O Nas

Historia motofiesty – skąd wziął się pomysł organizacji wycieczek motocyklowych?

Jeżeli zastanawialiście się kiedyś, co może wyniknąć z przypadkowego spotkania dealera motocykli Yamaha oraz administratora wynajmu domów wakacyjnych w Hiszpanii, to odpowiedź brzmi: firma prowadzona z pasją i zaangażowaniem.

Podczas tego przypadkowego spotkania zaświtała nam w głowie myśl, żeby organizować wyprawy motocyklowe. Na początku brzmiało to jak kompletne szaleństwo. Byliśmy w biznesie motocyklowym od 1995 roku, jednak wejście do branży turystyki motocyklowej było dla nas wyzwaniem. Wykonalną, choć obarczoną ryzykiem przygodą.
Nie mogliśmy odpuścić i już w 2015 roku gościliśmy pierwszych uczestników Motofiesty w domu w niewielkim malowniczym nadmorskim kurorcie, Morairze. Organizowaliśmy najlepsze motocyklowe wyjazdy, kierując się hasłem „najwyższa jakość w rozsądnej cenie”. Realizowaliśmy wyprawy od A do Z, dając naszym gościom komfort i wygodę podróżowania bez zmartwień. Wy wsiadacie do samolotu myśląc o bajecznym urlopie, a my zapewniamy Wam zakwaterowanie, posiłki, transfery, plan wyjazdu, transport motocykl oraz ich idealny stan techniczny. Ośmielamy się mówić, że jakość, którą oferujemy oraz jej stosunek do ceny sprawiają, że nasza oferta jest najatrakcyjniejsza na rynku. W końcu bazujemy na doświadczeniu i znajomości odwiedzanych przez nas miejsc – wierzcie lub nie, ale znamy każdy kamień w promieniu 250 km od bazy w Calpe.

Z czasem zaczęliśmy przyjmować co raz więcej gości chętnych na odpoczynek na Półwyspie Iberyjskim, dlatego tak jak powiększająca się rodzina musieliśmy znaleźć nowe większe lokum. Wkrótce z udostępniania pokoi w domach przeszliśmy do ulokowania naszej bazy w hotelu, z czego korzystamy do dzisiaj. Wraz z pozyskiwaniem doświadczenia, poszerzaliśmy naszą ofertę, a wprowadzenie nowych destynacji wycieczek motocyklowych to była kwestia czasu. Dzięki temu, oprócz motocyklowych urlopów stanowiących fundament działalności naszej firmy, możecie wybierać również wyjazdy objazdowe po południowej Hiszpanii, formę offroad, czy wybierać wycieczki do innych krajów, takich jak Kolumbia czy Islandia. Nie musicie się martwić, że drobnostki popsują Wasz urlop – oferujemy elastyczne formy wyjazdu i bazując na waszych sugestiach oraz czynnikach zewnętrznych, zmodyfikujemy pierwotne założenia. Zorganizujemy też zindywidualizowane wyjazdy spoza oferty dla grup powyżej 7 motocyklistów.

Odświeżone motocykle

W sezonie 2021/2022 ponownie jak co roku odświeżyliśmy naszą flotę – obecnie operujemy 19 motocyklami, z czego 11 jest do użytku szosowego w Hiszpanii. Są to Tracer7, Tracer9 oraz Tracer9 GT. Każdy z nich ma nie więcej niż 8 miesięcy, dlatego uczestnicy w praktyce jeżdżą na nowych motocyklach z niewielkimi przebiegami. Kolejnych 8 kupiliśmy w sezonie 2020 do cieszącego się rosnącą popularnością, użytku offroadowego.

Nasze wyjazdy są organizowane przez motocyklistów dla motocyklistów. Bez tranzytów, czy szybkich przejazdów autostradami. Planujemy każdy kilometr tak, by dostarczał naszym gościom jak najwięcej wrażeń, uśmiechu, frajdy oraz by pozwolił Wam na obcowanie z najbardziej atrakcyjnymi zakątkami danego regionu.
Jeśli jednak myślicie, że na tym koniec – mylicie się. Będziemy się rozwijać, by każdy mógł znaleźć wymarzoną ofertę dla siebie, by każdy mógł dołączyć do rodziny Motofiesty.

