Cena

Yamaha Tracer 7

Kierowca w pokoju dwuosobowym €2200
Kierowca w pokoju jednoosobowym €2800
Kierowca z pasażerem w pokoju dwuosobowym €3200

Yamaha Tracer 9

Kierowca w pokoju dwuosobowym €2400
Kierowca w pokoju jednoosobowym €3000
Kierowca z pasażerem w pokoju dwuosobowym €3400

Yamaha Tracer 9 GT

Kierowca w pokoju dwuosobowym €2500
Kierowca w pokoju jednoosobowym €3100
Kierowca z pasażerem w pokoju dwuosobowym €3500

Cena

Yamaha Tracer 7

Yamaha Tracer 9

Yamaha Tracer 9 GT

Kierowca w pokoju dwuosobowym
€2200
€2400
€2500
Kierowca w pokoju jednoosobowym
€2800
€3000
€3100
Kierowca z pasażerem w pokoju dwuosobowym
€3200
€3400
€3500

Cena zawiera:

transfery z i na lotnisko dla lotu sugerowanego zakwaterowanie w bardzo dobrych, 4 i 5 gwiazdkowych hotelach lub luksusowych riadach • wyżywienie: śniadania • wynajem wybranego modelu motocykla Yamaha na czas trwania wyjazdu z dodatkowym wyposażeniem opisanym szerzej w FAQ • 9 pełnych dni jazdy 9 zaplanowanych z najmniejszymi szczegółami, atrakcyjnych tras motocyklowych nawigacja TomTom Rider 550 zamontowana w motocyklu z zaprogramowaną trasą odrębnie na każdy dzień jazdy* • usługa przewodnika prowadzącego Uczestników na motocyklu, będącego jednocześnie opiekunem i głównym organizatoremwsparcie drugiego pracownika Motofiesty, kierującego samochód serwisowy wiozący Wasz bagaż główny • zawarcie umowy ubezpieczenia podróżnego Allianz Globetroter o parametrach opisanych w FAQ pakiet powitalny – koszulka, brelok, komin dostęp do folderu w chmurze z udostępnionymi materiałami foto i wideo zarejestrowanymi przez ekipę Motofiesty oraz ewentualnie pozostałych Uczestników dostęp do dedykowanej grupy na komunikatorze Whatsapp z gwarantowanym szybkim wsparciem organizatora, utworzonej po zebraniu grupy minimalnej, na potrzeby szybkiej komunikacji, odpowiadania na bieżące pytania oraz poznania się Uczestników wszystkie opłaty klimatyczne, parkingowe oraz lokalne podatki płatne w hotelach.

* Nawigacje TomTom są zamontowane w mojej flocie motocykli i nie ma możliwości zamontowania ich w Twoim motocyklu.

Cena nie zawiera:

biletów lotniczych transferów innych niż ten zorganizowany dla lotu sugerowanego paliwa do motocykla (ok. 150 euro) wstępu do atrakcji turystycznych i wycieczek fakultatywnych niewymienionych w „cena zawiera” kaucji zwrotnej

Co wyróżnia ten wyjazd na tle konkurencji?

 • Bezpośrednie loty do Maroka, dzięki którym oszczędzasz 2 dni, które musiałbyś poświęcić na przeprawę promową, przekraczanie granic i powrót.
 • Bogaty i unikalny program wyjazdu, który dzięki bezpośredniemu przylotowi do Marrakeszu realizujemy go w 9 dni jazdy, od piątku do poniedziałku.
 • Nowoczesna flota motocykli. Masz do dyspozycji najnowsze modele Yamaha Tracer 7, Tracer 9 i Tracer 9 GT. Flota jest wymieniana co rok, gwarantując salonowy stan motocykli, które nie są starsze niż 8-9 miesięcy i mają niewielki przebieg.
 • Nawigacja TomTom Rider 550 zainstalowana w każdym motocyklu z zaprogramowaną trasą na każdy  dzień. Dzięki temu jedziesz we własnym tempie, na swoich warunkach i masz pewność, że niczego nie przeoczysz.
 • Profesjonalna obsługa, realizowana przez dwóch specjalistów: doświadczonego przewodnika motocyklowego oraz dodatkowej osoby wsparcia odpowiedzialnej za samochód serwisowo-bagażowy.
 • Bogate ubezpieczenie turystyczne. Każdy uczestnik wycieczki jest objęty bardzo dobrym ubezpieczeniem turystycznym z wysokimi sumami, obejmującym do 600 000 zł kosztów leczenia, 60 000 zł NNW i 1 000 000 zł OC.
 • Szybka i jasna komunikacja. Każdorazowo tworzymy dedykowaną grupę na komunikatorze WhatsApp, gdzie wszyscy mogą się wcześniej poznać, a ja jako organizator zapewniam szybką odpowiedź na wszelkie pytania.

