Cena

Yamaha Tracer 7

Kierowca w pokoju dwuosobowym €1600
Kierowca w pokoju jednoosobowym €2100
Kierowca z pasażerem w pokoju dwuosobowym €2400

Yamaha Tracer 9

Kierowca w pokoju dwuosobowym €1800
Kierowca w pokoju jednoosobowym €2300
Kierowca z pasażerem w pokoju dwuosobowym €2600

Yamaha Tracer 9 GT

Kierowca w pokoju dwuosobowym €1900
Kierowca w pokoju jednoosobowym €2400
Kierowca z pasażerem w pokoju dwuosobowym €2700

Cena

Yamaha Tracer 7

Yamaha Tracer 9

Yamaha Tracer 9 GT

Kierowca w pokoju dwuosobowym
€1600
€1800
€1900
Kierowca w pokoju jednoosobowym
€2100
€2300
€2400
Kierowca z pasażerem w pokoju dwuosobowym
€2400
€2600
€2700

Cena zawiera: transfery lotniskowe dla lotu sugerowanego, zakwaterowanie w hotelach 3 i 4 gwiazdkowych ze śniadaniami, wynajem motocykla Yamaha według powyższej tabeli, 6 dni jazdy z przewodnikiem na motocyklu, zamontowane nawigacje TomTom w każdym motocyklu z zaprogramowaną trasą na każdy dzień, asystę busa serwisowego wiozącego bagaże, ubezpieczenie turystyczne, pamiątkowe koszulki, zarejestrowane materiały foto-wideo.

Cena nie zawiera: biletów lotniczych, paliwa do motocykla, wyżywienia (poza śniadaniami), wydatków własnych

Nasza flota motocyklowa

Podczas wycieczki udostępniamy nasze motocykle marki Yamaha, modele Tracer 7, Tracer 9 i Tracer 9 GT. Całą flotę wymieniamy co roku na nową, a między wyjazdami opiekują się nimi wykwalifikowani mechanicy. Masz więc pewność, że będziesz jeździć motocyklem nie starszym niż 8 miesięcy z przebiegiem nie większym niż kilka tysięcy km, a jego stan będzie salonowy!

Dodatkowo w każdym motocyklu zamontowaliśmy nawigację Tomtom z zaprogramowaną trasą na każdy dzień, dzięki czemu będziesz mógł jeździć na własnych warunkach i we własnym tempie.

 

Ten wyjazd motocyklowy ma charakter objazdowy.

Codziennie, oprócz dnia trzeciego i czwartego, śpimy w innym hotelu. Całościowo, trasa do pokonania wynosi 1550 km. Zaplanowaliśmy ją tak, aby móc nacieszyć oczy jak największą ilością wspaniałych widoków oferowanych nam przez Pireneje. To na radość z podziwiania natury, użytkowania fantastycznych dróg i oddychania świeżym, górskim powietrzem stawiamy w przypadku tego wyjazdu zdecydowanie bardziej niż na wielogodzinne zwiedzenie zabytków i cudów architektury.

Podczas wyjazdu zapewniamy dodatkowy komfort dla uczestników w postaci samochodu serwisowego, którym będziemy przewozić bagaże. Uczestnicy nie będą musieli brudzić sobie również rąk – oprócz przewożenia bagaży, zatroszczymy się o podstawową obsługę serwisową motocykli, dokonując niezbędnych regulacji, kontrolując ciśnienie w oponach, czy wykonując naciąg i smarowanie łańcucha.

Ponadto grupę prowadził będzie doświadczony przewodnik, mający świetny kontakt z uczestnikami i dobrze znający ten region.

Zakwaterowanie to dobrej klasy hotele trzy- lub czterogwiazdkowe, które pozwolą nam na regenerację sił oraz wczucie się w klimat regionu. W miarę możliwości wybieramy miejsca kameralne, oferujące udogodnienia dla motocyklistów.

Plan podróży

Pireneje – idealny region do wycieczek motocyklowych

Hiszpania leży na Półwyspie Iberyjskim, jej terytorium obejmuje również Wyspy Kanaryjskie i Baleary. Z powodu szerokich, piaszczystych plaż oraz łagodnego klimatu Hiszpania jest jednym z głównych celów wyjazdów wakacyjnych. Wiecznie świecące słońce oraz ciepłe morze zachęcają do wypoczynku. Hiszpanie zadziwiają swą różnorodnością, miłym nastawieniem do turystów, są przyjacielscy, pełni energii i optymizmu.

