Cena

Yamaha Tracer 7

Kierowca w pokoju dwuosobowym €1600
Kierowca w pokoju jednoosobowym €2100
Kierowca z pasażerem w pokoju dwuosobowym €2400

Yamaha Tracer 9

Kierowca w pokoju dwuosobowym €1800
Kierowca w pokoju jednoosobowym €2300
Kierowca z pasażerem w pokoju dwuosobowym €2600

Yamaha Tracer 9 GT

Kierowca w pokoju dwuosobowym €1900
Kierowca w pokoju jednoosobowym €2400
Kierowca z pasażerem w pokoju dwuosobowym €2700

Cena

Yamaha Tracer 7

Yamaha Tracer 9

Yamaha Tracer 9 GT

Kierowca w pokoju dwuosobowym
€1600
€1800
€1900
Kierowca w pokoju jednoosobowym
€2100
€2300
€2400
Kierowca z pasażerem w pokoju dwuosobowym
€2400
€2600
€2700

Cena zawiera: transfery lotniskowe dla lotu sugerowanego, zakwaterowanie w hotelach 3 i 4 gwiazdkowych ze śniadaniami, wynajem motocykla Yamaha według powyższej tabeli, 6 dni jazdy z przewodnikiem na motocyklu, zamontowane nawigacje TomTom w każdym motocyklu z zaprogramowaną trasą na każdy dzień, asystę busa serwisowego wiozącego bagaże, ubezpieczenie turystyczne, pamiątkowe koszulki, zarejestrowane materiały foto-wideo.

Cena nie zawiera: biletów lotniczych, paliwa do motocykla, wyżywienia (poza śniadaniami), wydatków własnych

Nasza flota motocyklowa

Podczas wycieczki udostępniamy nasze motocykle marki Yamaha, modele Tracer 7, Tracer 9 i Tracer 9 GT. Całą flotę wymieniamy co roku na nową, a między wyjazdami opiekują się nimi wykwalifikowani mechanicy. Masz więc pewność, że będziesz jeździć motocyklem nie starszym niż 8 miesięcy z przebiegiem nie większym niż kilka tysięcy kilometrów, a jego stan będzie salonowy!

Dodatkowo w każdym motocyklu zamontowaliśmy nawigację Tomtom z zaprogramowaną trasą na każdy dzień, dzięki czemu będziesz mógł jeździć na własnych warunkach i we własnym tempie.

Hiszpania – idealny kraj do wycieczek motocyklowych

Hiszpania leży na Półwyspie Iberyjskim, jej terytorium obejmuje również Wyspy Kanaryjskie i Baleary. Z powodu szerokich, piaszczystych plaż oraz łagodnego klimatu Hiszpania jest jednym z głównych celów wyjazdów wakacyjnych. Wiecznie świecące słońce oraz ciepłe morze zachęcają do wypoczynku. Hiszpanie zadziwiają swą różnorodnością, miłym nastawieniem do turystów, są przyjacielscy, pełni energii i optymizmu.

Ten uroczy kraj to nie tylko przyjaźnie nastawieni ludzie, ale także przepiękne, piaszczyste plaże i góry. Hiszpania obfituje w wiele kilometrów górskich, wspaniałych, krętych tras usianych pięknymi widokami i znakomitą do jazdy na motocyklach pogodą.

Historia Hiszpanii jest tak samo fascynująca jak jej zabytki. Osiem wieków obecności kultury arabsko-muzułmańskiej na Półwyspie Iberyjskim zmieniło oblicze tej części Europy. Dziś w Hiszpanii możemy podziwiać znakomite zabytki, takie jak Alhambra w Granadzie, Real Alcazar w Sewilli czy La Mezquita w Kordobie. Oprócz tego tradycyjna kuchnia, której trzeba zasmakować. Na kuchnię hiszpańską składają się tradycje kulinarne z aż 6 różnych regionów. Każdy z nich cechuje się zastosowaniem nieco innych składników oraz korzystaniem z wpływów innych kuchni świata.