Opinie uczestników

Paweł Małys opinia o wyprawa motocyklowa Pireneje

Kolejny super wyjazd, piękne widoki, ogarnięty organizator 💪🤘 polecam Damiana ‼️

Paweł Małys
Marcin Dziewulski opinia wycieczka motocyklowa Pireneje

Dobra i staranna organizacja, prowadzi zawodowiec motocyklista, zna teren i miejscowe zwyczaje. Wszystko na luzie, bez zgrzytów. Korzystałem kilkukrotnie i to nie koniec. Serdecznie polecam.

Marcin Dziewulski
Mariusz Sielicki opinia o wycieczce motocyklowej Motofiesta

Minęły dopiero dwa dni, a już tęsknię za Motofiestą, Hiszpanią, pięknymi trasami, wspaniałymi widokami oraz najlepszym przewodnikiem jakiego poznałem.
Pełny profesjonalizm, świetnie przygotowane motocykle i wspaniała atmosfera każdego dnia spowodowała, że człowiek zapomina o wszystkich problemach.

Mariusz Sielicki
Michał Jackiewicz mówi o swojej wyprawa motocyklowa do Hiszpanii

Niezapomniany wyjazd, super organizacja. Piękne trasy, ciekawe miejsca i widoki. Czego chcieć więcej? Polecam i wrócę tu jeszcze nie raz!

Michał Jackiewicz

Fantastyczna przygoda, piękne widoki, słońce, plaże i zakręty ❤️
A do tego fajny przewodnik.
Czego można chcieć więcej?

Ewelina Flisek

Minęło dosłownie kilka dni od powrotu z Hiszpanii , a ja już myślę o wyjeździe w przyszłym roku. To o czymś świadczy ?
Wspaniała wyprawa z Motofiestą, doskonała odskocznia od dnia codziennego.

Andrzej Rypiński
Bogdan Siekierko mówi o wyprawa motocyklowa w Hiszpania

Genialna wyprawa motocyklowa i nauka w jednym! Mega zabawa, świetna atmosfera. Podziękowania dla wszystkich uczestników i organizatora .Polecam każdemu, kto jeszcze się waha. Do zobaczenia w przyszłym sezonie!

Bogdan Siekierko
Ewa Gołasa wyraża opinię o wyprawa motocyklowa motofiesta

Kolejny udany wyjazd z Motofiestą👍wspaniała organizacja,fajne trasy no i super towarzystwo 😄

Ewa Gołasa
Krzysztof Małysz opinia o wyprawa motocyklowa

Wyjazd do Hiszpanii, zakwaterowanie w Calpe. Nie sądziłem, że będzie tak dobrze. Aby krótko podsumować to, co najbardziej utkwiło mi z tej imprezy, to niczym niezmącona radość z jazdy po winklach. Przewodnik – pierwsza klasa. Motocykle – doskonałe. Widoki – zapierające dech. Towarzystwo – przemiłe..

Krzysztof Małysz
Krzysztof Solana wyraża opinię o wyprawa motocyklowa do Hiszpanii

Impreza na europejskim poziomie.
Kolejny mój wyyjazd i na pewno nie ostatni. Polecam!!!!!
02.10.2020 po trzykrotnym przekładaniu wyjazdu z powodu pandemii LECIMY!!!!
Otworzyliśmy sezon 2020/2021 dziesięć nowiutkich motocykl i wspaniała pogoda. Kolejny raz niesamowite widoki i tysiące zakrętów.

Krzysztof Solana
Leszek Gradowski mówi o opinii o wycieczka motocyklowa Motofiesta

Jechać! i nie zastanawiać się czy warto. Ogarnięta ekipa organizatora, świetny przewodnik. Trasy bajeczne.