Ten uroczy kraj to nie tylko przyjaźnie nastawieni ludzie, ale także przepiękne, piaszczyste plaże i góry. Hiszpania obfituje w wiele kilometrów górskich, wspaniałych, krętych tras usianych pięknymi widokami i znakomitą do jazdy na motocyklach pogodą.

Francja to największe państwo Europy Zachodniej. Północne równiny, tereny Pirenejów, śródziemnomorskie i atlantyckie wybrzeża, alpejskie lodowce i lazurowe jeziora oraz wiele innych cudów natury czynią ten kraj jednym z najbardziej zróżnicowanych na całym kontynencie. Jest wiele powodów, dla których to właśnie Francja okrzyknięta została najpopularniejszym kierunkiem wypraw turystycznych na świecie. Jej zabytki, kultura, burzliwa, a przy tym ciekawa historia, muzea oraz galerie, wspaniałe jedzenie i jeszcze wspanialszy wybór wina, jak również klimat, zachwycająca natura i różnorodność przyrody każdego roku przyciągają do Francji rzesze odwiedzających. Fani motocyklowych wrażeń zdecydowanie nie poczują się tutaj zawiedzeni – kręte trasy, cudownie położone przełęcze, wielokilometrowe drogi prowadzące wśród bujnej roślinności, dające możliwość podziwiania niesamowitych krajobrazów, zachwycą niejednego gotowego na przygodę wśród dzikiej natury miłośnika jazdy.

Pireneje rozciągają się na ponad 400 kilometrów między prowincjami Nawarra, Aragonia i Katalonia. Biegnące poziomo wzdłuż północnej części Hiszpanii, pasmo nazywane jest „naturalną granicą” pomiędzy nią a Francją. To tutaj znajduje się ponad 200 szczytów osiągających ponad 3000 metrów nad poziomem morza. Będziemy podziwiać wiele spośród ponad ogromnej ilości dwu- i trzytysięcznych szczytów górskich, ale również niesamowitą, zieloną, bujną roślinność, przepięknie położone rzeki i jeziora, a od świeżego, górskiego powietrza może zakręcić się w głowie! U podnóża Pirenejów leży również wiele urokliwych miejscowości – kilka z nich znajduje się w planie naszej wyprawy.

Odpowiedzi na często zadawane pytania

Podczas wycieczki udostępniamy nasze motocykle marki Yamaha, modele Tracer 7, Tracer 9 i Tracer 9 GT. Całą flotę wymieniamy co roku na nową, a między wyjazdami opiekują się nimi wykwalifikowani mechanicy. Masz więc pewność, że będziesz jeździć motocyklem nie starszym niż 8 miesięcy z przebiegiem nie większym niż kilka tysięcy kilometrów, a jego stan będzie salonowy!

Motocykle są wyposażone w crashpady, uchwyty na telefon z ładowarkami oraz kufry centralne.

Dodatkowo w każdym motocyklu zamontowaliśmy nawigację Tomtom z zaprogramowaną trasą na każdy dzień, dzięki czemu będziesz mógł jeździć na własnych warunkach i we własnym tempie.

Poziom trudności oceniamy jako niski. Poruszamy się wyłącznie po asfalcie lub innego typu utwardzonej nawierzchni, jednak miejscami w górskich rejonach i na wąskich drogach nawierzchnia może być zanieczyszczona. Jednakże mnogość zakrętów, z których wiele jest “ślepych”, nachylenie drogi czy świadomość urwisk zaraz za pasem drogowym wpływają na uczucie dyskomfortu u niektórych uczestników. Jesteśmy zdania, że każdy sobie na naszej trasie poradzi, jednak w różnym tempie.

Dokonanie rezerwacji jest proste i szybkie. Należy kliknąć przycisk „Zarezerwuj teraz” znajdujący się na stronie z opisem wyjazdu i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Na podstawie zebranych danych przygotowuję umowę i wysyłam ją razem z pozostałymi dokumentami dotyczącymi wyjazdu. Na tę chwilę rezerwacja jest traktowana jako „wstępna”. Następnie konieczne jest odesłanie podpisanej umowy oraz wpłata 15% ceny wyjazdu, co potwierdza rezerwację miejsca.

Płatność za wyjazd odbywa się w trzech ratach. Pierwsza w wysokości 15% wartości wyjazdu potwierdza dokonanie rezerwacji. Druga w wysokości 35% wartości wyjazdu płatna jest po zebraniu grupy minimalnej, najpóźniej na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy. Trzecia rata w wysokości 50% płatna jest gotówką, pierwszego dnia wyjazdu.

