Cena

Yamaha Tracer 7

Kierowca w pokoju dwuosobowym €1600
Kierowca w pokoju jednoosobowym €2100
Kierowca z pasażerem w pokoju dwuosobowym €2400

Yamaha Tracer 9

Kierowca w pokoju dwuosobowym €1800
Kierowca w pokoju jednoosobowym €2300
Kierowca z pasażerem w pokoju dwuosobowym €2600

Yamaha Tracer 9 GT

Kierowca w pokoju dwuosobowym €1900
Kierowca w pokoju jednoosobowym €2400
Kierowca z pasażerem w pokoju dwuosobowym €2700

Cena

Yamaha Tracer 7

Yamaha Tracer 9

Yamaha Tracer 9 GT

Kierowca w pokoju dwuosobowym
€1600
€1800
€1900
Kierowca w pokoju jednoosobowym
€2100
€2300
€2400
Kierowca z pasażerem w pokoju dwuosobowym
€2400
€2600
€2700

Cena zawiera: transfery lotniskowe dla lotu sugerowanego, zakwaterowanie w hotelach 3 i 4 gwiazdkowych ze śniadaniami, wynajem motocykla Yamaha według powyższej tabeli, 6 dni jazdy z przewodnikiem na motocyklu, zamontowane nawigacje TomTom w każdym motocyklu z zaprogramowaną trasą na każdy dzień, asystę busa serwisowego wiozącego bagaże, ubezpieczenie turystyczne, pamiątkowe koszulki, zarejestrowane materiały foto-wideo.

Cena nie zawiera: biletów lotniczych, paliwa do motocykla, wyżywienia (poza śniadaniami), wydatków własnych

Nasza flota motocyklowa

Podczas wycieczki udostępniamy nasze motocykle marki Yamaha, modele Tracer 7, Tracer 9 i Tracer 9 GT. Całą flotę wymieniamy co roku na nową, a między wyjazdami opiekują się nimi wykwalifikowani mechanicy. Masz więc pewność, że będziesz jeździć motocyklem nie starszym niż 8 miesięcy z przebiegiem nie większym niż kilka tysięcy kilometrów, a jego stan będzie salonowy!

Dodatkowo w każdym motocyklu zamontowaliśmy nawigację Tomtom z zaprogramowaną trasą na każdy dzień, dzięki czemu będziesz mógł jeździć na własnych warunkach i we własnym tempie.

 

Portugalia – wspaniały kraj do wycieczek motocyklowych

„Braga się modli, Coimbra studiuje, Porto pracuje, a Lizbona imprezuje”, głosi jedno z popularnych portugalskich powiedzeń. To stosunkowo niewielkie, liczące około 10 milionów mieszkańców państwo ma do zaoferowania mnóstwo atrakcji, ale i kontrastów. Wielbiciele bogatej, różnorodnej przyrody, gorącego słońca, krętych dróg i mało uczęszczanych uliczek, a przede wszystkim przenikania się dwóch światów, współczesnego z historycznym, będą zachwyceni wizytą w położonej na Półwyspie Iberyjskim Portugalii. Spokojni, przyjaźnie nastawieni do przyjezdnych mieszkańcy, niesamowite widoki i długa, bogata w wydarzenia historia co roku przyciągają rzesze głodnych piękna i niezapomnianych przeżyć turystów. To również tutaj, w Dolinie Douro, znajduje się najstarszy region winiarski na świecie.

Nasza wyprawa kończy się i rozpoczyna w miejscowości pod Porto. „Bardzo szlachetne, zawsze wierne i niepokonane Porto” – taki tytuł nadano mu w XIX wieku, kiedy Tripeiros, czyli mieszkańcy Porto, postawili niezrównany opór wrogim wojskom w latach 20. Zróżnicowanie terenowe i architektoniczne Portugalii jest widoczne na każdym kroku oraz podczas każdego kilometra pokonywanych tras. Liczne wzniesienia, pagórki oraz wysokie góry Serra da Estrella północnej części przechodzą w główny obszar rolniczy, czyli płaski i najcieplejszy region w Portugalii – Alentejo, by przy południowej granicy zmienić się w przepiękne klifowe wybrzeże Algarve. Podczas naszej wycieczki przyjrzymy się im wszystkim z bliska.

Ten wyjazd motocyklowy ma charakter objazdowy.

Ta wyprawa stanowi optymalne połączenie niesamowitych widoków, zakrętów i dobrego asfaltu ze sztandarowymi punktami do zwiedzania w Portugalii. Bez ich odwiedzenia nikt nie może powiedzieć, że był w tym kraju!