Leszek Gradowski
Marcin Lempert opowiada o wycieczka motocyklowa w Pireneje

Pireneje z Motofiestą zaliczone, dziękuję Damian za prowadzenie i opiekę nad grupą. Super widoki a niektóre odcinki rodem z torów wyścigowych, takie jak właśnie lubimy 😉. Do zobaczenia za rok.

Marcin Lempert

Cóż można napisać, kolejny wyjazd z Motofiestą i po raz kolejny same pozytywne wrażenia. Organizacja na wysokim poziomie. Damian nie skąpi możliwości sprawdzenia swoich sił w offroadowej jeździe, sam jest pasjonatem takiej turystyki i to widać!

Mariusz Jastrzębski

trasy i organizacja na najwyższym poziomie!

Paweł Drewniak
Piotr Malinowski wyraża swoją opinię wyprawa motocyklowa do Kolumbii

Kolumbia to mega wyprawa! Mnóstwo wrażeń i przygód! Piękna przyroda i mili ludzie. Bardzo polecam!

Piotr Malinowski
Piotr Nowak opinia o wyprawie Kolumbia

Wyjazd do Kolumbii był absolutnie niezapomniany. Spodziewałem się że będzie dobrze, ale rzeczywistość przeszła nawet najśmielsze oczekiwania. Organizacja całego wyjazdu była bardzo dobra, a cała wyprawa przebiegła bez problemów. Polecam, polecam, polecam.

Piotr Nowak
Roman Rogowski mówi o wyprawa motocyklowa Hiszpańska Motofiesta

Był to mój drugi wyjazd z Motofiesta do Hiszpanii i zarówno Calpe jak i Pireneje zorganizowane perfekcyjnie a Damian jako organizator i przewodnik – pełna profeska. Polecam👍👍

Roman Rogowski
Tomasz Kida mówi o opinii o wyjazd motocyklowy offroad Hiszpania

Polecam szczegolnie odkrywanie nowych tras z Damianem , gosc wyluzowany i kompetentny 😅🤙🏻🤙🏻

Tomasz Kida
Tomasz Szymczyk mówi o swoim wyjazd motocyklowy po Pireneje

Super zorganizowana impreza motocyklowa, pełen profesjonalizm pod każdym względem, trasy zaplanowane z przemyśleniem aby czerpać jak najwięcej satysfakcji z jazdy i przy okazji widoki okolic, polecam gorąco Motofiestę!

Tomasz Szymczyk

Po kolejnej już wyprawie z Motofiestą wiem, że ciężko o lepszego organizatora, a offroad w Portugalii to kwintesencja wyprawy motocyklowej- wymagający teren, gdzie można się zmęczyć i poszaleć, piękne widoki z urokliwymi górskimi wioseczkami, świetne hotele i super ekipa. Polecam!

Tomasz Wroceński

Niesamowite doznania, coś wspaniałego dzięki 🙂
Po raz kolejny REWELACYJNIE !!!

Witold Michalak

Wspaniała organizacja wyjazdu
Nowe motocykle , sprawdzona i ciekawa trasa
Polecam!

Wojciech Kiersnowski
Zbigniew Władysławski opinia o wyjazd motocyklowy Pireneje

Fantastyczny wyjazd w Pireneje! Przewodnik Damian świetnie dobrał trasy pod względem różnorodności i długości. Strona francuska rewelacyjna pod względem widokowym, za to w Hiszpanii superprzyczepne asfalty i szybkie winkle do wyszalenia się. Polecam wszystkim! LwG

Zbigniew Władysławski

Nasza flota motocyklowa

Podczas wycieczki udostępniamy nasze motocykle marki Yamaha, modele Tracer 7, Tracer 9 i Tracer 9 GT. Całą flotę wymieniamy co roku na nową, a między wyjazdami opiekują się nimi wykwalifikowani mechanicy. Masz więc pewność, że będziesz jeździć motocyklem nie starszym niż 8 miesięcy z przebiegiem nie większym niż kilka tysięcy kilometrów, a jego stan będzie salonowy! Dodatkowo w każdym motocyklu zamontowaliśmy nawigację Tomtom z zaprogramowaną trasą na każdy dzień, dzięki czemu będziesz mógł jeździć na własnych warunkach i we własnym tempie.