W przypadku rezygnacji z wyjazdu na minimum 60 dni przed wyjazdem wpłaty są zwrotne w 100%, między 59 a 30 dni przed są zwrotne w 50%, między 29 a 7 dni zwrotne w 25%. Po tym terminie wpłaty nie są zwracane.

W przypadku asfaltowych wycieczek objazdowych, główne bagaże będą przewożone między hotelami w samochodzie serwisowym. Rano przekażecie swoje walizki naszemu kierowcy, a popołudniu będą czekały na Was w hotelowym lobby. Motocykle mają zamontowane kufry centralne, w których można przewozić potrzebne w ciągu dnia drobiazgi.

Trzymamy się standardu noclegu na poziomie dobrych 3 lub 4 gwiazdek, choć nie zawsze będziemy spali w hotelach. Czasem są to klimatyczne agroturystyki lub tzw. “casa rural”, czyli niewielkie, rodzinnie prowadzone pensjonaty. Czasami nie będzie basenu, spa ani masaży, za to na pewno nie zabraknie przyjaznego klimatu, czystości i niezbędnych wygód.

Przede wszystkim własną i kompletną odzież motocyklową. W Pirenejach często będziemy zmieniać wysokość nad poziomem morza, więc najlepiej sprawdza się odzież tekstylna z membranami. Niżej może być ciepło, jednak po wjechaniu na wysokość powyżej 2000 mnpm i kiepskiej pogodzie temperatura może spaść poniżej 10 stopni. Wycieczce będzie towarzyszył przewodnik, a każdy motocykl za zamontowaną nawigację Tomtom z zaprogramowaną trasą na każdy dzień, więc nie potrzeba brać niczego do nawigowania. Motocykle mają uchwyty na telefony z gniazdami do ładowania. Bardziej polecamy zabranie ze sobą aparatu fotograficznego, kamery sportowej i dużej pamięci, by móc wymieniać się materiałami z innymi.

Minimum logistyczne to 6 kierowców motocykli. Co ważne – bilety lotnicze należy kupować dopiero po zebraniu odpowiedniej grupy i potwierdzeniu terminu wyjazdu.

Nie. Jest to przez nas rekomendowane, bo uważamy, że w grupie zawsze raźniej i ciekawiej, jednak nie jest konieczne. Każdy motocykl jest wyposażony w nawigację Tomtom z zaprogramowaną trasą na każdy dzień. Dzięki temu możesz podróżować na swoich warunkach, we własnym tempie.

W cenie wyjazdu są zawarte transfery z i na lotnisko dla lotu sugerowanego. Lot sugerowany i związany z nim transfer wybierzemy w taki sposób, żeby obsłużyć jak największą liczbę uczestników. Zostanie ogłoszony na minimum miesiąc przed datą rozpoczęcia wyjazdu. Jest możliwość przedłużenia pobytu i innego zorganizowania transferów, ale to wymaga indywidualnych ustaleń.

Ubezpieczenie turystyczne wykupujemy dla każdego uczestnika. Jest to Allianz Globetroter. Polisa obejmuje 200 000 zł Kosztów leczenia i Assistance, 200 000 zł OC oraz 50 000 zł NNW.

Szczegółową rozpiskę kwot ubezpieczenia można sprawdzić pod tym LINKIEM.

Przed pierwszym wyjazdem konieczne jest wpłacenie kaucji zwrotnej w wysokości 700 euro od motocykla. Kaucja będzie rozliczana najszybciej jak to możliwe, najczęściej ostatniego dnia, zwykle nie później niż 7 dni po zakończeniu wyjazdu. Można ją wpłacić gotówką na miejscu lub przelewem, jednak trzeba upewnić się, że zostanie on zaksięgowany na naszym koncie przed pierwszym dniem jazdy. Jest też możliwość wpłaty kaucji kartą płatniczą, jednak w tym przypadku kwota zwrotu będzie pomniejszona o 1,49% prowizji. W przypadku uszkodzeń motocykla z winy kierującego, potrącamy z kaucji wartości odpowiadające cenie uszkodzonych części w taki sposób, by przywrócić motocykl do stanu sprzed wypożyczenia, oczywiście z uwzględnieniem normalnego zużycia. Części wyceniamy u polskiego dealera Yamaha.