Andaluzja posiada wiele ciekawych walorów, które sprawiają, że do regionu wybierają się miłośnicy podróży. Malownicza kraina położona jest w południowej części Półwyspu Iberyjskiego i składa się z ośmiu prowincji. Można tam podziwiać białe wioski rozrzucone wśród malowniczych przestrzeni, a także poczuć rytmy flamenco i zobaczyć prawdziwą korridę. Andaluzja zawieszona jest między Europą a Afryką – wśród gór i na granicy z morzem można trafić na bogactwo architektury mauretańskiej i ruiny rzymskich akweduktów. Poza pięknem przyrody i niesamowitymi zabytkami atutem tego zakątka Hiszpanii jest świetnie zorganizowana baza hotelarska, gastronomiczna i szeroka oferta rekreacyjna. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, a wakacje w Andaluzji z pewnością na długo zostaną w pamięci.

Ten wyjazd motocyklowy ma charakter objazdowy.

Czeka nas 1450 km najpiękniejszych hiszpańskich tras. Ta wyprawa stanowi optymalne połączenie niesamowitych widoków, zakrętów, dobrego asfaltu ze sztandarowymi punktami do zwiedzania w południowej części Hiszpanii. Bez ich odwiedzenia nikt nie może powiedzieć, że był w Andaluzji!

Podczas wyjazdu jak zawsze zapewniamy najwyższy poziom obsługi. Grupę będzie prowadził nasz najlepszy przewodnik, który oprócz umiejętności jazdy motocyklem wyróżnia się także wiedzą na temat regionu oraz fantastycznym kontaktem z uczestnikami. Do dyspozycji uczestników będzie bus wiozący bagaże i sprzęt serwisowy, co zapewni komfort podróżowania bez obciążenia, oraz szybkiej pomocy w przypadku awarii. Grupa będzie mogła podziwiać okoliczności przyrody, jadąc swoim tempem bez obaw odłączenia się od reszty ekipy.

Perełki architektury oraz wszelkie atrakcje są tylko dodatkiem do niesamowicie krętych asfaltów stworzonych do jeżdżenia motocyklem. Trasy są przez nas osobiście sprawdzone, wyselekcjonowane i zaprojektowane tak aby zapewnić maksymalny poziom zadowolenia naszych uczestników.

Plan podróży

Odpowiedzi na często zadawane pytania

Podczas wycieczki udostępniamy nasze motocykle marki Yamaha, modele Tracer 7, Tracer 9 i Tracer 9 GT. Całą flotę wymieniamy co roku na nową, a między wyjazdami opiekują się nimi wykwalifikowani mechanicy. Masz więc pewność, że będziesz jeździć motocyklem nie starszym niż 8 miesięcy z przebiegiem nie większym niż kilka tysięcy kilometrów, a jego stan będzie salonowy!

Motocykle są wyposażone w crashpady, uchwyty na telefon z ładowarkami oraz kufry centralne.

Dodatkowo w każdym motocyklu zamontowaliśmy nawigację Tomtom z zaprogramowaną trasą na każdy dzień, dzięki czemu będziesz mógł jeździć na własnych warunkach i we własnym tempie.

W cenie wyjazdu są zawarte transfery z i na lotnisko dla lotu sugerowanego. Lot sugerowany i związany z nim transfer wybierzemy w taki sposób, żeby obsłużyć jak największą liczbę uczestników. Zostanie ogłoszony na minimum miesiąc przed datą rozpoczęcia wyjazdu. Jest możliwość przedłużenia pobytu i innego zorganizowania transferów, ale to wymaga indywidualnych ustaleń.

Dokonanie rezerwacji jest proste i szybkie. Należy kliknąć przycisk „Zarezerwuj teraz” znajdujący się na stronie z opisem wyjazdu i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Na podstawie zebranych danych przygotowuję umowę i wysyłam ją razem z pozostałymi dokumentami dotyczącymi wyjazdu. Na tę chwilę rezerwacja jest traktowana jako „wstępna”. Następnie konieczne jest odesłanie podpisanej umowy oraz wpłata 15% ceny wyjazdu, co potwierdza rezerwację miejsca.

Płatność za wyjazd odbywa się w trzech ratach. Pierwsza w wysokości 15% wartości wyjazdu potwierdza dokonanie rezerwacji. Druga w wysokości 35% wartości wyjazdu płatna jest po zebraniu grupy minimalnej, najpóźniej na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy. Trzecia rata w wysokości 50% płatna jest gotówką, pierwszego dnia wyjazdu.