Ten wyjazd ma charakter objazdowy

Nasza ekscytująca podróż motocyklowa rozpoczyna się i kończy w tętniącym życiem Marrakeszu. W ten sposób eliminujemy potrzebę dojazdów z Malagi, płynięcia promem i przekraczania granic,  co realnie zabiera zawsze 2 dni z Twojej wyprawy. My maksymalnie wykorzystujemy każdą chwilę naszego 9-dniowego wyjazdu. Trasa tworzy malowniczą pętlę, która odkrywa przed nami najbardziej spektakularne regiony Maroka. Każdego dnia będziemy eksplorować wyłącznie starannie wybrane drogi asfaltowe, co zapewni przyjemną jazdę przez zmieniające się krajobrazy – od majestatycznych gór Atlas (przejedziemy przez Atlas Wysoki, Atlas Średni a także góry Rif), przez zielone oazy i surowe, pustynne tereny, aż po urokliwe  miasteczka z widokiem na ocean. Z myślą o komforcie i bezpieczeństwie, grupa będzie liczyła maksymalnie 9 kierowców, a nasz samochód serwisowy, który będzie za nami podążał, zadba o to, aby bagaże zawsze bezpiecznie czekały na nasz przyjazd do hotelu. Ta podróż to nie tylko jazda motocyklem, to także głębokie zanurzenie w kulturze i przyrodzie Maroka, oferując niezapomniane wrażenia i przygody na każdym kilometrze.

Plan podróży

Odpowiedzi na często zadawane pytania

Wybierając noclegi na trasie, trzymam się wysokiego standardu. Hotele w Maroku mają ogromną rozpiętość oferowanego standardu, dlatego wybranie tych właściwych dla nas nie było takie proste. Ostatecznie trzymamy się standardu minimum europejskich 4* hoteli. Czasami jest to klimatyczny riad, czasami 5* hotel z widokiem na medynę, a jedną noc spędzimy w luksusowych namiotach pod rozgwieżdżonym niebem pustyni. Możecie być jednak pewni, że będzie czysto, przytulnie, ładnie i wygodnie. Śniadania będą smaczne a obsługa będzie na wysokim poziomie.

Poziom trudności oceniam jako niski. Poruszamy się wyłącznie po asfalcie lub innego typu utwardzonej nawierzchni. Jest tylko jeden 200 metrowy fragment utwardzonego szutru, który doprowadzi nas na parking, z którego już samochodami dojedziemy na camp wśród wydm Erg Chebbi. Drogi w Maroko nie są szczególnie kręte. Bywają jednak czasami nieco wyboiste, a nawierzchnia zabrudzona. Pojazdy poruszające się po drogach nie są zwykle w zbyt dobrym stanie technicznym. Pamiętajmy o tym, że do Maroka nie przyjeżdża się, żeby „latać po winklach”. Od tego jest Hiszpania 😉

Nie. Jest to przez nas rekomendowane, bo uważamy, że w grupie zawsze raźniej i ciekawiej, jednak nie jest konieczne. Każdy motocykl jest wyposażony w nawigację Tomtom z zaprogramowaną trasą na każdy dzień. Dzięki temu możesz podróżować na swoich warunkach, we własnym tempie.

Podczas wyprawy udostępniamy nasze motocykle marki Yamaha, modele Tracer 7, Tracer 9 i Tracer 9 GT. Całą flotę wymieniamy co roku na nową, a między wyjazdami opiekują się nimi wykwalifikowani mechanicy. Masz więc pewność, że będziesz jeździć motocyklem nie starszym niż 8 miesięcy z przebiegiem nie większym niż kilka tysięcy kilometrów, a jego stan będzie salonowy!

Motocykle są wyposażone w crashpady, uchwyty na telefon z ładowarkami oraz kufry centralne.

Dodatkowo w każdym motocyklu zamontowaliśmy nawigację Tomtom z zaprogramowaną trasą na każdy dzień, dzięki czemu będziesz mógł jeździć na własnych warunkach i we własnym tempie.

Minimum logistyczne to sześciu kierowców motocykli, potwierdzonych wpłaconymi zaliczkami.

Co ważne – bilety lotnicze należy kupować dopiero po zebraniu odpowiedniej grupy i potwierdzeniu terminu wyjazdu.

