Hiszpania – wycieczka objazdowa po Andaluzji
8 dni
1450 km
100% asfalt
Stopień trudności: 2/5
Max 9 kierowców
Yamaha Tracer 7 / Yamaha Tracer 9 / Yamaha Tracer 9 GT
Samochód techniczny
Typ wyjazdu: objazdowy
Najważniejsze atrakcje
Alhambra • Plac Hiszpański • El Rocío • La Mezquita • Ronda • Setenil de las Bodegas • kultowa droga A366 • Ruta de los Pueblos Blancos (Szlak białych miast) • Kordoba • Tabernas • Velefique • Almeria • Sierra Nevada
Cena
Yamaha Tracer 7

Yamaha Tracer 9

Yamaha Tracer 9 GT

Cena
Yamaha Tracer 7

Yamaha Tracer 9

Yamaha Tracer 9 GT

Cena zawiera: transfery lotniskowe dla lotu sugerowanego, zakwaterowanie w hotelach 3 i 4 gwiazdkowych ze śniadaniami, wynajem motocykla Yamaha według powyższej tabeli, 6 dni jazdy z przewodnikiem na motocyklu, zamontowane nawigacje TomTom w każdym motocyklu z zaprogramowaną trasą na każdy dzień, asystę busa serwisowego wiozącego bagaże, ubezpieczenie turystyczne, pamiątkowe koszulki, zarejestrowane materiały foto-wideo.
Cena nie zawiera: biletów lotniczych, paliwa do motocykla, wyżywienia (poza śniadaniami), wydatków własnych
Nasza flota motocyklowa
Podczas wycieczki udostępniamy nasze motocykle marki Yamaha, modele Tracer 7, Tracer 9 i Tracer 9 GT. Całą flotę wymieniamy co roku na nową, a między wyjazdami opiekują się nimi wykwalifikowani mechanicy. Masz więc pewność, że będziesz jeździć motocyklem nie starszym niż 8 miesięcy z przebiegiem nie większym niż kilka tysięcy kilometrów, a jego stan będzie salonowy!
Dodatkowo w każdym motocyklu zamontowaliśmy nawigację Tomtom z zaprogramowaną trasą na każdy dzień, dzięki czemu będziesz mógł jeździć na własnych warunkach i we własnym tempie.
Hiszpania – idealny kraj do wycieczek motocyklowych
Hiszpania leży na Półwyspie Iberyjskim, jej terytorium obejmuje również Wyspy Kanaryjskie i Baleary. Z powodu szerokich, piaszczystych plaż oraz łagodnego klimatu Hiszpania jest jednym z głównych celów wyjazdów wakacyjnych. Wiecznie świecące słońce oraz ciepłe morze zachęcają do wypoczynku. Hiszpanie zadziwiają swą różnorodnością, miłym nastawieniem do turystów, są przyjacielscy, pełni energii i optymizmu.
Ten uroczy kraj to nie tylko przyjaźnie nastawieni ludzie, ale także przepiękne, piaszczyste plaże i góry. Hiszpania obfituje w wiele kilometrów górskich, wspaniałych, krętych tras usianych pięknymi widokami i znakomitą do jazdy na motocyklach pogodą.
Historia Hiszpanii jest tak samo fascynująca jak jej zabytki. Osiem wieków obecności kultury arabsko-muzułmańskiej na Półwyspie Iberyjskim zmieniło oblicze tej części Europy. Dziś w Hiszpanii możemy podziwiać znakomite zabytki, takie jak Alhambra w Granadzie, Real Alcazar w Sewilli czy La Mezquita w Kordobie. Oprócz tego tradycyjna kuchnia, której trzeba zasmakować. Na kuchnię hiszpańską składają się tradycje kulinarne z aż 6 różnych regionów. Każdy z nich cechuje się zastosowaniem nieco innych składników oraz korzystaniem z wpływów innych kuchni świata.
Andaluzja posiada wiele ciekawych walorów, które sprawiają, że do regionu wybierają się miłośnicy podróży. Malownicza kraina położona jest w południowej części Półwyspu Iberyjskiego i składa się z ośmiu prowincji. Można tam podziwiać białe wioski rozrzucone wśród malowniczych przestrzeni, a także poczuć rytmy flamenco i zobaczyć prawdziwą korridę. Andaluzja zawieszona jest między Europą a Afryką – wśród gór i na granicy z morzem można trafić na bogactwo architektury mauretańskiej i ruiny rzymskich akweduktów. Poza pięknem przyrody i niesamowitymi zabytkami atutem tego zakątka Hiszpanii jest świetnie zorganizowana baza hotelarska, gastronomiczna i szeroka oferta rekreacyjna. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, a wakacje w Andaluzji z pewnością na długo zostaną w pamięci.