Jesteśmy legalnie działającą agencją turystyczną.
POTWIERDZENIE WPISU DO REJESTRU AGENCJI TURYSTYCZNYCH

Zatem jeszcze raz, dlaczego jesteśmy tak wyjątkową firmą?

  • Wszystkie nasze motocykle mają nie więcej niż 8 miesięcy, dlatego będziecie mieli okazje jechać praktycznie nowymi maszynami, z niewielkim przebiegiem.
  • Jesteśmy w branży turystycznej od 2015 roku, jednak zajmujemy się biznesem motocyklowym od roku 1995.
  • Nasza flota składa się w tym sezonie z 19 motocykli, zarówno szosowych jak i terenowych.
  • Przygotowany przez nas plan Hiszpańskiej Motofiesty jest elastyczny – nie straszna nam zmiana pogody, czy wpływ innych czynników zewnętrznych. Jeśli tylko będziecie mieli jakieś sugestie – uwzględnimy je i zmodyfikujemy podstawowe założenia. W końcu organizujemy te wyjazdy dla Was.
  • Zorganizujemy zindywidualizowane wyjazdy spoza oferty dla grup powyżej 7 motocyklistów.
  • Nasz zespół składa się z motocyklistów, dlatego wiemy czego możecie oczekiwać. Nie doszukacie się w planie wyjazdu przejazdów autostradami, czy tranzytów- dołożymy wszelkich starań, by podróż obfitowała w uśmiech, wrażenia i obcowanie z malowniczymi zakątkami danego regionu.

Gdzie turystyka motocyklowa?

Nasze biuro skupia się na dostarczeniu niezapomnianych wrażeń, jednocześnie stawiając na profesjonalny sprzęt i bezpieczeństwo. Turystyka motocyklowa to branża, w której prężnie działamy od 2015 roku i organizujemy wycieczki w najdalsze zakątki świata. Podróże skupiają się na dostarczeniu jak największych wrażeń, a żeby do tego doprowadzić uczestnicy wycieczek zabierani są w miejsca takie jak HiszpaniaPortugaliaIslandiaNamibiaKolumbia i wiele innych. Nasza turystyka motocyklowa to nie tylko jazda, ale i wypoczynek! Trasy są planowane tak, by połączyć relaks z zapierającymi dech w piersiach widokami.

Czym jest turystyka motocyklowa?

Wielu miłośników dwóch kół marzy o dalekich wyprawach motocyklem, jednak nie każdy zna miejsca i ludzi by zorganizować tego typu wyjazd. Z pomocą przychodzi profesjonalne biuro turystyki motocyklowej – Motofiesta. Turystyka motocyklowa jest branżą, którą zajmujemy się już od 2015 roku. Jesteśmy miłośnikami motocykli, którzy dzielą się swoim hobby z innymi. Turystyka motocyklowa jest naszą pasją, dzięki której poznajemy ciekawych ludzi i budujemy więzi na całe życie, do czego zachęcamy także i Was.

Ekipa Motofiesty

Damian Dymowski, obecnie głównodowodzący przedsięwzięciem pod szyldem Motofiesta. Organizuje i osobiście prowadzi wiele wyjazdów motocyklowych

Damian Dymowski

Jeden ze współzałożycieli Motofiesty, ogarnia ją organizacyjnie i logistycznie. Jest motocyklistą już od 24 lat. Ciekawy świata, ciężko mu usiedzieć na miejscu, według niego w podróży ważniejsza od celu jest droga sama w sobie. Kocha się ścigać i motocyklowy offroad, gdzie udziela się także jako instruktor.
Krzysztof Dymowski, jeden z pomysłodawców stworzenia biznesu polegającego na zorganizowanych wyjazdach motocyklowych

Krzysztof Dymowski

Pomysłodawca i współtwórca Motofiesty. Człowiek ze zdecydowanie największym doświadczeniem w biznesie. Od 20 lat związany z marką Yamaha, obecnie najdłużej istniejący dealer tej marki w Polsce. Nasz mentor i ojciec sukcesu!
Michał Rogaski, człowiek z ogromną wiedzą na temat motocykli. Pomagał przy serwisie naszej floty używanej do wycieczek motocyklowych

