Cena

Yamaha Tracer 7

Kierowca w pokoju dwuosobowym €1600
Kierowca w pokoju jednoosobowym €2100
Kierowca z pasażerem w pokoju dwuosobowym €2400

Yamaha Tracer 9

Kierowca w pokoju dwuosobowym €1800
Kierowca w pokoju jednoosobowym €2300
Kierowca z pasażerem w pokoju dwuosobowym €2600

Yamaha Tracer 9 GT

Kierowca w pokoju dwuosobowym €1900
Kierowca w pokoju jednoosobowym €2400
Kierowca z pasażerem w pokoju dwuosobowym €2700

Twój motocykl

Kierowca w pokoju dwuosobowym €2500
Kierowca w pokoju jednoosobowym €3000
Kierowca z pasażerem w pokoju dwuosobowym €3300

Cena

Yamaha Tracer 7

Yamaha Tracer 9

Yamaha Tracer 9 GT

Twój motocykl

Kierowca w pokoju dwuosobowym
€1600
€1800
€1900
€2500
Kierowca w pokoju jednoosobowym
€2100
€2300
€2400
€3000
Kierowca z pasażerem w pokoju dwuosobowym
€2400
€2600
€2700
€3300

Cena zawiera:

transfery z i na lotnisko dla lotu sugerowanego zakwaterowanie w dobrej klasy, 3 lub 4 gwiazdkowych hotelach • wyżywienie: śniadania • wynajem wybranego modelu motocykla Yamaha na czas trwania wyjazdu z dodatkowym wyposażeniem opisanym szerzej w FAQ lub transport Twojego motocykla* • 6 pełnych dni jazdy 6 zaplanowanych z najmniejszymi szczegółami, atrakcyjnych tras motocyklowych nawigacja TomTom Rider 550 zamontowana w motocyklu z zaprogramowaną trasą odrębnie na każdy dzień jazdy** • usługa przewodnika prowadzącego Uczestników na motocyklu, będącego jednocześnie opiekunem i głównym organizatoremwsparcie drugiego pracownika Motofiesty, kierującego samochód serwisowy wiozący Wasz bagaż główny • zawarcie umowy ubezpieczenia podróżnego Allianz Globetroter o parametrach opisanych w FAQ pakiet powitalny – koszulka, brelok, komin dostęp do folderu w chmurze z udostępnionymi materiałami foto i wideo zarejestrowanymi przez ekipę Motofiesty oraz ewentualnie pozostałych Uczestników dostęp do dedykowanej grupy na komunikatorze Whatsapp z gwarantowanym szybkim wsparciem organizatora, utworzonej po zebraniu grupy minimalnej, na potrzeby szybkiej komunikacji, odpowiadania na bieżące pytania oraz poznania się Uczestników wszystkie opłaty klimatyczne, parkingowe oraz lokalne podatki płatne w hotelach.

* transport Twojego motocykla jest rozumiany jako przewóz zlecony międzynarodowemu przewoźnikowi DB Schenker na trasie Płock – Porto – Płock. Motocykl będzie przewożony w profesjonalnej klatce. Cena nie obejmuje dostarczenia Twojego motocykla z Twojego miejsca zamieszkania do Płocka i z powrotem. Więcej na ten temat w FAQ.

** Nawigacje TomTom są zamontowane w mojej flocie motocykli i nie ma możliwości zamontowania ich w Twoim motocyklu.

Cena nie zawiera:

biletów lotniczych transferów innych niż ten zorganizowany dla lotu sugerowanego paliwa do motocykla (ok. 110 euro) wstępu do atrakcji turystycznych i wycieczek fakultatywnych niewymienionych w „cena zawiera” kaucji zwrotnej ani opcjonalnego ubezpieczenia AC.

Co różni ten wyjazd wśród wyjazdów konkurencyjnych?

 • Nowoczesna flota motocykli. Masz do dyspozycji najnowsze modele Yamaha Tracer 7, Tracer 9 i Tracer 9 GT. Flota jest wymieniana co rok, gwarantując salonowy stan motocykli, które nie są starsze niż 8-9 miesięcy i mają niewielki przebieg.
 • Możliwość wykupienia czasowego ubezpieczenia AC. Dzięki niemu możesz całkowicie znieść wkład własny w naprawę ewentualnych szkód. Koszt takiego ubezpieczenia to 150 euro dla Tracera 7, 170 euro za Tracera 9 i 190 euro za Tracera 9GT.
 • Nawigacja TomTom Rider 550 zainstalowana w każdym motocyklu z zaprogramowaną trasą na każdy  dzień. Dzięki temu jedziesz we własnym tempie, na swoich warunkach i masz pewność, że niczego nie przeoczysz.
 • Profesjonalna obsługa, realizowana przez dwóch specjalistów: doświadczonego przewodnika motocyklowego oraz dodatkowej osoby wsparcia odpowiedzialnej za samochód serwisowo-bagażowy.
 • Bogate ubezpieczenie turystyczne. Każdy uczestnik wycieczki jest objęty bardzo dobrym ubezpieczeniem turystycznym z wysokimi sumami, obejmującym do 600 000 zł kosztów leczenia, 60 000 zł NNW i 1 000 000 zł OC.
 • Szybka i jasna komunikacja. Każdorazowo tworzymy dedykowaną grupę na komunikatorze WhatsApp, gdzie wszyscy mogą się wcześniej poznać, a ja jako organizator zapewniam szybką odpowiedź na wszelkie pytania.