Ten wyjazd motocyklowy ma charakter objazdowy.
Czeka nas 1450 km najpiękniejszych hiszpańskich tras. Ta wyprawa stanowi optymalne połączenie niesamowitych widoków, zakrętów, dobrego asfaltu ze sztandarowymi punktami do zwiedzania w południowej części Hiszpanii. Bez ich odwiedzenia nikt nie może powiedzieć, że był w Andaluzji!
Podczas wyjazdu jak zawsze zapewniamy najwyższy poziom obsługi. Grupę będzie prowadził nasz najlepszy przewodnik, który oprócz umiejętności jazdy motocyklem wyróżnia się także wiedzą na temat regionu oraz fantastycznym kontaktem z uczestnikami. Do dyspozycji uczestników będzie bus wiozący bagaże i sprzęt serwisowy, co zapewni komfort podróżowania bez obciążenia, oraz szybkiej pomocy w przypadku awarii. Grupa będzie mogła podziwiać okoliczności przyrody, jadąc swoim tempem bez obaw odłączenia się od reszty ekipy.
Perełki architektury oraz wszelkie atrakcje są tylko dodatkiem do niesamowicie krętych asfaltów stworzonych do jeżdżenia motocyklem. Trasy są przez nas osobiście sprawdzone, wyselekcjonowane i zaprojektowane tak aby zapewnić maksymalny poziom zadowolenia naszych uczestników.

Plan podróży
Malaga; Przylot
Pierwszego dnia lądujemy w Maladze. Następnie czeka nas transfer do hotelu, zapoznanie się z motocyklami, podpisanie umów, integracja z uczestnikami i powitalna kolacja.
Malaga – Sewilla; 270 km;
Drugi dzień wyprawy zaczniemy od mocnego akcentu. Wyjeżdżając z Malagi przez Marbellę skierujemy się do Rondy używając jednej z najbardziej popularnych dróg wśród motocyklistów. Droga A-397 jest także często używana podczas prezentacji nowych modeli motocykli lub testów opon. Przyczepny asfalt, liczne zakręty, piękna sceneria – dostarczy nam to niesamowitej frajdy. Dalej zatrzymamy się w Rondzie i Setenil de las Bodegas, przez które przebiega słynny szlak turystyczny zwany Ruta de los Pueblos Blancos (Szlak białych miast Andaluzji), którego nazwa pochodzi od białych fasad domów pomalowanych wapnem. Oba miasta są o tyle ciekawe, że wiele z tych domów jest „wkomponowanych” w otaczające skały. Dalej droga zaprowadzi na do Sewilli, gdzie zatrzymamy się na nocleg.
Sewilla – Cazalla de la Sierra; 240 km;
Po wieczornej wizycie na placu Hiszpańskim w Sewilli, czyli jednym z największych pereł południa Hiszpanii, gdzie obejrzymy 48 galeryjek odpowiadających 48 hiszpańskim prowincjom, pierwsze kilometry skierujemy zachód. Pojedziemy do bardzo szczególnego miejsca, czyli do miejscowości El Rocio – niewielkiego i zarazem popularnego miejsca andaluzyjskich pielgrzymek. Jego wyjątkowość polega na tym, że czas zatrzymał się tam jakieś 150 lat temu. Nie ma tam asfaltu, mieszkańcy jeżdżą konno, a pośrodku tego wszystkiego stoi piękne i bardzo bogate Sanktuarium Matki Bożej, w którym już od końca XIII w. czczona jest Dziewica Zesłania Ducha Św. nazywana też Dziewicą z Rocio. Dalej wrócimy w stronę Sewilli, jednak tym razem miniemy ją od północy, kierując się w stronę górzystego parku Parque Natural Sierra de Hornachuelos, gdzie w miejscowości Cazalla de la Sierra zatrzymamy się na nocleg.
Cazalla de la Sierra – Jaén; 260 km;
Kolejny dzień to dalsza jazda po górach parku Hornachuelos w kierunku Cordoby. Tam, w zależności od chęci i decyzji grupy możemy zrobić sobie albo krótki przystanek na kawę albo dłuższy postój połączony ze zwiedzaniem La Mezquity, gdzie dojdziemy przez most zbudowany przez Rzymian w I w p.n.e, La Mezquita to Wielki Meczet, który obecnie jest przekształcony na katedrę. Przymiotnik Wielki nie wziął się znikąd – całość zajmuje ponad 5000 metrów kwadratowych i robi ogromne wrażenie swoim rozmachem i salą kolumnową. Dalej skierujemy się nieco bardziej płaskim terenem z widokami na niedawno opuszczone góry, wśród pól i gajów oliwnych aż do Jaén, gdzie zaplanowaliśmy nocleg.