Podczas wyjazdu jak zawsze zapewniamy najwyższy poziom obsługi. Grupę będzie prowadził nasz najlepszy przewodnik, który oprócz umiejętności jazdy motocyklem wyróżnia się także wiedzą na temat regionu oraz fantastycznym kontaktem z uczestnikami. Do dyspozycji uczestników będzie bus wiozący bagaże i sprzęt serwisowy, co zapewni komfort podróżowania bez obciążenia oraz szybką pomoc w przypadku awarii. Grupa będzie mogła podziwiać okoliczności przyrody, jadąc swoim tempem bez obaw odłączenia się od reszty ekipy.

Perełki architektury oraz wszelkie atrakcje są tylko dodatkiem do niesamowicie krętych asfaltów stworzonych do jeżdżenia motocyklem. Trasy są przez nas osobiście sprawdzone, wyselekcjonowane i zaprojektowane tak, aby zapewnić maksymalny poziom zadowolenia naszych uczestników.

Plan podróży

Odpowiedzi na często zadawane pytania

Podczas wycieczki udostępniamy nasze motocykle marki Yamaha, modele Tracer 7, Tracer 9 i Tracer 9 GT. Całą flotę wymieniamy co roku na nową, a między wyjazdami opiekują się nimi wykwalifikowani mechanicy. Masz więc pewność, że będziesz jeździć motocyklem nie starszym niż 8 miesięcy z przebiegiem nie większym niż kilka tysięcy kilometrów, a jego stan będzie salonowy!

Motocykle są wyposażone w crashpady, uchwyty na telefon z ładowarkami oraz kufry centralne.

Dodatkowo w każdym motocyklu zamontowaliśmy nawigację Tomtom z zaprogramowaną trasą na każdy dzień, dzięki czemu będziesz mógł jeździć na własnych warunkach i we własnym tempie.

W cenie wyjazdu są zawarte transfery z i na lotnisko dla lotu sugerowanego. Lot sugerowany i związany z nim transfer wybierzemy w taki sposób, żeby obsłużyć jak największą liczbę uczestników. Zostanie ogłoszony na minimum miesiąc przed datą rozpoczęcia wyjazdu. Jest możliwość przedłużenia pobytu i innego zorganizowania transferów, ale to wymaga indywidualnych ustaleń.

Przed pierwszym wyjazdem konieczne jest wpłacenie kaucji zwrotnej w wysokości 700 euro od motocykla. Kaucja będzie rozliczana najszybciej jak to możliwe, najczęściej ostatniego dnia, zwykle nie później niż 7 dni po zakończeniu wyjazdu. Można ją wpłacić gotówką na miejscu lub przelewem, jednak trzeba upewnić się, że zostanie on zaksięgowany na naszym koncie przed pierwszym dniem jazdy. Jest też możliwość wpłaty kaucji kartą płatniczą, jednak w tym przypadku kwota zwrotu będzie pomniejszona o 1,49% prowizji. W przypadku uszkodzeń motocykla z winy kierującego, potrącamy z kaucji wartości odpowiadające cenie uszkodzonych części w taki sposób, by przywrócić motocykl do stanu sprzed wypożyczenia, oczywiście z uwzględnieniem normalnego zużycia. Części wyceniamy u polskiego dealera Yamaha.

Dokonanie rezerwacji jest proste i szybkie. Należy kliknąć przycisk „Zarezerwuj teraz” znajdujący się na stronie z opisem wyjazdu i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Na podstawie zebranych danych przygotowuję umowę i wysyłam ją razem z pozostałymi dokumentami dotyczącymi wyjazdu. Na tę chwilę rezerwacja jest traktowana jako „wstępna”. Następnie konieczne jest odesłanie podpisanej umowy oraz wpłata 15% ceny wyjazdu, co potwierdza rezerwację miejsca.

Płatność za wyjazd odbywa się w trzech ratach. Pierwsza w wysokości 15% wartości wyjazdu potwierdza dokonanie rezerwacji. Druga w wysokości 35% wartości wyjazdu płatna jest po zebraniu grupy minimalnej, najpóźniej na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy. Trzecia rata w wysokości 50% płatna jest gotówką, pierwszego dnia wyjazdu.

W przypadku rezygnacji z wyjazdu na minimum 60 dni przed wyjazdem wpłaty są zwrotne w 100%, między 59 a 30 dni przed są zwrotne w 50%, między 29 a 7 dni zwrotne w 25%. Po tym terminie wpłaty nie są zwracane.