Opinie uczestników

Piotr Malinowski wyraża swoją opinię wyprawa motocyklowa do Kolumbii

Kolumbia to mega wyprawa! Mnóstwo wrażeń i przygód! Piękna przyroda i mili ludzie. Bardzo polecam!

Piotr Malinowski
Marcin Dziewulski opinia wycieczka motocyklowa Pireneje

Dobra i staranna organizacja, prowadzi zawodowiec motocyklista, zna teren i miejscowe zwyczaje. Wszystko na luzie, bez zgrzytów. Korzystałem kilkukrotnie i to nie koniec. Serdecznie polecam.

Marcin Dziewulski
Krzysztof Małysz opinia o wyprawa motocyklowa

Wyjazd do Hiszpanii, zakwaterowanie w Calpe. Nie sądziłem, że będzie tak dobrze. Aby krótko podsumować to, co najbardziej utkwiło mi z tej imprezy, to niczym niezmącona radość z jazdy po winklach. Przewodnik – pierwsza klasa. Motocykle – doskonałe. Widoki – zapierające dech. Towarzystwo – przemiłe..

Krzysztof Małysz
Tomasz Kida mówi o opinii o wyjazd motocyklowy offroad Hiszpania

Polecam szczegolnie odkrywanie nowych tras z Damianem , gosc wyluzowany i kompetentny 😅🤙🏻🤙🏻

Tomasz Kida
Roman Rogowski mówi o wyprawa motocyklowa Hiszpańska Motofiesta

Był to mój drugi wyjazd z Motofiesta do Hiszpanii i zarówno Calpe jak i Pireneje zorganizowane perfekcyjnie a Damian jako organizator i przewodnik – pełna profeska. Polecam👍👍

Roman Rogowski

Minęło dosłownie kilka dni od powrotu z Hiszpanii , a ja już myślę o wyjeździe w przyszłym roku. To o czymś świadczy ?
Wspaniała wyprawa z Motofiestą, doskonała odskocznia od dnia codziennego.

Andrzej Rypiński
Bogdan Siekierko mówi o wyprawa motocyklowa w Hiszpania

Genialna wyprawa motocyklowa i nauka w jednym! Mega zabawa, świetna atmosfera. Podziękowania dla wszystkich uczestników i organizatora .Polecam każdemu, kto jeszcze się waha. Do zobaczenia w przyszłym sezonie!

Bogdan Siekierko
Ewa Gołasa wyraża opinię o wyprawa motocyklowa motofiesta

Kolejny udany wyjazd z Motofiestą👍wspaniała organizacja,fajne trasy no i super towarzystwo 😄

Ewa Gołasa

Fantastyczna przygoda, piękne widoki, słońce, plaże i zakręty ❤️
A do tego fajny przewodnik.
Czego można chcieć więcej?

Ewelina Flisek
Leszek Gradowski mówi o opinii o wycieczka motocyklowa Motofiesta

Jechać! i nie zastanawiać się czy warto. Ogarnięta ekipa organizatora, świetny przewodnik. Trasy bajeczne.

Leszek Gradowski
Krzysztof Solana wyraża opinię o wyprawa motocyklowa do Hiszpanii

Impreza na europejskim poziomie.
Kolejny mój wyyjazd i na pewno nie ostatni. Polecam!!!!!
02.10.2020 po trzykrotnym przekładaniu wyjazdu z powodu pandemii LECIMY!!!!
Otworzyliśmy sezon 2020/2021 dziesięć nowiutkich motocykl i wspaniała pogoda. Kolejny raz niesamowite widoki i tysiące zakrętów.

Krzysztof Solana
Marcin Lempert opowiada o wycieczka motocyklowa w Pireneje

Pireneje z Motofiestą zaliczone, dziękuję Damian za prowadzenie i opiekę nad grupą. Super widoki a niektóre odcinki rodem z torów wyścigowych, takie jak właśnie lubimy 😉. Do zobaczenia za rok.

Marcin Lempert

Cóż można napisać, kolejny wyjazd z Motofiestą i po raz kolejny same pozytywne wrażenia. Organizacja na wysokim poziomie. Damian nie skąpi możliwości sprawdzenia swoich sił w offroadowej jeździe, sam jest pasjonatem takiej turystyki i to widać!