Poziom trudności oceniam jako niski. Poruszamy się wyłącznie po asfalcie lub innego typu utwardzonej nawierzchni, jednak miejscami w górskich rejonach i na wąskich drogach nawierzchnia może być zanieczyszczona. Jednakże mnogość zakrętów, z których wiele jest “ślepych”, nachylenie drogi czy świadomość urwisk zaraz za pasem drogowym wpływają na uczucie dyskomfortu u niektórych uczestników. Jesteśmy zdania, że każdy sobie na naszej trasie poradzi, jednak w różnym tempie.

W przypadku asfaltowych wycieczek objazdowych, główne bagaże będą przewożone między hotelami w samochodzie serwisowym. Rano przekażecie swoje walizki naszemu kierowcy, a popołudniu będą czekały na Was w hotelowym lobby. Motocykle mają zamontowane kufry centralne, w których można przewozić potrzebne w ciągu dnia drobiazgi.

Dokonanie rezerwacji jest proste i szybkie. Należy kliknąć przycisk „Zarezerwuj teraz” znajdujący się po prawej stronie oferty wyjazdu i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Na podstawie zebranych danych przygotowuję umowę i wysyłam ją razem z pozostałymi dokumentami dotyczącymi wyjazdu. Na tę chwilę rezerwacja jest traktowana jako „wstępna”. Następnie konieczne jest odesłanie podpisanej umowy oraz wpłata 15% ceny wyjazdu, co potwierdza rezerwację miejsca.

W cenie wyjazdu są zawarte transfery z i na lotnisko dla lotu sugerowanego. Jeśli nie jest to odgórnie wskazane konkretne połączenie, to lot sugerowany i związany z nim transfer wybierzemy w taki sposób, żeby obsłużyć jak największą liczbę uczestników. Zostanie ogłoszony na minimum miesiąc przed datą rozpoczęcia wyjazdu.

Rzeczywistość wygląda tak, że w przypadku przylotów do Andaluzji (lotnisko w Maladze), Portugalii (lotnisko w Porto) i w Pireneje (lotnisko w Gironie) pierwszy hotel znajduje się w odległości kilkunastu minut jazdy taksówką od lotniska. Transfer nie stanowi więc żadnego problemu, nawet jeśli miałby być zorganizowany na własną rękę. W przypadku wyjazdów Hiszpania – Motofiesta i Hiszpania – wycieczka adventure po Costa Blanca (lądowanie na lotnisku w Alicante), nasza baza znajduje się w oddalonym o 85 km Calpe. Transfer jest więc nieco bardziej skomplikowany i w tych przypadkach od locie sugerowanym informuję od razu po zebraniu grupy minimalnej, czyli jeszcze zanim uczestnicy zaczną kupować bilety. Wyznaczam go na podstawie informacji od uczestników, z których lotnisk będą przylatywać do Alicante.

Ubezpieczenie turystyczne wykupujemy dla każdego uczestnika. Jest to Allianz Globetroter. Polisa obejmuje 600 000 zł Kosztów leczenia i Assistance, 1 000 000 zł OC, 60 000 zł NNW oraz 10 000zł Bagaż podróżny.

Pod tym linkiem znajduje się polisa do wglądu, natomiast tutaj znajduje się dokument Ogólnych Warunków Ubezpieczenia (OWU)

Płatność odbywa się w trzech ratach. Pierwsza, w wysokości 15% ceny wyjazdu potwierdza dokonanie rezerwacji (w połączeniu z podpisaną umową). Druga rata, w wysokości 35% wartości wycieczki płatna jest po zebraniu grupy minimalnej, o czym w odrębnej wiadomości Cię poinformuję. Odbędzie się to najpóźniej na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy. Trzecia rata w wysokości 50% płatna jest gotówką, pierwszego dnia na miejscu.

Jeśli życzysz sobie całość zapłacić przelewem lub otrzymać fakturę na konkretne dane, nie ma problemu. Daj mi jedynie o tym znać.

W przypadku rezygnacji z wyjazdu na minimum 60 dni przed wyjazdem wpłaty są zwrotne w 100%, między 59 a 30 dni przed są zwrotne w 50%, między 29 a 7 dni zwrotne w 25%. Po tym terminie wpłaty nie są zwracane.