 • Przedni błotnik – 125 euro
 • Boczna osłona zbiornika paliwa z emblematem Yamaha – 85 euro
 • Lusterko – 45 euro
 • Handbar – 20 euro
 • Podnóżek pasażera – 25 euro
 • Mocowanie podnóżka pasażera – 170 euro
 • Podnóżek kierowcy – 80 euro
 • Szyba – 100 euro
 • Owiewka boczna z grafiką i emblematem – 250 euro
 • Uchwyty dla rąk pasażera – 300 euro
 • Mocowanie oryginalnych kufrów bocznych w Tracer 9 GT – 295 euro
 • Kierunkowskaz – 25 euro
 • Klamka sprzęgła – 25 euro
 • Klamka hamulca – 40 euro
 • Dźwignia hamulca – 85 euro
 • Dźwignia zmiany biegów – 95 euro
 • Crashpady – 55 euro
 • Poważne uszkodzenie kufra – 180 euro
 • Zgubienie kluczyków – 100 euro
 • Zgubienie dokumentów – 50 euro
 • Przedni błotnik – 90 euro
 • Lakierowana osłona zbiornika paliwa – 500 euro
 • Uchwyt dla rąk pasażera 1 szt. – 140 euro
 • Lusterko – 45 euro
 • Wypełnienie handbara – 30 euro
 • Lakierowana nakładka handbara – 50 euro
 • Mocowanie handbara – 30 euro
 • Ciężarek kierownicy – 50 euro
 • Dźwignia hamulca przedniego – 65 euro
 • Dźwignia zmiany biegów – 85 euro
 • Podnóżek kierowcy – 75 euro
 • Śruba dystansowa do podnóżka kierowcy – 15 euro
 • Podnóżek pasażera 80 euro
 • Dźwignia hamulca tylnego 65 euro
 • Lakierowany panel boczny z emblematem i grafiką – 290 euro
 • Kierunkowskaz – 30 euro
 • Dźwignia sprzęgła – 50 euro
 • Crashpady – 55 euro
 • Poważne uszkodzenie kufra – 180 euro
 • Zgubienie kluczyków – 100 euro
 • Zgubienie dokumentów – 50 euro

Ciekawostki o Hiszpanii i Francji

 • Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików.
 • Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie.
 • Hiszpanie sprowadzili do Europy m.in.: ziemniaki, tytoń, pomidory, kakao, kukurydzę.
 • Hiszpania to największy producent oliwy z oliwek na świecie. Jej udział w tym rynku to aż 44 proc.
 • W Madrycie średnio 300 na 365 dni w roku jest słonecznych.
 • Hiszpański jest językiem urzędowym w 23 krajach świata.
 • Hiszpanie mają 2-członowe nazwiska. Pierwszy człon odnosi się do pierwszego nazwiska ojca, a drugi człon do pierwszego nazwiska matki.
 • Zgodnie ze zwyczajem Hiszpanie całują się w policzek na powitanie.
 • Na Wyspach Kanaryjskich można usłyszeć język gwizdany. W 2009r. język został wpisany na listę UNESCO.
 • Z Hiszpanii pochodzą kultowe lizaki chupa chups (nazwa pochodzi od hiszpańskiego czasownika chupar, który oznacza ssać). Istnieją już od ponad 56 lat.
 • La Tomatina to hiszpańska bitwa na pomidory. Odbywa się każdego roku w ostatnią środę sierpnia w miejscowości Buñol.
 •  Hiszpania to największy producent bananów w Europie.
 • Narodowym przysmakiem Hiszpanów jest paella, a tortillą nazywają… gruby, ziemniaczany „omlet”.
 • Francja jest najczęściej odwiedzanym kierunkiem turystycznym na świecie – kraj odwiedza ponad 75 milionów turystów rocznie.
 • Do Francuzów należy największa liczba Literackich Nagród Nobla.
 • Symbol Paryża, Wieża Eiffla, niedługo po jej wybudowaniu miała zostać rozebrana i sprzedana na złom.
 • Najwięcej rond na świecie znajduje się właśnie we Francji.
 • Ponad 4000 ton – tyle właśnie ton żab w skali roku konsumują Francuzi!
 • Obecnie we Francji jest ponad 11 tysięcy km autostrad.
 • 20% terytorium należących do Francji to tereny leżące poza Europą. Znajdują się one w 12 różnych strefach czasowych.
 • Najwyższy francuski szczyt górski to Mont Blanc – leży on na 4808 m n.p.m. Jest on równocześnie najwyższym szczytem w Europie.
 • „Na zdrowie” zaczęto mówić pierwszy raz we Francji po kichnięciu przez kogoś w czasie, gdy w Europie panowała epidemia dżumy.
 • Tuż po Hiszpanii, jest to drugi najgęściej obsadzony uprawami winorośli kraj na świecie.
 • Z Francji pochodzi kilkaset różnych rodzajów serów i wina.

