Hiszpania – motofiesta
6 dni
1400 km
100% asfalt
Stopień trudności: 2/5
Max 9 kierowców
Typ wyjazdu: stacjonarny
Yamaha Tracer 7 / Yamaha Tracer 9 / Yamaha Tracer 9 GT
Brak samochodu technicznego
Najważniejsze atrakcje
Castillo de Santa Bárbara • Katedra w Walencji • Muzeum motoryzacji • Skała Ifach • Miasteczko Sztuki i Nauki • Alicante • przełęcz Carasqueta • Walencja • L’Oceanogràfic • Safari Aitana • wodospady Algar • Javea • Cabo de Sant Antoni • Guadalest • Coll de Rates • „Wielki Kanion” oraz tysiące wyprofilowanych zakrętów…
Cena
Yamaha Tracer 7

Yamaha Tracer 9

Yamaha Tracer 9 GT

Cena
Yamaha Tracer 7

Yamaha Tracer 9

Yamaha Tracer 9 GT

Cena zawiera: transfery lotniskowe dla lotu sugerowanego, zakwaterowanie w hotelu Port Europa, śniadania i obiadokolacje w formie bufetu, wynajem motocykla Yamaha według powyższej tabeli, 6 wycieczek motocyklowych z przewodnikiem, zamontowane nawigacje TomTom w każdym motocyklu z zaprogramowaną trasą na każdy dzień, ubezpieczenie podróżne Allianz Globetroter, pamiątkowa koszulka, zarejestrowane materiały foto-wideo.
Cena nie zawiera: biletów lotniczych, paliwa do motocykla i wydatków własnych.
Nasza flota motocyklowa
Podczas wycieczki udostępniamy nasze motocykle marki Yamaha, modele Tracer 7, Tracer 9 i Tracer 9 GT. Całą flotę wymieniamy co roku na nową, a między wyjazdami opiekują się nimi wykwalifikowani mechanicy. Masz więc pewność, że będziesz jeździć motocyklem nie starszym niż 8 miesięcy z przebiegiem nie większym niż kilka tysięcy kilometrów, a jego stan będzie salonowy!
Dodatkowo w każdym motocyklu zamontowaliśmy nawigację Tomtom z zaprogramowaną trasą na każdy dzień, dzięki czemu będziesz mógł jeździć na własnych warunkach i we własnym tempie.
Ten wyjazd motocyklowy ma charakter stacjonarny.
Z miejsca zakwaterowania wykonujemy sześć tras po okolicy, jednak za każdym razem wracamy do tego samego hotelu. To idealna formuła na aktywny wypoczynek w postaci motocyklowego urlopu, bo jeździmy “na lekko” a bagaże zostawiamy w wygodnym pokoju. Co dla wielu jest ważne – nie trzeba codziennie pakować walizek.
Nasi Goście są zakwaterowani w dobrej klasy hotelu w pierwszej linii brzegowej – Port Europa w Calpe, w pokojach dwuosobowych. Do jazdy używamy naszej floty składającej się z zawsze nowych motocykli Yamaha z zamontowanymi nawigacjami TomTom, a każda wycieczka prowadzona jest przez doświadczonego przewodnika.

Plan podróży
150 km; ok. 4.5 godziny jazdy + przerwy
Wyjeżdżamy z Calpe i kierujemy się do Cumbre del Sol gdzie wjeżdżamy na najwyższy punkt w okolicy skąd rozciąga się przepiękna panorama. Następnie zjeżdżamy i jedziemy w kierunku Javea, gdzie odwiedzimy piękną plażę w malowniczej zatoczce otoczonej klifami. Kolejno odwiedzimy okoliczne przylądki z widokami na morze i wybrzeże. Przy dobrej widoczności będziemy mieli szansę zobaczyć także Ibizę. Następnie zrelaksujemy się nad samym morzem w kafejce słuchając szumu fal. Po krótkiej przerwie pojedziemy dalej w okolice Pego, gdzie obok drogi rozciągają się pola ryżowe. Trasa powrotna prowadzi tuż obok skały Ifach – ogromnej skały stojącej na styku morza i miasta.
280 km; ok. 3.5 godziny jazdy + zwiedzanie
Wyruszamy z Calpe i kierujemy się na północ do Walencji. Na miejscu zobaczymy:
Wieżę Serrano – Do dzisiejszych czasów na terenie metropolii zachowały się dwie wieże – Serrano oraz de Quart. Wieża Serrano jest najlepiej zachowanym zabytkiem na terenie Walencji. Została wzniesiona na przełomie XIV i XV wieku, głównie do celów obronnych.