Trzymamy się standardu noclegu na poziomie dobrych 3 lub 4 gwiazdek, choć nie zawsze będziemy spali w hotelach. Czasem są to klimatyczne agroturystyki lub tzw. “casa rural”, czyli niewielkie, rodzinnie prowadzone pensjonaty. Czasami nie będzie basenu, spa ani masaży, za to na pewno nie zabraknie przyjaznego klimatu, czystości i niezbędnych wygód.

Poziom trudności oceniamy jako niski. Poruszamy się wyłącznie po asfalcie lub innego typu utwardzonej nawierzchni, jednak miejscami w górskich rejonach i na wąskich drogach nawierzchnia może być zanieczyszczona. Jednakże mnogość zakrętów, z których wiele jest “ślepych”, nachylenie drogi czy świadomość urwisk zaraz za pasem drogowym wpływają na uczucie dyskomfortu u niektórych uczestników. Jesteśmy zdania, że każdy sobie na naszej trasie poradzi, jednak w różnym tempie.

Minimum logistyczne to 6 kierowców motocykli. Co ważne – bilety lotnicze należy kupować dopiero po zebraniu odpowiedniej grupy i potwierdzeniu terminu wyjazdu.

Nie. Jest to przez nas rekomendowane, bo uważamy, że w grupie zawsze raźniej i ciekawiej, jednak nie jest konieczne. Każdy motocykl jest wyposażony w nawigację Tomtom z zaprogramowaną trasą na każdy dzień. Dzięki temu możesz podróżować na swoich warunkach, we własnym tempie.

W przypadku asfaltowych wycieczek objazdowych, główne bagaże będą przewożone między hotelami w samochodzie serwisowym. Rano przekażecie swoje walizki naszemu kierowcy, a popołudniu będą czekały na Was w hotelowym lobby. Motocykle mają zamontowane kufry centralne, w których można przewozić potrzebne w ciągu dnia drobiazgi.

Ubezpieczenie turystyczne wykupujemy dla każdego uczestnika. Jest to Allianz Globetroter. Polisa obejmuje 200 000 zł Kosztów leczenia i Assistance, 200 000 zł OC oraz 50 000 zł NNW.

Szczegółową rozpiskę kwot ubezpieczenia można sprawdzić pod tym LINKIEM.

 • Przedni błotnik – 125 euro
 • Boczna osłona zbiornika paliwa z emblematem Yamaha – 85 euro
 • Lusterko – 45 euro
 • Handbar – 20 euro
 • Podnóżek pasażera – 25 euro
 • Mocowanie podnóżka pasażera – 170 euro
 • Podnóżek kierowcy – 80 euro
 • Szyba – 100 euro
 • Owiewka boczna z grafiką i emblematem – 250 euro
 • Uchwyty dla rąk pasażera – 300 euro
 • Mocowanie oryginalnych kufrów bocznych w Tracer 9 GT – 295 euro
 • Kierunkowskaz – 25 euro
 • Klamka sprzęgła – 25 euro
 • Klamka hamulca – 40 euro
 • Dźwignia hamulca – 85 euro
 • Dźwignia zmiany biegów – 95 euro
 • Crashpady – 55 euro
 • Poważne uszkodzenie kufra – 180 euro
 • Zgubienie kluczyków – 100 euro
 • Zgubienie dokumentów – 50 euro
 • Przedni błotnik – 90 euro
 • Lakierowana osłona zbiornika paliwa – 500 euro
 • Uchwyt dla rąk pasażera 1 szt. – 140 euro
 • Lusterko – 45 euro
 • Wypełnienie handbara – 30 euro
 • Lakierowana nakładka handbara – 50 euro
 • Mocowanie handbara – 30 euro
 • Ciężarek kierownicy – 50 euro
 • Dźwignia hamulca przedniego – 65 euro
 • Dźwignia zmiany biegów – 85 euro
 • Podnóżek kierowcy – 75 euro
 • Śruba dystansowa do podnóżka kierowcy – 15 euro
 • Podnóżek pasażera 80 euro
 • Dźwignia hamulca tylnego 65 euro
 • Lakierowany panel boczny z emblematem i grafiką – 290 euro
 • Kierunkowskaz – 30 euro
 • Dźwignia sprzęgła – 50 euro
 • Crashpady – 55 euro
 • Poważne uszkodzenie kufra – 180 euro
 • Zgubienie kluczyków – 100 euro
 • Zgubienie dokumentów – 50 euro