Mariusz Jastrzębski
Mariusz Sielicki opinia o wycieczce motocyklowej Motofiesta

Minęły dopiero dwa dni, a już tęsknię za Motofiestą, Hiszpanią, pięknymi trasami, wspaniałymi widokami oraz najlepszym przewodnikiem jakiego poznałem.
Pełny profesjonalizm, świetnie przygotowane motocykle i wspaniała atmosfera każdego dnia spowodowała, że człowiek zapomina o wszystkich problemach.

Mariusz Sielicki
Michał Jackiewicz mówi o swojej wyprawa motocyklowa do Hiszpanii

Niezapomniany wyjazd, super organizacja. Piękne trasy, ciekawe miejsca i widoki. Czego chcieć więcej? Polecam i wrócę tu jeszcze nie raz!

Michał Jackiewicz

trasy i organizacja na najwyższym poziomie!

Paweł Drewniak
Paweł Małys opinia o wyprawa motocyklowa Pireneje

Kolejny super wyjazd, piękne widoki, ogarnięty organizator 💪🤘 polecam Damiana ‼️

Paweł Małys
Piotr Nowak opinia o wyprawie Kolumbia

Wyjazd do Kolumbii był absolutnie niezapomniany. Spodziewałem się że będzie dobrze, ale rzeczywistość przeszła nawet najśmielsze oczekiwania. Organizacja całego wyjazdu była bardzo dobra, a cała wyprawa przebiegła bez problemów. Polecam, polecam, polecam.

Piotr Nowak
Tomasz Szymczyk mówi o swoim wyjazd motocyklowy po Pireneje

Super zorganizowana impreza motocyklowa, pełen profesjonalizm pod każdym względem, trasy zaplanowane z przemyśleniem aby czerpać jak najwięcej satysfakcji z jazdy i przy okazji widoki okolic, polecam gorąco Motofiestę!

Tomasz Szymczyk

Po kolejnej już wyprawie z Motofiestą wiem, że ciężko o lepszego organizatora, a offroad w Portugalii to kwintesencja wyprawy motocyklowej- wymagający teren, gdzie można się zmęczyć i poszaleć, piękne widoki z urokliwymi górskimi wioseczkami, świetne hotele i super ekipa. Polecam!

Tomasz Wroceński

Niesamowite doznania, coś wspaniałego dzięki 🙂
Po raz kolejny REWELACYJNIE !!!

Witold Michalak

Wspaniała organizacja wyjazdu
Nowe motocykle , sprawdzona i ciekawa trasa
Polecam!

Wojciech Kiersnowski
Zbigniew Władysławski opinia o wyjazd motocyklowy Pireneje

Fantastyczny wyjazd w Pireneje! Przewodnik Damian świetnie dobrał trasy pod względem różnorodności i długości. Strona francuska rewelacyjna pod względem widokowym, za to w Hiszpanii superprzyczepne asfalty i szybkie winkle do wyszalenia się. Polecam wszystkim! LwG

Zbigniew Władysławski

Nasza flota motocyklowa

Podczas wycieczki udostępniamy nasze motocykle marki Yamaha, modele Tracer 7, Tracer 9 i Tracer 9 GT. Całą flotę wymieniamy co roku na nową, a między wyjazdami opiekują się nimi wykwalifikowani mechanicy. Masz więc pewność, że będziesz jeździć motocyklem nie starszym niż 8 miesięcy z przebiegiem nie większym niż kilka tysięcy kilometrów, a jego stan będzie salonowy!

Dodatkowo w każdym motocyklu zamontowaliśmy nawigację Tomtom z zaprogramowaną trasą na każdy dzień, dzięki czemu będziesz mógł jeździć na własnych warunkach i we własnym tempie.

 

Ten wyjazd motocyklowy ma charakter objazdowy.

Ta wyprawa stanowi optymalne połączenie niesamowitych widoków, zakrętów i dobrego asfaltu ze sztandarowymi punktami do zwiedzania w Portugalii. Bez ich odwiedzenia nikt nie może powiedzieć, że był w tym kraju!

Podczas wyjazdu jak zawsze zapewniamy najwyższy poziom obsługi. Grupę będzie prowadził nasz najlepszy przewodnik, który oprócz umiejętności jazdy motocyklem wyróżnia się także wiedzą na temat regionu oraz fantastycznym kontaktem z uczestnikami. Do dyspozycji uczestników będzie bus wiozący bagaże i sprzęt serwisowy, co zapewni komfort podróżowania bez obciążenia oraz szybką pomoc w przypadku awarii. Grupa będzie mogła podziwiać okoliczności przyrody, jadąc swoim tempem bez obaw odłączenia się od reszty ekipy.