Katedrę ze Świętym Graalem – jednym z najważniejszych reliktów chrześcijaństwa i wieżą z której rozciąga się piękny widok na całą Walencję. Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Walencji jest jednym z najsłynniejszych zabytków na terenie kraju. Budowę jej rozpoczęto jeszcze w XIII wieku. Według dawnych tradycji, to właśnie w tej katedrze znajduje się Święty Graal, który został udostępniony do oglądania wiernym nawiedzającym tą świątynię.
Trybunał Wodny w Walencji – Trybunał rozstrzygający kwestie związane z dostępem i wykorzystaniem zasobów wodnych w regionie Walencji. Najstarsza instytucja wymiaru sprawiedliwości w Europie. Dziś ma charakter wyłącznie atrakcji turystycznej. W 2009 roku Trybunał Wodny w Walencji wraz z Radą Mędrców w Murcji został wpisany na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO.
La Lonja – Giełda Jedwabiu jest jedną z piękniejszych budowli w Walencji (a nawet w całej Hiszpanii) wzniesionych w stylu gotyckim. Budowę tego obiektu rozpoczęto jeszcze w XV wieku i niegdyś był to największy ośrodek handlu jedwabiem na całym wybrzeżu Morza Śródziemnego.
Plaza de Toros – to słynna arena walki byków, która jest usytuowana w samym sercu Walencji. Co więcej, arena ta jest jedną z największych na terenie całego Królestwa Hiszpanii. Została zaprojektowana i wybudowana na początku XIX wieku.
Miasto sztuki i nauki – jest stanowione przez rozległy kompleks budynków, w skład którego wchodzą centra kulturalno – rozrywkowe. Można tu zobaczyć jedno z największych w całej Europie oceanariów oraz delfinarium. Ciekawym obiektem na terenie kompleksu jest także Muzeum Nauki.
W przypadku, gdy naszym Gościom bardziej zależy na jeździe niż zwiedzaniu, po rzuceniu okiem na miasto wrócimy do bazy okrężną drogą, która zapewnia jedna z najlepszych widoków w Hiszpanii.
190 km; ok. 4.5 godziny jazdy + przerwy
Wyruszamy z Calpe i kierujemy się na północny zachód. Okrążając Benissę jedziemy na południe gdzie z bardzo krętej drogi roztaczają się przepiękne widoki na góry Serra de Bernia. Następnie jadąc na północ odwiedzimy uroczą, ekologiczną restaurację w samym sercu gór, na totalnym odludziu. Po posiłku udamy się na przełęcz Col de Rates gdzie czekają na nas setki zakrętów z widokami na skaliste szczyty. Na przełęczy zatrzymamy się na krótką przerwę kawową. Następnie ruszymy na południe gdzie po drodze będziemy mogli podziwiać wspaniały kompleks wodospadów Algar. Później pojedziemy do bazy wzdłuż wybrzeża z widokiem na marinę, w której czasem swój jacht cumuje artysta Enrique Iglesias.
150 km; ok. 5 godziny jazdy + przerwy
Będzie dużo jazdy po górach. Wyruszamy z Calpe i kierujemy się w stronę Benissy. Mijając po lewej stronie masyw Sierra del Ferrer docieramy do Parcent. Kierując się dalej na zachód mijamy masyw Sierra de Carrascal z jego najwyższym szczytem Cocoll. Odbijając nieco na południe docieramy do miasteczka Castell de Castells, gdzie skręcamy na zachód aż do Gorgi. Po drodze zakręci nam się w głowie od ilości zakrętów. Stamtąd jedziemy do słynnego El Castell de Guadalest. To niewielkie miasteczko z ruinami twierdzy zbudowanej jeszcze przez Maurów. Budowla wzniesiona została na przełomie VIII i IX wieku. Tam przewidujemy przerwę na zwiedzanie i podziwianie okolicy z perspektywy murów miasteczka. Dalej udamy się na południowy zachód w kierunku Benidormu. Z uwagi na jedną z najwyższych w Europie liczbę wieżowców w przeliczeniu na liczbę mieszkańców, Benidorm nazywany jest małym Manhattanem, bądź krócej „BeniJorkiem”. Następnie ruszymy nadmorskim bulwarem przez Alteę do Calpe.