Poza dotychczasowym pobieraniem kaucji zwrotnej, od sezonu 2024 umożliwiamy także zawarcie umowy czasowego ubezpieczenia AC na czas trwania zorganizowanego wyjazdu. Dzięki temu Uczestnicy korzystający z naszej floty mają dwie opcje:

Czasowe ubezpieczenie AC zawierane na czas zorganizowanego wyjazdu. Koszt ubezpieczenia nie jest wliczony w cenę wyjazdu i kształtuje się następująco:

  • Ubezpieczenie Tracera 7 – 150 euro;
  • Tracera 9 – 170 euro;
  • Tracera 9GT – 190 euro;
  • Tenere 700 Extreme – 190 euro.

Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewnia pełen zakres ochrony oraz co najważniejsze – całkowicie znosi wkład własny Uczestnika w naprawę ewentualnych szkód.

Takie rozwiązanie możemy zaproponować jedynie podczas wyjazdów zorganizowanych na terenie Unii Europejskiej.

Kaucja zwrotna. Wysokość kaucji to 1000 euro, niezależnie od wybranego motocykla. Kaucja będzie rozliczana najszybciej jak to możliwe, najczęściej ostatniego dnia, zwykle nie później niż 7 dni po zakończeniu wyjazdu. Można ją wpłacić gotówką na miejscu lub przelewem, jednak trzeba upewnić się, że zostanie on zaksięgowany na naszym koncie przed pierwszym dniem jazdy. W przypadku uszkodzeń motocykla z winy kierującego, potrącamy z kaucji wartości odpowiadające cenie uszkodzonych części w taki sposób, by przywrócić motocykl do stanu sprzed wypożyczenia, oczywiście z uwzględnieniem normalnego zużycia. Części wyceniamy u polskiego dealera Yamaha.

Poniżej znajduje się wykaz kosztów związanych z wymianą / naprawą przykładowych elementów. Ceny zawierają wszystkie podatki oraz robociznę związaną z ich wymianą.

 • Przedni błotnik – 110 euro
 • Lakierowana osłona zbiornika paliwa – 695 euro
 • Uchwyt dla rąk pasażera 1 szt. – 175 euro
 • Lusterko – 55 euro
 • Wypełnienie handbara – 40 euro
 • Lakierowana nakładka handbara – 75 euro
 • Mocowanie handbara – 40 euro
 • Ciężarek kierownicy – 120 euro / kpl 2 sztuki
 • Dźwignia hamulca przedniego – 80 euro
 • Dźwignia zmiany biegów – 105 euro
 • Podnóżek kierowcy – 110 euro
 • Śruba dystansowa do podnóżka kierowcy – 20 euro
 • Podnóżek pasażera 110 euro
 • Dźwignia hamulca tylnego 80 euro
 • Lakierowany panel boczny z emblematem i grafiką – 450 euro
 • Kierunkowskaz – 70 euro
 • Dźwignia sprzęgła – 60 euro
 • Crashpady – 70 euro
 • Uszkodzenie kufra – 100 euro
 • Nowy kufer – 225 euro
 • Zgubienie kluczyków – 110 euro
 • Zgubienie dokumentów – 50 euro

Poniżej znajduje się wykaz kosztów związanych z wymianą / naprawą przykładowych elementów. Ceny zawierają wszystkie podatki oraz robociznę związaną z ich wymianą.

 • Przedni błotnik – 200 euro
 • Boczna osłona zbiornika paliwa z emblematem Yamaha – 130 euro
 • Lusterko – 55 euro
 • Handbar – 25 euro
 • Podnóżek pasażera – 30 euro
 • Mocowanie podnóżka pasażera – 210 euro
 • Podnóżek kierowcy – 95 euro
 • Szyba – 305 euro oryginał
 • Owiewka boczna z grafiką i emblematem – 375 euro
 • Uchwyty dla rąk pasażera – 370 euro
 • Kierunkowskaz – 35 euro
 • Klamka sprzęgła – 40 euro
 • Klamka hamulca – 50 euro
 • Dźwignia hamulca – 100 euro
 • Dźwignia zmiany biegów – 115 euro
 • Crashpady – 70 euro
 • Uszkodzenie / porysowanie kufra – 100 euro
 • Nowy kufer – 225 euro
 • Zgubienie kluczyków – 110 euro
 • Zgubienie dokumentów – 50 euro

Bilety nie są zawarte w cenie wyjazdu i z reguły Uczestnicy kupują je we własnym zakresie. Gdyby jednak był z tym jakiś kłopot lub wątpliwość, proszę o wiadomość.