Perełki architektury oraz wszelkie atrakcje są tylko dodatkiem do niesamowicie krętych asfaltów stworzonych do jeżdżenia motocyklem. Trasy są przez nas osobiście sprawdzone, wyselekcjonowane i zaprojektowane tak, aby zapewnić maksymalny poziom zadowolenia naszych uczestników.

Plan podróży

Odpowiedzi na często zadawane pytania

Podczas wyprawy udostępniamy nasze motocykle marki Yamaha, modele Tracer 7, Tracer 9 i Tracer 9 GT. Całą flotę wymieniamy co roku na nową, a między wyjazdami opiekują się nimi wykwalifikowani mechanicy. Masz więc pewność, że będziesz jeździć motocyklem nie starszym niż 8 miesięcy z przebiegiem nie większym niż kilka tysięcy kilometrów, a jego stan będzie salonowy!

Motocykle są wyposażone w crashpady, uchwyty na telefon z ładowarkami oraz kufry centralne.

Dodatkowo w każdym motocyklu zamontowaliśmy nawigację Tomtom z zaprogramowaną trasą na każdy dzień, dzięki czemu będziesz mógł jeździć na własnych warunkach i we własnym tempie.

W cenie wyjazdu są zawarte transfery z i na lotnisko dla lotu sugerowanego. Jeśli nie jest to odgórnie wskazane konkretne połączenie, to lot sugerowany i związany z nim transfer wybierzemy w taki sposób, żeby obsłużyć jak największą liczbę uczestników. Zostanie ogłoszony na minimum miesiąc przed datą rozpoczęcia wyjazdu.

Rzeczywistość wygląda tak, że w przypadku przylotów do Andaluzji (lotnisko w Maladze), Portugalii (lotnisko w Porto) i w Pireneje (lotnisko w Gironie) pierwszy hotel znajduje się w odległości kilkunastu minut jazdy taksówką od lotniska. Transfer nie stanowi więc żadnego problemu, nawet jeśli miałby być zorganizowany na własną rękę. W przypadku wyjazdów Hiszpania – Motofiesta i Hiszpania – wycieczka adventure po Costa Blanca (lądowanie na lotnisku w Alicante), nasza baza znajduje się w oddalonym o 85 km Calpe. Transfer jest więc nieco bardziej skomplikowany i w tych przypadkach od locie sugerowanym informuję od razu po zebraniu grupy minimalnej, czyli jeszcze zanim uczestnicy zaczną kupować bilety. Wyznaczam go na podstawie informacji od uczestników, z których lotnisk będą przylatywać do Alicante.

Dokonanie rezerwacji jest proste i szybkie. Należy kliknąć przycisk „Zarezerwuj teraz” znajdujący się po prawej stronie oferty wyjazdu i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Na podstawie zebranych danych przygotowuję umowę i wysyłam ją razem z pozostałymi dokumentami dotyczącymi wyjazdu. Na tę chwilę rezerwacja jest traktowana jako „wstępna”. Następnie konieczne jest odesłanie podpisanej umowy oraz wpłata 15% ceny wyjazdu, co potwierdza rezerwację miejsca.

Płatność odbywa się w trzech ratach. Pierwsza, w wysokości 15% ceny wyjazdu potwierdza dokonanie rezerwacji (w połączeniu z podpisaną umową). Druga rata, w wysokości 35% wartości wycieczki płatna jest po zebraniu grupy minimalnej, o czym w odrębnej wiadomości Cię poinformuję. Odbędzie się to najpóźniej na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy. Trzecia rata w wysokości 50% płatna jest gotówką, pierwszego dnia na miejscu.

Jeśli życzysz sobie całość zapłacić przelewem lub otrzymać fakturę na konkretne dane, nie ma problemu. Daj mi jedynie o tym znać.

W przypadku rezygnacji z wyjazdu na minimum 60 dni przed wyjazdem wpłaty są zwrotne w 100%, między 59 a 30 dni przed są zwrotne w 50%, między 29 a 7 dni zwrotne w 25%. Po tym terminie wpłaty nie są zwracane.

W przypadku asfaltowych wycieczek objazdowych, główne bagaże będą przewożone między hotelami w samochodzie serwisowym. Rano przekażecie swoje walizki naszemu kierowcy, a popołudniu będą czekały na Was w hotelowym lobby. Motocykle mają zamontowane kufry centralne, w których można przewozić potrzebne w ciągu dnia drobiazgi.

Wybierając noclegi na trasie, trzymam się standardu na poziomie dobrych 3, a częściej 4 gwiazdek. Priorytetami są dobra lokalizacja, czyste i wygodne pokoje oraz przyjazna obsługa. Często wychodząc z hotelu wieczorem udajemy się na zwiedzanie okolicy, dlatego staram się, by w odległości niedługiego spaceru było wiele ciekawych punktów do zobaczenia. Ze względu na to, hotele na wycieczkach objazdowych są często blisko centrum. Niestety czasami wiąże się to z pewnymi niedogodnościami, np. dużym ruchem za oknem lub niezbyt nowoczesnym wystrojem.