Michał Rogaski

Mechanik, który już od 2000 roku pracuje przy motocyklach Yamaha. Troszczy się o perfekcyjny stan techniczny naszych motocykli. Uwielbia podróżować, zachwycać się przyrodą i dobrze przemyślanymi inżynieryjnie rozwiązaniami. Robi też piękne zdjęcia!
Andrzej Pietrzak, jest naszym przedstawicielem w branży wycieczek motocyklowych na rynkach skandynawskich

Andrzej Pietrzak

Andrzej jest naszym przedstawicielem na rynku skandynawskim. Podróżnik, pisarz, wolontariusz. Poprawny, zdeklarowany marzyciel. Obywatel świata. W swoich podróżach nauczony wytrwałości w działaniu, aby zdobywać to co nieuchwytne za horyzontem.
Andrzej Krymow, człowiek z którym współpracujemy podczas organizacji wyjazdów motocyklowych do Kolumbii

Andrzej Krymow

Reprezentant Motofiesty w Kolumbii. Z wykształcenia urbanista, a z zamiłowania podróżnik i motocyklista. W styczniu 2014 wyruszył samotnie do Australii, skąd po 6 miesiącach podjął dalszy podbój świata. Od tamtej pory jest w nieustannym ruchu, co chwilę zmieniając kontynenty. Doświadczenie w prowadzeniu wypraw motocyklowych zdobywał m. in. w Chile, Argentynie, Boliwii, Kirgistanie czy Maroku. Ze wszystkich miejsc na świecie swój dom odnalazł w Kolumbii, gdzie od 2016 spędza europejskie zimy. Gdy nie jeździ na motocyklu spotkać go można pod żaglami na wodach Morza Śródziemnego, gdzie w czasie europejskiego lata prowadzi wyprawy żeglarskie lub eskapady nurkowe.

Sprawdź opinie naszych klientów

Paweł Małys opinia o wyjazd motocyklowy Pireneje

Kolejny super wyjazd, piękne widoki, ogarnięty organizator 💪🤘 polecam Damiana ‼️

Paweł Małys
Roman Rogowski mówi o wyjazd motocyklowy Hiszpańska Motofiesta

Był to mój drugi wyjazd z Motofiesta do Hiszpanii i zarówno Calpe jak i Pireneje zorganizowane perfekcyjnie a Damian jako organizator i przewodnik – pełna profeska. Polecam👍👍

Roman Rogowski
Marcin Lempert opowiada o wycieczka motocyklowa w Pireneje

Pireneje z Motofiestą zaliczone, dziękuję Damian za prowadzenie i opiekę nad grupą. Super widoki a niektóre odcinki rodem z torów wyścigowych, takie jak właśnie lubimy 😉. Do zobaczenia za rok.

Marcin Lempert
Piotr Malinowski wyraża swoją opinię o wyjazd motocyklowy do Kolumbii

Kolumbia to mega wyprawa! Mnóstwo wrażeń i przygód! Piękna przyroda i mili ludzie. Bardzo polecam!

Piotr Malinowski

Zobacz zdjęcia z naszych wypraw!

Zobacz Więcej

Hiszpańska Motofiesta

Zobacz Galerię
Zobacz Więcej

Hiszpania – wycieczka objazdowa po Andaluzji

Zobacz Galerię
Zobacz Więcej

Hiszpania – wycieczka offroadowa po Andaluzji

Zobacz Galerię
Zobacz Więcej

Hiszpania – wycieczka offroadowa po Costa Blanca

Zobacz Galerię
Zobacz Więcej

Hiszpania / Francja – wycieczka objazdowa po Pirenejach

Zobacz Galerię
Zobacz Więcej

Portugalia – wycieczka objazdowa

Zobacz Galerię
Zobacz Więcej

Portugalia – wycieczka offroadowa

Zobacz Galerię
Zobacz Więcej

Islandia – wycieczka objazdowa po fiordach zachodnich 4×4

Zobacz Galerię
Zobacz Więcej

Kolumbia – wycieczka objazdowa

Zobacz Galerię

Sprawdź kalendarz naszych zorganizowanych wyjazdów