacji już będę za granicą, to siłą rzeczy koszulkę wyślę kurierem dopiero po powrocie do Polski.

W jaki sposób dotarła do Ciebie informacja o wyjazdach Motofiesty?