200 km; ok. 7 godziny jazdy + przerwy
Tą trasę nazwaliśmy “tylko dla orłów”. Będzie dużo gór i jeszcze więcej zakrętów. Wyruszamy z Calpe i ruszamy wzdłuż rzeki Guadalest na zachód. Następnie skręcamy na południe i jedziemy wzdłuż pasma górskiego Sierra Aitana aż do rzeki Riu de Sella. Dalej na północ i malowniczą drogą prosto nad przepaść… gdzie na pewno wykorzystamy nasze aparaty fotograficzne. Następnie kierujemy się na północ po kolejnych zakrętach wzdłuż pasma górskiego Sierra de Albureca, potem przez przełęcz Val de Galimera w okolice Pego. Stamtąd wracamy przez Xalo do Calpe.
200 km; ok. 7 godziny jazdy + przerwy
Wyruszamy z Calpe i kierujemy się w stronę odwiedzonego już Guadalest. Tym razem jednak po drodze zatrzymamy w Muzeum Motoryzacji. To bardzo ciekawe miejsce, które zgromadziło ponad 140 eksponatów, głównie motocykli. Następnie pojedziemy dalej na zachód drogą CV70 aż do przełęczy Carrasqueta, pełnej szybszych i wolniejszych zakrętów, bardzo popularnej wśród lokalnych motocyklistów. To jedno z najwyższych miejsc podczas naszego wyjazdu, a z góry rozciąga się piękny widok. Między serpentynami znajduje się klimatyczna knajpka Venta Teresa, w której zatrzymamy się na posiłek. Dalej utrzymując kierunek południowy dojedziemy do Busot, gdzie zrobimy zdjęcia następnej pięknej panoramie. Stąd rozpoczyna się też nasz ulubiony kręty odcinek, który z reguły pokonujemy kilkukrotnie w obie strony. Dalej kierujemy się do Relleu, gdzie zakrętów wcale nie jest mniej. Następnie wyjeżdżeni i zadowoleni jadąc przez Terra Mitica wracamy do bazy w Calpe.
Ważne!
Podany plan wyjazdu nie jest sztywny. Potrafimy doskonale modyfikować plan podróży w taki sposób, by spełnić oczekiwania naszych Gości. Nie ważne, czy wolicie więcej zwiedzania zabytków, więcej jazdy po zakrętach czy więcej atrakcji dodatkowych – wodospadów, safari czy muzeów. W końcu te wyjazdy są dla Was!
Odpowiedzi na często zadawane pytania
Czym jeździmy na motocyklowych wycieczkach po asfalcie?
Podczas wycieczki udostępniamy nasze motocykle marki Yamaha, modele Tracer 7, Tracer 9 i Tracer 9 GT. Całą flotę wymieniamy co roku na nową, a między wyjazdami opiekują się nimi wykwalifikowani mechanicy. Masz więc pewność, że będziesz jeździć motocyklem nie starszym niż 8 miesięcy z przebiegiem nie większym niż kilka tysięcy kilometrów, a jego stan będzie salonowy!
Motocykle są wyposażone w crashpady, uchwyty na telefon z ładowarkami oraz kufry centralne.
Dodatkowo w każdym motocyklu zamontowaliśmy nawigację Tomtom z zaprogramowaną trasą na każdy dzień, dzięki czemu będziesz mógł jeździć na własnych warunkach i we własnym tempie.
Jak przebiega rezerwacja i płatność za wyjazd?
Dokonanie rezerwacji jest proste i szybkie. Należy kliknąć przycisk „Zarezerwuj teraz” znajdujący się na stronie z opisem wyjazdu i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Na podstawie zebranych danych przygotowuję umowę i wysyłam ją razem z pozostałymi dokumentami dotyczącymi wyjazdu. Na tę chwilę rezerwacja jest traktowana jako „wstępna”. Następnie konieczne jest odesłanie podpisanej umowy oraz wpłata 15% ceny wyjazdu, co potwierdza rezerwację miejsca.
Płatność za wyjazd odbywa się w trzech ratach. Pierwsza w wysokości 15% wartości wyjazdu potwierdza dokonanie rezerwacji. Druga w wysokości 35% wartości wyjazdu płatna jest po zebraniu grupy minimalnej, najpóźniej na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy. Trzecia rata w wysokości 50% płatna jest gotówką, pierwszego dnia wyjazdu.