Jaén – Almeria; 280 km;
Piąty dzień naszego wyjazdu skieruje nas na południowy wschód. Z Jaén ruszamy wzdłuż gór Sierra Magina w stronę parku Sierra de Castril, gdzie czeka nas przejazd piękną, krętą, górską drogą z licznymi tunelami i pięknymi widokami. Na odpoczynek możemy się się zatrzymać przy Cueva del Agua – ciekawych formacjach skalnych ze spływającą wodą. Następni pojedziemy w stronę Almerii, po drodze przejeżdżając przez pasmo Sierra de Baza, gdzie znajduje się przepiękna przełęcz na wysokości prawie 1800 mnpm i zjazd niezliczonymi serpentynami po drugiej stronie. Miejsce mało znane, a urodą nie odbiegające od najpiękniejszych europejskich przełęczy. Na koniec dnia czeka nas też przejazd w okolicy pustyni Tabernas, gdzie krajobraz zmieni się diametralnie. Na nocleg zatrzymamy się w Almerii.
Almeria – Granada; 230 km;
Główną atrakcją tego dnia będzie droga przypominająca bardziej tor kartingowy niż zwykłą drogę publiczną. Fantastyczny asfalt, mnogość zakrętów, piękne widoki na pasmo gór Sierra Nevada, u podnóża których będziemy jechać. Czy może być lepszy dzień na motocyklu? Pod koniec dnia dojedziemy do Granady, skąd skręcimy w góry i wjedziemy do kurortu narciarskiego Prodollano – najwyższego punktu gór Sierra Nevada, do którego swobodnie można dojechać motocyklem – to prawie 2180 mnpm. W zależności od dostępności wolnego czasu możemy wybrać się także na zwiedzanie Alhambry – jednego z najwspanialszych zabytków Andaluzji i jeden z najważniejszych śladów panowania Arabów (Maurów) nad Półwyspem Iberyjskim.
Granada – Malaga; 200 km;
Ostatni dzień jazdy jest nieco krótszy niż poprzednie. Z Granady pojedziemy na południe, piękną drogą uwielbianą przez motocyklistów, która oferuje ( a jakże! ) mnóstwo zakrętów, dobrą przyczepność i fantastyczne górskie panoramy, aż do Morza Śródziemnego. Dalej wzdłuż wybrzeża, nad samą wodą pojedziemy na zachód w stronę Malagi, jednak wcześniej znów skręcimy w góry i pojedziemy okrężną drogą, po raz ostatni rozkoszując się fantastycznym klimatem i zakrętami Andaluzji.
Malaga; Wylot
Jest to ostatni dzień naszej przygody. Udajemy się na lotnisko w Maladze i wracamy do domu.
Odpowiedzi na często zadawane pytania
Czym jeździmy na motocyklowych wycieczkach po asfalcie?
Podczas wycieczki udostępniamy nasze motocykle marki Yamaha, modele Tracer 7, Tracer 9 i Tracer 9 GT. Całą flotę wymieniamy co roku na nową, a między wyjazdami opiekują się nimi wykwalifikowani mechanicy. Masz więc pewność, że będziesz jeździć motocyklem nie starszym niż 8 miesięcy z przebiegiem nie większym niż kilka tysięcy kilometrów, a jego stan będzie salonowy!
Motocykle są wyposażone w crashpady, uchwyty na telefon z ładowarkami oraz kufry centralne.
Dodatkowo w każdym motocyklu zamontowaliśmy nawigację Tomtom z zaprogramowaną trasą na każdy dzień, dzięki czemu będziesz mógł jeździć na własnych warunkach i we własnym tempie.
Transfery lotniskowe
W cenie wyjazdu są zawarte transfery z i na lotnisko dla lotu sugerowanego. Lot sugerowany i związany z nim transfer wybierzemy w taki sposób, żeby obsłużyć jak największą liczbę uczestników. Zostanie ogłoszony na minimum miesiąc przed datą rozpoczęcia wyjazdu. Jest możliwość przedłużenia pobytu i innego zorganizowania transferów, ale to wymaga indywidualnych ustaleń.
Jak przebiega rezerwacja i płatność za wyjazd?