Przede wszystkim własną i kompletną odzież motocyklową. Warto wziąć ze sobą np. cieplejsze rękawiczki na zmianę, jakąś formę odzieży przeciwdeszczowej czy szmatkę i płyn do mycia szyby w kasku. Wycieczce będzie towarzyszył przewodnik, a każdy motocykl za zamontowaną nawigację Tomtom z zaprogramowaną trasą na każdy dzień, więc nie potrzeba brać niczego do nawigowania. Motocykle mają uchwyty na telefony z gniazdami do ładowania – tutaj należy wziąć jedynie swój kabel do ładowania (standardowe męskie USB A – port odpowiedni dla Twojego telefonu). Główny bagaż będzie jechał w samochodzie serwisowym, a motocykle są wyposażone w kufry centralne na podręczne drobiazgi.

Poziom trudności oceniam jako niski. Poruszamy się wyłącznie po asfalcie lub innego typu utwardzonej nawierzchni, jednak miejscami w górskich rejonach i na wąskich drogach nawierzchnia może być zanieczyszczona. Jednakże mnogość zakrętów, z których wiele jest “ślepych”, nachylenie drogi czy świadomość urwisk zaraz za pasem drogowym wpływają na uczucie dyskomfortu u niektórych uczestników. Jesteśmy zdania, że każdy sobie na naszej trasie poradzi, jednak w różnym tempie.

Minimum logistyczne to sześciu kierowców motocykli, potwierdzonych wpłaconymi zaliczkami.

Co ważne – bilety lotnicze należy kupować dopiero po zebraniu odpowiedniej grupy i potwierdzeniu terminu wyjazdu.

Nie. Jest to przez nas rekomendowane, bo uważamy, że w grupie zawsze raźniej i ciekawiej, jednak nie jest konieczne. Każdy motocykl jest wyposażony w nawigację Tomtom z zaprogramowaną trasą na każdy dzień. Dzięki temu możesz podróżować na swoich warunkach, we własnym tempie.

Poza dotychczasowym pobieraniem kaucji zwrotnej, od sezonu 2024 umożliwiamy także zawarcie umowy czasowego ubezpieczenia AC na czas trwania zorganizowanego wyjazdu. Dzięki temu Uczestnicy korzystający z naszej floty mają dwie opcje:

Czasowe ubezpieczenie AC zawierane na czas zorganizowanego wyjazdu. Koszt ubezpieczenia nie jest wliczony w cenę wyjazdu i kształtuje się następująco:

  • Ubezpieczenie Tracera 7 – 150 euro;
  • Tracera 9 – 170 euro;
  • Tracera 9GT – 190 euro;
  • Tenere 700 Extreme – 190 euro.

Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewnia pełen zakres ochrony oraz co najważniejsze – całkowicie znosi wkład własny Uczestnika w naprawę ewentualnych szkód.

Takie rozwiązanie możemy zaproponować jedynie podczas wyjazdów zorganizowanych na terenie Unii Europejskiej.

Kaucja zwrotna. Wysokość kaucji to 1000 euro, niezależnie od wybranego motocykla. Kaucja będzie rozliczana najszybciej jak to możliwe, najczęściej ostatniego dnia, zwykle nie później niż 7 dni po zakończeniu wyjazdu. Można ją wpłacić gotówką na miejscu lub przelewem, jednak trzeba upewnić się, że zostanie on zaksięgowany na naszym koncie przed pierwszym dniem jazdy. W przypadku uszkodzeń motocykla z winy kierującego, potrącamy z kaucji wartości odpowiadające cenie uszkodzonych części w taki sposób, by przywrócić motocykl do stanu sprzed wypożyczenia, oczywiście z uwzględnieniem normalnego zużycia. Części wyceniamy u polskiego dealera Yamaha.

Ubezpieczenie turystyczne wykupujemy dla każdego uczestnika. Jest to Allianz Globetroter. Polisa obejmuje 600 000 zł Kosztów leczenia i Assistance, 1 000 000 zł OC, 60 000 zł NNW oraz 10 000zł Bagaż podróżny.

Pod tym linkiem znajduje się polisa do wglądu, natomiast tutaj znajduje się dokument Ogólnych Warunków Ubezpieczenia (OWU)

Poniżej znajduje się wykaz kosztów związanych z wymianą / naprawą przykładowych elementów. Ceny zawierają wszystkie podatki oraz robociznę związaną z ich wymianą.