W przypadku rezygnacji z wyjazdu na minimum 60 dni przed wyjazdem wpłaty są zwrotne w 100%, między 59 a 30 dni przed są zwrotne w 50%, między 29 a 7 dni zwrotne w 25%. Po tym terminie wpłaty nie są zwracane.
Bagaże
W przypadku Hiszpańskiej Motofiesty codziennie nocujemy w tym samym hotelu, więc nie wozimy nigdzie swojego głównego bagażu, tylko zostaje on w pokojach. Motocykle są wyposażone w kufry do przewożenia przydatnych w ciągu dnia drobiazgów.
Transfery lotniskowe
W cenie wyjazdu są zawarte transfery z i na lotnisko dla lotu sugerowanego. Lot sugerowany i związany z nim transfer wybierzemy w taki sposób, żeby obsłużyć jak największą liczbę uczestników. Zostanie ogłoszony na minimum miesiąc przed datą rozpoczęcia wyjazdu. Jest możliwość przedłużenia pobytu i innego zorganizowania transferów, ale to wymaga indywidualnych ustaleń.
Jak wygląda zakwaterowanie?
Naszych Gości kwaterujemy w dobrej klasy hotelu Port Europa znajdującym się w Calpe. Hotel jest w pierwszej linii brzegowej, więc z pokojów rozciągają się piękne widoki na morze lub słynne w tym rejonie jeziorko pełne żerujących flamingów. By dostać się na plażę, należy jedynie przejść przez ulicę. Pokoje są dwuosobowe, jasne i przestronne. Wszystkie pokoje mają klimatyzację i dużą łazienkę.
Co ze sobą zabrać?
Przede wszystkim własną i kompletną odzież motocyklową. Pogoda może się różnić w zależności od terminu przyjazdu, ale na ogół temperatura w ciągu dnia nie spada poniżej 20 stopni, a opady deszczu zdarzają się rzadko. Odzież motocyklową lepiej zabrać w wersji letniej. Warto jednak ze sobą zabrać coś przeciwdeszczowego na zasadzie „lepiej mieć i nie użyć niż nie mieć i potrzebować”. Przeciwdeszczówka też może chronić od wiatru, gdyby poranek lub późny powrót okazał się chłodny. Grupę prowadzi przewodnik, a każdy motocykl ma zainstalowaną nawigację Tomtom z zaprogramowaną trasą na każdy dzień, więc niepotrzebne są żadne urządzenia nawigacyjne. Motocykle mają uchwyty na telefony i gniazda do ładowania. Polecam zabranie ze sobą aparatu fotograficznego, kamery sportowej czy drona i dużej pamięci, by móc wymieniać się materiałami z innymi.
Czy muszę jeździć w grupie?
Nie. Jest to przez nas rekomendowane, bo uważamy, że w grupie zawsze raźniej i ciekawiej, jednak nie jest konieczne. Każdy motocykl jest wyposażony w nawigację Tomtom z zaprogramowaną trasą na każdy dzień. Dzięki temu możesz podróżować na swoich warunkach, we własnym tempie.
Czy muszę martwić się o ubezpieczenie dla siebie?
Ubezpieczenie turystyczne wykupujemy dla każdego uczestnika. Jest to Allianz Globetroter. Polisa obejmuje 200 000 zł Kosztów leczenia i Assistance, 200 000 zł OC oraz 50 000 zł NNW.
Szczegółową rozpiskę kwot ubezpieczenia można sprawdzić pod tym LINKIEM.
Ilu uczestników potrzeba by wyprawa się odbyła?
Minimum logistyczne to 6 kierowców motocykli. Co ważne – bilety lotnicze należy kupować dopiero po zebraniu odpowiedniej grupy i potwierdzeniu terminu wyjazdu.
Poziom trudności
Poziom trudności oceniamy jako niski. Poruszamy się wyłącznie po asfalcie lub innego typu utwardzonej nawierzchni, jednak miejscami w górskich rejonach i na wąskich drogach nawierzchnia może być zanieczyszczona. Jednakże mnogość zakrętów, z których wiele jest “ślepych”, nachylenie drogi czy świadomość urwisk zaraz za pasem drogowym wpływają na uczucie dyskomfortu u niektórych uczestników. Jesteśmy zdania, że każdy sobie na naszej trasie poradzi, jednak w różnym tempie.