W marcu 2024 jest tylko jedno bezpośrednie połączenie z Polski i odbywa się na trasie Warszawa – Marrakesz w poniedziałki i piątki.

Lot sugerowany, dla którego organizuję transfer do hotelu, to lot, którym przyleci największa liczba Uczestników. To nie jest odgórnie wybrane połączenie, bo nie jestem w stanie przewidzieć, które połączenie będzie najczęściej wybierane. Na moje wycieczki przyjeżdżają ludzie z całej Polski, a niekiedy dochodzi do sytuacji, kiedy danego dnia jest więcej niż jeden lot danej relacji, z tego samego miasta.

Dlatego informacje o locie sugerowanym są udostępniane po zebraniu grupy minimalnej, czyli w momencie, kiedy Uczestnicy powinni kupować bilety. Zbieram wstępne informacje o preferowanych połączeniach i organizuję transfer w taki sposób, żeby przywieźć do hotelu maksymalną liczbę osób. Prawda jest taka, że największe znaczenie ma to przy wyjazdach Hiszpania – Motofiesta oraz Wycieczka adventure po Costa Blanca. Nasza baza mieści się wtedy w Calpe, nadmorskim kurorcie oddalonym o 85 km od lotniska w Alicante. W przypadku pozostałych wycieczek, czyli w Maladze, Gironie, Porto czy Marakeszu, pierwszy hotel mieści się w odległości kilkunastu minut taksówką od lotniska.

 

Żadnych. Pomimo działalności prowadzonej w Hiszpanii obowiązują mnie takie same przepisy europejskie. Mam takie same ubezpieczenia i podlegam takim samym rygorom prowadzenia działalności. Moja działalność posiada wszystkie potrzebne zezwolenia i wpisy do odpowiednich rejestrów, a na swoje wpłaty dostaniesz fakturę.

Jeśli Twoje wątpliwości budzi kwestia rozstrzygania ewentualnych kwestii spornych w sądzie – nie będziesz musiał jechać w tej sprawie do Hiszpanii. W Ogólnych Warunkach Uczestnictwa (dalej OWU) jest dopisana klauzula, która w przypadku podpisywania umowy z obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie indywidualnych uzgodnień ustanawia prawo polskie prawem właściwym do rozwiązywania sporów, a polskie sądy sądami właściwymi do rozstrzygania takich spraw. W tej kwestii nie różni się to zatem niczym od polskich biur podróży. Oczywiście wspominam o tym tylko dlatego, że takie pytanie może się u Ciebie pojawić, bo w naszej historii jeszcze nigdy taki spór nie miał miejsca, a swoją pracę wykonuję tak dobrze, że nie wierzę by kiedykolwiek miał się taki pojawić.

Wszystkie dokumenty, którymi się posługuję są opublikowane i znajdują się w zakładce DOKUMENTY DO POBRANIA.

 

Tak, wszystkie nasze motocykle mają kilka elementów dodatkowych ułatwiających podróżowanie:

 1. Kufry centralne o pojemności 40 litrów na podręczne drobiazgi potrzebne w ciągu dnia oraz by pasażerka miała się o co oprzeć;
 2. uchwyt na telefon typu X-grip z ładowarką USB (kabel do ładowania telefonu musisz mieć swój 😉 );
 3. crashpady zabezpieczające przed skutkami upadków;
 4. nawigacje motocyklowe TomTom Rider 550 z wgranymi trasami na każdy dzień podróży.