Dokonanie rezerwacji jest proste i szybkie. Należy kliknąć przycisk „Zarezerwuj teraz” znajdujący się na stronie z opisem wyjazdu i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Na podstawie zebranych danych przygotowuję umowę i wysyłam ją razem z pozostałymi dokumentami dotyczącymi wyjazdu. Na tę chwilę rezerwacja jest traktowana jako „wstępna”. Następnie konieczne jest odesłanie podpisanej umowy oraz wpłata 15% ceny wyjazdu, co potwierdza rezerwację miejsca.
Płatność za wyjazd odbywa się w trzech ratach. Pierwsza w wysokości 15% wartości wyjazdu potwierdza dokonanie rezerwacji. Druga w wysokości 35% wartości wyjazdu płatna jest po zebraniu grupy minimalnej, najpóźniej na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy. Trzecia rata w wysokości 50% płatna jest gotówką, pierwszego dnia wyjazdu.
W przypadku rezygnacji z wyjazdu na minimum 60 dni przed wyjazdem wpłaty są zwrotne w 100%, między 59 a 30 dni przed są zwrotne w 50%, między 29 a 7 dni zwrotne w 25%. Po tym terminie wpłaty nie są zwracane.
Co ze sobą zabrać?
Przede wszystkim własną i kompletną odzież motocyklową. Pogoda może się różnić w zależności od terminu przyjazdu, ale na ogół temperatura w ciągu dnia nie spada poniżej 20 stopni, a opady deszczu zdarzają się rzadko. Odzież motocyklową lepiej zabrać w wersji letniej. Warto jednak ze sobą zabrać coś przeciwdeszczowego na zasadzie „lepiej mieć i nie użyć niż nie mieć i potrzebować”. Przeciwdeszczówka też może chronić od wiatru, gdyby poranek lub późny powrót okazał się chłodny. Grupę prowadzi przewodnik, a każdy motocykl ma zainstalowaną nawigację Tomtom z zaprogramowaną trasą na każdy dzień, więc niepotrzebne są żadne urządzenia nawigacyjne. Motocykle mają uchwyty na telefony i gniazda do ładowania. Polecam zabranie ze sobą aparatu fotograficznego, kamery sportowej czy drona i dużej pamięci, by móc wymieniać się materiałami z innymi.
Nocleg
Trzymamy się standardu noclegu na poziomie dobrych 3 lub 4 gwiazdek, choć nie zawsze będziemy spali w hotelach. Czasem są to klimatyczne agroturystyki lub tzw. “casa rural”, czyli niewielkie, rodzinnie prowadzone pensjonaty. Czasami nie będzie basenu, spa ani masaży, za to na pewno nie zabraknie przyjaznego klimatu, czystości i niezbędnych wygód.
Poziom trudności
Poziom trudności oceniamy jako niski. Poruszamy się wyłącznie po asfalcie lub innego typu utwardzonej nawierzchni, jednak miejscami w górskich rejonach i na wąskich drogach nawierzchnia może być zanieczyszczona. Jednakże mnogość zakrętów, z których wiele jest “ślepych”, nachylenie drogi czy świadomość urwisk zaraz za pasem drogowym wpływają na uczucie dyskomfortu u niektórych uczestników. Jesteśmy zdania, że każdy sobie na naszej trasie poradzi, jednak w różnym tempie.
Ilu uczestników potrzeba by wyprawa się odbyła?
Minimum logistyczne to 6 kierowców motocykli. Co ważne – bilety lotnicze należy kupować dopiero po zebraniu odpowiedniej grupy i potwierdzeniu terminu wyjazdu.
Czy muszę jeździć w grupie?
Nie. Jest to przez nas rekomendowane, bo uważamy, że w grupie zawsze raźniej i ciekawiej, jednak nie jest konieczne. Każdy motocykl jest wyposażony w nawigację Tomtom z zaprogramowaną trasą na każdy dzień. Dzięki temu możesz podróżować na swoich warunkach, we własnym tempie.
Bagaże
W przypadku asfaltowych wycieczek objazdowych, główne bagaże będą przewożone między hotelami w samochodzie serwisowym. Rano przekażecie swoje walizki naszemu kierowcy, a popołudniu będą czekały na Was w hotelowym lobby. Motocykle mają zamontowane kufry centralne, w których można przewozić potrzebne w ciągu dnia drobiazgi.
Czy muszę martwić się o ubezpieczenie dla siebie?
Ubezpieczenie turystyczne wykupujemy dla każdego uczestnika. Jest to Allianz Globetroter. Polisa obejmuje 200 000 zł Kosztów leczenia i Assistance, 200 000 zł OC oraz 50 000 zł NNW.
Szczegółową rozpiskę kwot ubezpieczenia można sprawdzić pod tym LINKIEM.