Kaucja za motocykle
Przed pierwszym wyjazdem konieczne jest wpłacenie kaucji zwrotnej w wysokości 700 euro od motocykla. Kaucja będzie rozliczana najszybciej jak to możliwe, najczęściej ostatniego dnia, zwykle nie później niż 7 dni po zakończeniu wyjazdu. Można ją wpłacić gotówką na miejscu lub przelewem, jednak trzeba upewnić się, że zostanie on zaksięgowany na naszym koncie przed pierwszym dniem jazdy. Jest też możliwość wpłaty kaucji kartą płatniczą, jednak w tym przypadku kwota zwrotu będzie pomniejszona o 1,49% prowizji. W przypadku uszkodzeń motocykla z winy kierującego, potrącamy z kaucji wartości odpowiadające cenie uszkodzonych części w taki sposób, by przywrócić motocykl do stanu sprzed wypożyczenia, oczywiście z uwzględnieniem normalnego zużycia. Części wyceniamy u polskiego dealera Yamaha.
Cennik uszkodzeń przykładowych elementów Tracer 9 / Tracer 9 GT
- Przedni błotnik – 125 euro
- Boczna osłona zbiornika paliwa z emblematem Yamaha – 85 euro
- Lusterko – 45 euro
- Handbar – 20 euro
- Podnóżek pasażera – 25 euro
- Mocowanie podnóżka pasażera – 170 euro
- Podnóżek kierowcy – 80 euro
- Szyba – 100 euro
- Owiewka boczna z grafiką i emblematem – 250 euro
- Uchwyty dla rąk pasażera – 300 euro
- Mocowanie oryginalnych kufrów bocznych w Tracer 9 GT – 295 euro
- Kierunkowskaz – 25 euro
- Klamka sprzęgła – 25 euro
- Klamka hamulca – 40 euro
- Dźwignia hamulca – 85 euro
- Dźwignia zmiany biegów – 95 euro
- Crashpady – 55 euro
- Poważne uszkodzenie kufra – 180 euro
- Zgubienie kluczyków – 100 euro
- Zgubienie dokumentów – 50 euro
Cennik uszkodzeń przykładowych elementów Tracer 7
- Przedni błotnik – 90 euro
- Lakierowana osłona zbiornika paliwa – 500 euro
- Uchwyt dla rąk pasażera 1 szt. – 140 euro
- Lusterko – 45 euro
- Wypełnienie handbara – 30 euro
- Lakierowana nakładka handbara – 50 euro
- Mocowanie handbara – 30 euro
- Ciężarek kierownicy – 50 euro
- Dźwignia hamulca przedniego – 65 euro
- Dźwignia zmiany biegów – 85 euro
- Podnóżek kierowcy – 75 euro
- Śruba dystansowa do podnóżka kierowcy – 15 euro
- Podnóżek pasażera 80 euro
- Dźwignia hamulca tylnego 65 euro
- Lakierowany panel boczny z emblematem i grafiką – 290 euro
- Kierunkowskaz – 30 euro
- Dźwignia sprzęgła – 50 euro
- Crashpady – 55 euro
- Poważne uszkodzenie kufra – 180 euro
- Zgubienie kluczyków – 100 euro
- Zgubienie dokumentów – 50 euro
Ciekawostki o Hiszpanii
- Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików.
- Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie.
- Hiszpanie sprowadzili do Europy m.in.: ziemniaki, tytoń, pomidory, kakao, kukurydzę.
- Hiszpania to największy producent oliwy z oliwek na świecie. Jej udział w tym rynku to aż 44 proc.
- W Madrycie średnio 300 na 365 dni w roku jest słonecznych.
- Hiszpański jest językiem urzędowym w 23 krajach świata.
- Hiszpanie mają 2-członowe nazwiska. Pierwszy człon odnosi się do pierwszego nazwiska ojca, a drugi człon do pierwszego nazwiska matki.
- Zgodnie ze zwyczajem Hiszpanie całują się w policzek na powitanie.
- Na Wyspach Kanaryjskich można usłyszeć język gwizdany. W 2009 r. język został wpisany na listę UNESCO.
- Z Hiszpanii pochodzą kultowe lizaki chupa chups (nazwa pochodzi od hiszpańskiego czasownika chupar, który oznacza ssać). Istnieją już od ponad 56 lat.
- La Tomatina to hiszpańska bitwa na pomidory. Odbywa się każdego roku w ostatnią środę sierpnia w miejscowości Buñol.
- Hiszpania to największy producent bananów w Europie.
- Narodowym przysmakiem Hiszpanów jest paella, a tortillą nazywają… omlet.

Obejrzyj relację z Hiszpańskiej Motofiesty