 • Przedni błotnik – 200 euro
 • Boczna osłona zbiornika paliwa z emblematem Yamaha – 130 euro
 • Lusterko – 55 euro
 • Handbar – 25 euro
 • Podnóżek pasażera – 30 euro
 • Mocowanie podnóżka pasażera – 210 euro
 • Podnóżek kierowcy – 95 euro
 • Szyba – 305 euro oryginał
 • Owiewka boczna z grafiką i emblematem – 375 euro
 • Uchwyty dla rąk pasażera – 370 euro
 • Kierunkowskaz – 35 euro
 • Klamka sprzęgła – 40 euro
 • Klamka hamulca – 50 euro
 • Dźwignia hamulca – 100 euro
 • Dźwignia zmiany biegów – 115 euro
 • Crashpady – 70 euro
 • Uszkodzenie / porysowanie kufra – 100 euro
 • Nowy kufer – 225 euro
 • Zgubienie kluczyków – 110 euro
 • Zgubienie dokumentów – 50 euro

Poniżej znajduje się wykaz kosztów związanych z wymianą / naprawą przykładowych elementów. Ceny zawierają wszystkie podatki oraz robociznę związaną z ich wymianą.

 • Przedni błotnik – 110 euro
 • Lakierowana osłona zbiornika paliwa – 695 euro
 • Uchwyt dla rąk pasażera 1 szt. – 175 euro
 • Lusterko – 55 euro
 • Wypełnienie handbara – 40 euro
 • Lakierowana nakładka handbara – 75 euro
 • Mocowanie handbara – 40 euro
 • Ciężarek kierownicy – 120 euro / kpl 2 sztuki
 • Dźwignia hamulca przedniego – 80 euro
 • Dźwignia zmiany biegów – 105 euro
 • Podnóżek kierowcy – 110 euro
 • Śruba dystansowa do podnóżka kierowcy – 20 euro
 • Podnóżek pasażera 110 euro
 • Dźwignia hamulca tylnego 80 euro
 • Lakierowany panel boczny z emblematem i grafiką – 450 euro
 • Kierunkowskaz – 70 euro
 • Dźwignia sprzęgła – 60 euro
 • Crashpady – 70 euro
 • Uszkodzenie kufra – 100 euro
 • Nowy kufer – 225 euro
 • Zgubienie kluczyków – 110 euro
 • Zgubienie dokumentów – 50 euro

Bilety nie są zawarte w cenie wyjazdu i z reguły Uczestnicy kupują je we własnym zakresie. Gdyby jednak był z tym jakiś kłopot lub wątpliwość, proszę o wiadomość.

W sezonie 2024 wycieczki w Portugalii zaczynają się w piątki. Bezpośrednie loty do Porto tego dnia obywają się z Wrocławia (Ryanair), Krakowa (Ryanair) i Warszawy (Wizzair).

Jeśli chciałbyś sobie przedłużyć pobyt, to możesz przylecieć bezpośrednim połączeniem w środę z Krakowa (Ryanair) lub Warszawy (Ryanair) albo odlecieć do Polski w niedzielę lotami do Wrocławia, Warszawy lub Krakowa (Ryanair).

Lot sugerowany, dla którego organizuję transfer do hotelu, to lot, którym przyleci największa liczba Uczestników. To nie jest odgórnie wybrane połączenie, bo nie jestem w stanie przewidzieć, które połączenie będzie najczęściej wybierane. Na moje wycieczki przyjeżdżają ludzie z całej Polski, a niekiedy dochodzi do sytuacji, kiedy danego dnia jest więcej niż jeden lot danej relacji, z tego samego miasta.

Dlatego informacje o locie sugerowanym są udostępniane po zebraniu grupy minimalnej, czyli w momencie, kiedy Uczestnicy powinni kupować bilety. Zbieram wstępne informacje o preferowanych połączeniach i organizuję transfer w taki sposób, żeby przywieźć do hotelu maksymalną liczbę osób. Prawda jest taka, że największe znaczenie ma to przy wyjazdach Hiszpania – Motofiesta oraz Wycieczka adventure po Costa Blanca. Nasza baza mieści się wtedy w Calpe, nadmorskim kurorcie oddalonym o 85 km od lotniska w Alicante. W przypadku pozostałych wycieczek, czyli w Maladze, Gironie, Porto czy Marakeszu, pierwszy hotel mieści się w odległości kilkunastu minut taksówką od lotniska.

 

Tak. Jako jedyna firma w Polsce dysponująca własną flotą motocykli udostępniam możliwość uczestnictwa w zorganizowanych przez siebie wycieczkach na swoim motocyklu.

Jeśli dojedziesz na miejsce rozpoczęcia wycieczki we własnym zakresie, cena dla Ciebie będzie taka sama, jak w przypadku wynajęcia Tracera 7.