Obejrzyj relację z Pirenejów

Opinie uczestników

Roman Rogowski mówi o wyjazd motocyklowy Hiszpańska Motofiesta

Był to mój drugi wyjazd z Motofiesta do Hiszpanii i zarówno Calpe jak i Pireneje zorganizowane perfekcyjnie a Damian jako organizator i przewodnik – pełna profeska. Polecam👍👍

Roman Rogowski
Marcin Lempert opowiada o wycieczka motocyklowa w Pireneje

Pireneje z Motofiestą zaliczone, dziękuję Damian za prowadzenie i opiekę nad grupą. Super widoki a niektóre odcinki rodem z torów wyścigowych, takie jak właśnie lubimy 😉. Do zobaczenia za rok.

Marcin Lempert
Zbigniew Władysławski opinia o wyjazd motocyklowy Pireneje

Fantastyczny wyjazd w Pireneje! Przewodnik Damian świetnie dobrał trasy pod względem różnorodności i długości. Strona francuska rewelacyjna pod względem widokowym, za to w Hiszpanii superprzyczepne asfalty i szybkie winkle do wyszalenia się. Polecam wszystkim! LwG

Zbigniew Władysławski
Tomasz Szymczyk mówi o swoim wyjazd motocyklowy po Pireneje

Super zorganizowana impreza motocyklowa, pełen profesjonalizm pod każdym względem, trasy zaplanowane z przemyśleniem aby czerpać jak najwięcej satysfakcji z jazdy i przy okazji widoki okolic, polecam gorąco Motofiestę!

Tomasz Szymczyk
Marcin Dziewulski opinia wycieczka motocyklowa Pireneje

Dobra i staranna organizacja, prowadzi zawodowiec motocyklista, zna teren i miejscowe zwyczaje. Wszystko na luzie, bez zgrzytów. Korzystałem kilkukrotnie i to nie koniec. Serdecznie polecam.

Marcin Dziewulski

Blog

Read More

Jak wybrać organizatora wycieczek motocyklowych?

Read More

Czy warto wybrać się na wakacje z organizatorem wypraw motocyklowych?

Read More

Klimat w Hiszpanii

Read More

Święto Moros y Cristianos

Read More

Wszystkich Świętych w Hiszpanii

Read More

Procedury covidowe przed przylotem do Hiszpanii

Read More

Wielkanoc w Hiszpanii

Read More

Alhambra

Read More
Read More

La Lonja – Giełda Jedwabiu

To miejsce na zadawanie pytań wszelakich. Postaram się na nie odpowiedzieć możliwie szybko i wyczerpująco.

Zapisujesz się na wycieczkę Hiszpania / Francja – wycieczka objazdowa po Pirenejach. Twoje przyszłe „ja” Ci za to podziękuje!

Wybierz motocykl

Wskaż preferencje dotyczące motocykla. Informację o jego dostępności potwierdzę niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia.

Loty

Informacje na temat lotu sugerowanego zostaną ogłoszone po zebraniu grupy minimalnej. Wypełnienie tych pól nie jest wymagane.
Data i godzina przylotu, numer lotu.
Data i godzina startu, numer lotu.

Pozostałe informacje

Dane kierowcy konieczne do zawarcia umowy o udział w imprezie turystycznej

Pytam tu o adres zamieszkania.
Upewnij się, że data ważności Twojego dowodu nie kończy się przed zakończeniem wyjazdu.
Wymagane jest prawo jazdy kategorii A.

Dane konieczne do zawarcia umowy ubezpieczenia turystycznego Allianz Globetrotter.

Zapoznaj się z zakresem i sumami ubezpieczenia oraz Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia Globetrotter.

Pamiątkowe koszulki

Dla wszystkich uczestników przygotowujemy pamiątkowe koszulki. W przypadku rezerwacji dotyczącej dwóch osób, wybierz dwie opcje.

Jeśli rezerwacja będzie dokonana odpowiednio wcześniej, koszulki przywiozę na rozpoczęcie wyjazdu. Jeśli jednak zdarzy się tak, że w trakcie rezerwacji już będę za granicą, to siłą rzeczy koszulkę wyślę kurierem dopiero po powrocie do Polski.

W jaki sposób dotarła do Ciebie informacja o wyjazdach Motofiesty?