Ciekawostki o Portugalii

 • W stolicy Portugalii znajduje się Vasco da Gama, mierzący 17 kilometrów most na rzece Tag.
 • W Portugalii powstał największy omlet na świecie. Ważył aż 6 ton!
 • Portugalia należy do światowych liderów w kwestii energii odnawialnej – prawie 70% zapotrzebowania energetycznego tego kraju pochodzi z energii słonecznej, wiatrowej i wodnej.
 • Od 1139 roku Portugalia zachowuje te same, określone granice, co czyni ją najstarszym państwem w Europie.
 • 14 963 – tylu uczestników liczyła największa na świecie Parada Świętego Mikołaja, która odbyła się w Porto.
 • Fado, portugalska muzyka narodowa charakteryzująca się smutnymi tekstami i melodiami, która powstała w biednych dzielnicach portowych, została w 2011 roku wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO
 • W 1775 roku Lizbona została dotknięta jednym z największych na świecie trzęsień ziemi – miało ono 9.0 w skali Richtera.

Opinie uczestników

Piotr Malinowski wyraża swoją opinię o wyjazd motocyklowy do Kolumbii

Kolumbia to mega wyprawa! Mnóstwo wrażeń i przygód! Piękna przyroda i mili ludzie. Bardzo polecam!

Piotr Malinowski
Marcin Dziewulski opinia wycieczka motocyklowa Pireneje

Dobra i staranna organizacja, prowadzi zawodowiec motocyklista, zna teren i miejscowe zwyczaje. Wszystko na luzie, bez zgrzytów. Korzystałem kilkukrotnie i to nie koniec. Serdecznie polecam.

Marcin Dziewulski
Krzysztof Małysz opinia o wyjazd motocyklowy

Wyjazd do Hiszpanii, zakwaterowanie w Calpe. Nie sądziłem, że będzie tak dobrze. Aby krótko podsumować to, co najbardziej utkwiło mi z tej imprezy, to niczym niezmącona radość z jazdy po winklach. Przewodnik – pierwsza klasa. Motocykle – doskonałe. Widoki – zapierające dech. Towarzystwo – przemiłe..

Krzysztof Małysz
Tomasz Kida mówi o opinii o wyjazd motocyklowy offroad Hiszpania

Polecam szczegolnie odkrywanie nowych tras z Damianem , gosc wyluzowany i kompetentny 😅🤙🏻🤙🏻

Tomasz Kida
Roman Rogowski mówi o wyjazd motocyklowy Hiszpańska Motofiesta

Był to mój drugi wyjazd z Motofiesta do Hiszpanii i zarówno Calpe jak i Pireneje zorganizowane perfekcyjnie a Damian jako organizator i przewodnik – pełna profeska. Polecam👍👍

Roman Rogowski

Blog

Read More

Jak wybrać organizatora wycieczek motocyklowych?

Read More

Czy warto wybrać się na wakacje z organizatorem wypraw motocyklowych?

To miejsce na zadawanie pytań wszelakich. Postaram się na nie odpowiedzieć możliwie szybko i wyczerpująco.

Zapisujesz się na wycieczkę Portugalia – wycieczka objazdowa. Twoje przyszłe „ja” Ci za to podziękuje!

Wybierz motocykl

Wskaż preferencje dotyczące motocykla. Informację o jego dostępności potwierdzę niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia.

Loty

Informacje na temat lotu sugerowanego zostaną ogłoszone po zebraniu grupy minimalnej. Wypełnienie tych pól nie jest wymagane.
Data i godzina przylotu, numer lotu.
Data i godzina startu, numer lotu.

Pozostałe informacje

Dane kierowcy konieczne do zawarcia umowy o udział w imprezie turystycznej

Pytam tu o adres zamieszkania.
Upewnij się, że data ważności Twojego dowodu nie kończy się przed zakończeniem wyjazdu.
Wymagane jest prawo jazdy kategorii A.

Dane konieczne do zawarcia umowy ubezpieczenia turystycznego Allianz Globetrotter.

Zapoznaj się z zakresem i sumami ubezpieczenia oraz Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia Globetrotter.

Pamiątkowe koszulki

Dla wszystkich uczestników przygotowujemy pamiątkowe koszulki. W przypadku rezerwacji dotyczącej dwóch osób, wybierz dwie opcje.

Jeśli rezerwacja będzie dokonana odpowiednio wcześniej, koszulki przywiozę na rozpoczęcie wyjazdu. Jeśli jednak zdarzy się tak, że w trakcie rezerwacji już będę za granicą, to siłą rzeczy koszulkę wyślę kurierem dopiero po powrocie do Polski.

W jaki sposób dotarła do Ciebie informacja o wyjazdach Motofiesty?