Jeśli chcesz, żebym przetransportował Twój motocykl na miejsce rozpoczęcia wycieczki, cena dla Ciebie znajduje się w tabeli w kolumnie „Twój motocykl”. Wówczas procedura wygląda następująco:

 1. Dostarczasz swój motocykl we własnym zakresie do firmy MOTO-KOM, Autoryzowanego Dealera Yamaha w Cekanowie koło Płocka na około 7 dni przed wyjazdem. W zależności od rozkładu weekendów czy dni wolnych, dokładną datę ustalimy już indywidualnie. Jeśli chcesz, możemy zrobić przegląd Twojego motocykla lub inną usługę serwisową przed przygotowaniem go do transportu.
 2. Pakujemy Twój motocykl do specjalistycznej klatki i nadajemy go firmą DB Schenker. Motocykl musi się zmieścić do klatki, więc nie powinien mieć więcej niż 88 cm szerokości (najlepiej będzie złożyć lusterka) i 220 cm długości. GS1250 się mieści 😉 Nie musisz się martwić, motocykl dojedzie na miejsce bezpiecznie, w zamkniętej ciężarówce. Czas transportu do około 4 dni roboczych.
 3. W dniu transferowym i jednocześnie dniu rozpoczęcia wycieczki odbieramy Twój motocykl w hotelu, rozpakowujemy go z klatki i odstawiamy do garażu, gdzie będzie na Ciebie czekał.
 4. Po zakończeniu wycieczki, w dniu transferowym powtarzamy procedurę w odwrotnej kolejności – pakujemy Twój motocykl do klatki i nadajemy w trasę powrotną tym samym przewoźnikiem.
 5. Twój motocykl jest do odebrania z firmy MOTO-KOM Yamaha po około 4 dniach roboczych.

 

Transport zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem, zwłaszcza taki zaplanowany metodą „just in time”.

O potencjalne uszkodzenia nie ma co się martwić – Twój motocykl będzie jechał w profesjonalnej klatce w zamkniętej ciężarówce. Nawet jeśli by się coś uszkodziło, wartość uszkodzeń będzie można odzyskać z ubezpieczenia transportu.

Drugim rodzajem ryzyka jest nieterminowość dostawy. Jest to sytuacja bardzo rzadka – statystyki mówią o skuteczności dostawy na czas na poziomie 99,5%. Jednak to wciąż oznacza, że jedna na 200 przesyłek nie dociera na miejsce na czas. Powodem może być kolizja, awaria ciężarówki lub sytuacje losowe. Zawsze zlecamy transport z wykupioną opcją fixday10, co znaczy że motocykl ma dotrzeć na miejsce na miejsce rozładunku konkretnego dnia maksymalnie do godziny 10 rano. Jeśli opóźnienie będzie kilkugodzinne, to żaden problem, bo tego dnia dopiero będziemy się transferować z lotniska do hotelu. Jeśli dzień transferowy jest w czwartek a dostawa nie dotrze na miejsce tego dnia – to też nic takiego się nie stanie. Będzie na miejscu następnego dnia roboczego do godziny 10, czyli mniej więcej do godziny, o której będziemy zbierać się do wyjazdu z hotelu na pierwszy dzień jazdy. Problem pojawi się, kiedy dniem transferowym jest piątek. W przypadku tej ekstremalnie rzadkiej sytuacji, że przesyłka nie dojedzie danego dnia, to dotrze do miejsce rozpoczęcia wycieczki dopiero następnego dnia roboczego, czyli w poniedziałek.

Co ważne – Motofiesta jako organizator wyjazdu tylko pośredniczy w zleceniu transportu Twojego motocykla i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za uszkodzenia ani terminowość dostaw przewoźnika. Wszelkie roszczenia muszą zostać rozwiązane między Tobą a firmą transportową.

Żadnych. Pomimo działalności prowadzonej w Hiszpanii obowiązują mnie takie same przepisy europejskie. Mam takie same ubezpieczenia i podlegam takim samym rygorom prowadzenia działalności. Moja działalność posiada wszystkie potrzebne zezwolenia i wpisy do odpowiednich rejestrów, a na swoje wpłaty dostaniesz fakturę.

Jeśli Twoje wątpliwości budzi kwestia rozstrzygania ewentualnych kwestii spornych w sądzie – nie będziesz musiał jechać w tej sprawie do Hiszpanii. W Ogólnych Warunkach Uczestnictwa (dalej OWU) jest dopisana klauzula, która w przypadku podpisywania umowy z obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie indywidualnych uzgodnień ustanawia prawo polskie prawem właściwym do rozwiązywania sporów, a polskie sądy sądami właściwymi do rozstrzygania takich spraw. W tej kwestii nie różni się to zatem niczym od polskich biur podróży. Oczywiście wspominam o tym tylko dlatego, że takie pytanie może się u Ciebie pojawić, bo w naszej historii jeszcze nigdy taki spór nie miał miejsca, a swoją pracę wykonuję tak dobrze, że nie wierzę by kiedykolwiek miał się taki pojawić.

Wszystkie dokumenty, którymi się posługuję są opublikowane i znajdują się w zakładce DOKUMENTY DO POBRANIA.