Ciekawostki o Maroku

 • Nazwa „dirham” wywodzi się od greckiego słowa „drachma”, używanego w starożytności na określenie waluty. Dirham marokański dzieli się na 100 santimatów.
 • Dirham jest walutą z ograniczeniami wymiany, co oznacza, że nie można jej swobodnie wymieniać na inne waluty poza Marokiem i jest bardzo trudno dostępna poza granicami kraju. Jest nawet oficjalny zakaz wywożenia go z kraju.
 • Tajine to zarówno nazwa tradycyjnego naczynia glinianego, jak i potrawy, która w nim się gotuje. Tajine to wolno gotowany gulasz zawierający mięso, warzywa i bogatą mieszankę przypraw. Istnieją setki sposobów na przyrządzenie tego dania.
 • Herbatę podaje się właściwie tylko na jeden sposób – jest to mocna, czarna herbata z dodatkiem dużej ilości świeżej mięty i cukru. Żartobliwie nazywa się ją „marokańskim whisky”.
 • Pastilla to tradycyjne danie, łączące słodkie i pikantne smaki. Zazwyczaj jest przygotowywane z warstw cienkiego ciasta filo, mięsa i mieszanki przypraw. Do wyrobu najbardziej tradycyjnej wersji używa się mięsa gołębia.
 • Islam jest dominującą religią w Maroku, która wprowadzona została w VII wieku.
 • Maroko ma głęboko zakorzenione dziedzictwo Berberów, rdzennych mieszkańców Afryki Północnej, którzy zamieszkiwali region tysiące lat przed przybyciem Arabów. Język i kultura Berberów wciąż są żywe w wielu regionach kraju.
 • W Maroku mówi się w różnych językach, z których najważniejsze to arabski i berberyjski (Tamazight). Od 2011 roku oba te języki są oficjalnymi językami kraju. Pierwszym „obcym” językiem w Maroku jest francuski.
 • Maroko to jedyny kraj na świecie, gdzie rosną arganowe drzewa, z których pozyskuje się cenny olej arganowy, używany zarówno w kuchni, jak i kosmetyce.
 • Fez ma dwie medyny. Fes el-Jdid, co oznacza „Nowy Fez”, została założona w XIII wieku. Starsza, „główna” medyna w Fezie, znana również jako Fes el-Bali została założona w IX wieku. Jest uważana za największe i najstarsze średniowieczne miasto na świecie.
 • Fes el-Bali jest domem dla Uniwersytetu Al-Karaouine, uważanego za najstarszy ciągle funkcjonujący uniwersytet na świecie, założony w 859 roku. Jest to ważne centrum nauk islamskich i przykład klasycznej architektury islamskiej.
 • W starej medynie w Fezie znajdują się także garbarnie Chouara. To jedna z największych i najstarszych garbarni w Fezie, znana z tradycyjnych metod garbowania i farbowania skór w kamiennych kadziach.

Blog

Read More

Jak wybrać organizatora wycieczek motocyklowych?

Read More

Czy warto wybrać się na wakacje z organizatorem wypraw motocyklowych?

To miejsce na zadawanie pytań wszelakich. Postaram się na nie odpowiedzieć możliwie szybko i wyczerpująco.

Zapisujesz się na wycieczkę Maroko – wycieczka objazdowa. Twoje przyszłe „ja” Ci za to podziękuje!

Wybierz motocykl

Wskaż preferencje dotyczące motocykla. Informację o jego dostępności potwierdzę niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia.

Loty

Informacje na temat lotu sugerowanego zostaną ogłoszone po zebraniu grupy minimalnej. Wypełnienie tych pól nie jest wymagane.
Data i godzina przylotu, numer lotu.
Data i godzina startu, numer lotu.

Pozostałe informacje

Dane kierowcy konieczne do zawarcia umowy o udział w imprezie turystycznej

Pytam tutaj o adres zamieszkania.
Upewnij się, że data ważności Twojego dowodu nie kończy się przed zakończeniem wyjazdu.
Wymagane jest prawo jazdy kategorii A.
Upewnij się, że data ważności Twojego paszportu jest dłuższa niż 6 miesięcy od daty powrotu z wyjazdu.

Dane konieczne do zawarcia umowy ubezpieczenia turystycznego Allianz Globetrotter.

Pamiątkowe koszulki

Dla wszystkich uczestników przygotowujemy pamiątkowe koszulki. W przypadku rezerwacji dotyczącej dwóch osób, wybierz dwie opcje.

Jeśli rezerwacja będzie dokonana odpowiednio wcześniej, koszulki przywiozę na rozpoczęcie wyjazdu. Jeśli jednak zdarzy się tak, że w trakcie rezerwacji już będę za granicą, to siłą rzeczy koszulkę wyślę kurierem dopiero po powrocie do Polski.

W jaki sposób dotarła do Ciebie informacja o wyjazdach Motofiesty?