Kaucja za motocykle
Przed pierwszym wyjazdem konieczne jest wpłacenie kaucji zwrotnej w wysokości 700 euro od motocykla. Kaucja będzie rozliczana najszybciej jak to możliwe, najczęściej ostatniego dnia, zwykle nie później niż 7 dni po zakończeniu wyjazdu. Można ją wpłacić gotówką na miejscu lub przelewem, jednak trzeba upewnić się, że zostanie on zaksięgowany na naszym koncie przed pierwszym dniem jazdy. Jest też możliwość wpłaty kaucji kartą płatniczą, jednak w tym przypadku kwota zwrotu będzie pomniejszona o 1,49% prowizji. W przypadku uszkodzeń motocykla z winy kierującego, potrącamy z kaucji wartości odpowiadające cenie uszkodzonych części w taki sposób, by przywrócić motocykl do stanu sprzed wypożyczenia, oczywiście z uwzględnieniem normalnego zużycia. Części wyceniamy u polskiego dealera Yamaha.
Cennik uszkodzeń przykładowych elementów Tracer 9 / Tracer 9 GT
- Przedni błotnik – 125 euro
- Boczna osłona zbiornika paliwa z emblematem Yamaha – 85 euro
- Lusterko – 45 euro
- Handbar – 20 euro
- Podnóżek pasażera – 25 euro
- Mocowanie podnóżka pasażera – 170 euro
- Podnóżek kierowcy – 80 euro
- Szyba – 100 euro
- Owiewka boczna z grafiką i emblematem – 250 euro
- Uchwyty dla rąk pasażera – 300 euro
- Mocowanie oryginalnych kufrów bocznych w Tracer 9 GT – 295 euro
- Kierunkowskaz – 25 euro
- Klamka sprzęgła – 25 euro
- Klamka hamulca – 40 euro
- Dźwignia hamulca – 85 euro
- Dźwignia zmiany biegów – 95 euro
- Crashpady – 55 euro
- Poważne uszkodzenie kufra – 180 euro
- Zgubienie kluczyków – 100 euro
- Zgubienie dokumentów – 50 euro
Cennik uszkodzeń przykładowych elementów Tracer 7
- Przedni błotnik – 90 euro
- Lakierowana osłona zbiornika paliwa – 500 euro
- Uchwyt dla rąk pasażera 1 szt. – 140 euro
- Lusterko – 45 euro
- Wypełnienie handbara – 30 euro
- Lakierowana nakładka handbara – 50 euro
- Mocowanie handbara – 30 euro
- Ciężarek kierownicy – 50 euro
- Dźwignia hamulca przedniego – 65 euro
- Dźwignia zmiany biegów – 85 euro
- Podnóżek kierowcy – 75 euro
- Śruba dystansowa do podnóżka kierowcy – 15 euro
- Podnóżek pasażera 80 euro
- Dźwignia hamulca tylnego 65 euro
- Lakierowany panel boczny z emblematem i grafiką – 290 euro
- Kierunkowskaz – 30 euro
- Dźwignia sprzęgła – 50 euro
- Crashpady – 55 euro
- Poważne uszkodzenie kufra – 180 euro
- Zgubienie kluczyków – 100 euro
- Zgubienie dokumentów – 50 euro
Ciekawostki o Hiszpanii
- Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików.
- Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie.
- Hiszpanie sprowadzili do Europy m.in.: ziemniaki, tytoń, pomidory, kakao, kukurydzę.
- Hiszpania to największy producent oliwy z oliwek na świecie. Jej udział w tym rynku to aż 44 proc.
- W Madrycie średnio 200 na 365 dni w roku jest słonecznych.
- Hiszpański jest językiem urzędowym w 23 krajach świata.
- Hiszpanie mają 2-członowe nazwiska. Pierwszy człon odnosi się do pierwszego nazwiska ojca, a drugi człon do pierwszego nazwiska matki.
- Zgodnie ze zwyczajem Hiszpanie całują się w policzek na powitanie.
- Na Wyspach Kanaryjskich można usłyszeć język gwizdany. W 2009 r. język został wpisany na listę UNESCO.
- Z Hiszpanii pochodzą kultowe lizaki chupa chups (nazwa pochodzi od hiszpańskiego czasownika chupar, który oznacza ssać). Istnieją już od ponad 56 lat.
- La Tomatina to hiszpańska bitwa na pomidory. Odbywa się każdego roku w ostatnią środę sierpnia.
- Hiszpania to największy producent bananów w Europie.
- Narodowym przysmakiem Hiszpanów jest paella, a tortillą nazywają… omlet.