 

Tak, wszystkie nasze motocykle mają kilka elementów dodatkowych ułatwiających podróżowanie:

 1. Kufry centralne o pojemności 40 litrów na podręczne drobiazgi potrzebne w ciągu dnia oraz by pasażerka miała się o co oprzeć;
 2. uchwyt na telefon typu X-grip z ładowarką USB (kabel do ładowania telefonu musisz mieć swój 😉 );
 3. crashpady zabezpieczające przed skutkami upadków;
 4. nawigacje motocyklowe TomTom Rider 550 z wgranymi trasami na każdy dzień podróży.

Ciekawostki o Portugalii

 • W stolicy Portugalii znajduje się Vasco da Gama, mierzący 17 kilometrów most na rzece Tag. Jest to drugi najdłuższy most w Europie.
 • Sam Vasco da Gama był portugalskim żeglarzem i odkrywcą żyjącym w latach 1469-1524. Zasłynął jako pierwsza osoba, która dopłynęła drogą morską z Europy do Indii, okrążając Przylądek Dobrej Nadziei na południowym krańcu Afryki.
 • W Portugalii powstał największy omlet na świecie. Ważył aż 6 ton!
 • Portugalia należy do światowych liderów w kwestii energii odnawialnej – prawie 70% zapotrzebowania energetycznego tego kraju pochodzi z energii słonecznej, wiatrowej i wodnej.
 • Od 1139 roku Portugalia zachowuje te same, określone granice, co czyni ją najstarszym państwem w Europie.
 • 14 963 – tylu uczestników liczyła największa na świecie Parada Świętego Mikołaja, która odbyła się w Porto.
 • Fado, portugalska muzyka narodowa charakteryzująca się smutnymi tekstami i melodiami, która powstała w biednych dzielnicach portowych, została w 2011 roku wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO
 • W 1775 roku Lizbona została dotknięta jednym z największych na świecie trzęsień ziemi – miało ono 9.0 w skali Richtera.
 • Portugalskie wybrzeże oferuje świetne warunki do surfingu. W 2020 roku w Nazaré został pobity rekord Guinessa – Niemiec Sebastian Steudtner surfował po fali wysokości 26,2 metra.

Blog

Read More

Jak wybrać organizatora wycieczek motocyklowych?

Read More

Czy warto wybrać się na wakacje z organizatorem wypraw motocyklowych?

To miejsce na zadawanie pytań wszelakich. Postaram się na nie odpowiedzieć możliwie szybko i wyczerpująco.

Wypełnienie formularza zgłoszeniowego jest pierwszym krokiem do dokonania rezerwacji, jednak nie jest jeszcze wiążące. Na podstawie wprowadzonych danych przygotuję umowę o udział oraz przygotuję link do płatności w wysokości 15% ceny wyjazdu. Dopiero podpisanie umowy oraz wpłacenie zaliczki potwierdza rezerwację.

Wybierz motocykl

Wskaż preferencje dotyczące motocykla. Informację o jego dostępności potwierdzę niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia.

Kaucja zwrotna czy ubezpieczenie AC?

Podczas tego wyjazdu masz możliwość zdecydowania o tym, czy wolisz wpłacić kaucję zwrotną na poczet ewentualnych uszkodzeń czy też zawrzeć umowę czasowego ubezpieczenia AC, która całkowicie zniesie Twój wkład własny w naprawę ewentualnych szkód.

Wysokość kaucji to 1000 euro, natomiast ceny ubezpieczenia AC zależą od wybranego motocykla i wynoszą odpowiednio: Tracer 7 – 150 euro, Tracer 9 – 170 euro, Tracer 9GT – 190 euro.

 

Loty

Informacje na temat lotu sugerowanego zostaną ogłoszone po zebraniu grupy minimalnej. Wypełnienie tych pól nie jest wymagane.
Data i godzina przylotu, numer lotu.
Data i godzina startu, numer lotu.

Pozostałe informacje

Dane kierowcy konieczne do zawarcia umowy o udział w imprezie turystycznej

Pytam tu o adres zamieszkania.
Upewnij się, że data ważności Twojego dowodu nie kończy się przed zakończeniem wyjazdu.
Wymagane jest prawo jazdy kategorii A.

Dane konieczne do zawarcia umowy ubezpieczenia turystycznego Allianz Globetrotter.

Pamiątkowe koszulki

Dla wszystkich uczestników przygotowujemy pamiątkowe koszulki. W przypadku rezerwacji dotyczącej dwóch osób, wybierz dwie opcje.

Jeśli rezerwacja będzie dokonana odpowiednio wcześniej, koszulki przywiozę na rozpoczęcie wyjazdu. Jeśli jednak zdarzy się tak, że w trakcie rezerwacji już będę za granicą, to siłą rzeczy koszulkę wyślę kurierem dopiero po powrocie do Polski.

W jaki sposób dotarła do Ciebie informacja o wyjazdach Motofiesty?