W przypadku rezygnacji z wyjazdu na minimum 60 dni przed wyjazdem wpłaty są zwrotne w 100%, między 59 a 30 dni przed są zwrotne w 50%, między 29 a 7 dni zwrotne w 25%. Po tym terminie wpłaty nie są zwracane.

Przede wszystkim własną i kompletną odzież motocyklową. Pogoda może się różnić w zależności od terminu przyjazdu, ale na ogół temperatura w ciągu dnia nie spada poniżej 20 stopni, a opady deszczu zdarzają się rzadko. Odzież motocyklową lepiej zabrać w wersji letniej. Warto jednak ze sobą zabrać coś przeciwdeszczowego na zasadzie „lepiej mieć i nie użyć niż nie mieć i potrzebować”. Przeciwdeszczówka też może chronić od wiatru, gdyby poranek lub późny powrót okazał się chłodny. Grupę prowadzi przewodnik, a każdy motocykl ma zainstalowaną nawigację Tomtom z zaprogramowaną trasą na każdy dzień, więc niepotrzebne są żadne urządzenia nawigacyjne.  Motocykle mają uchwyty na telefony i gniazda do ładowania. Polecam zabranie ze sobą aparatu fotograficznego, kamery sportowej czy drona i dużej pamięci, by móc wymieniać się materiałami z innymi.

Trzymamy się standardu noclegu na poziomie dobrych 3 lub 4 gwiazdek, choć nie zawsze będziemy spali w hotelach. Czasem są to klimatyczne agroturystyki lub tzw. “casa rural”, czyli niewielkie, rodzinnie prowadzone pensjonaty. Czasami nie będzie basenu, spa ani masaży, za to na pewno nie zabraknie przyjaznego klimatu, czystości i niezbędnych wygód.

Poziom trudności oceniamy jako niski. Poruszamy się wyłącznie po asfalcie lub innego typu utwardzonej nawierzchni, jednak miejscami w górskich rejonach i na wąskich drogach nawierzchnia może być zanieczyszczona. Jednakże mnogość zakrętów, z których wiele jest “ślepych”, nachylenie drogi czy świadomość urwisk zaraz za pasem drogowym wpływają na uczucie dyskomfortu u niektórych uczestników. Jesteśmy zdania, że każdy sobie na naszej trasie poradzi, jednak w różnym tempie.

Minimum logistyczne to 6 kierowców motocykli. Co ważne – bilety lotnicze należy kupować dopiero po zebraniu odpowiedniej grupy i potwierdzeniu terminu wyjazdu.

Nie. Jest to przez nas rekomendowane, bo uważamy, że w grupie zawsze raźniej i ciekawiej, jednak nie jest konieczne. Każdy motocykl jest wyposażony w nawigację Tomtom z zaprogramowaną trasą na każdy dzień. Dzięki temu możesz podróżować na swoich warunkach, we własnym tempie.

W przypadku asfaltowych wycieczek objazdowych, główne bagaże będą przewożone między hotelami w samochodzie serwisowym. Rano przekażecie swoje walizki naszemu kierowcy, a popołudniu będą czekały na Was w hotelowym lobby. Motocykle mają zamontowane kufry centralne, w których można przewozić potrzebne w ciągu dnia drobiazgi.

Ubezpieczenie turystyczne wykupujemy dla każdego uczestnika. Jest to Allianz Globetroter. Polisa obejmuje 200 000 zł Kosztów leczenia i Assistance, 200 000 zł OC oraz 50 000 zł NNW.

Szczegółową rozpiskę kwot ubezpieczenia można sprawdzić pod tym LINKIEM.

Przed pierwszym wyjazdem konieczne jest wpłacenie kaucji zwrotnej w wysokości 700 euro od motocykla. Kaucja będzie rozliczana najszybciej jak to możliwe, najczęściej ostatniego dnia, zwykle nie później niż 7 dni po zakończeniu wyjazdu. Można ją wpłacić gotówką na miejscu lub przelewem, jednak trzeba upewnić się, że zostanie on zaksięgowany na naszym koncie przed pierwszym dniem jazdy. Jest też możliwość wpłaty kaucji kartą płatniczą, jednak w tym przypadku kwota zwrotu będzie pomniejszona o 1,49% prowizji. W przypadku uszkodzeń motocykla z winy kierującego, potrącamy z kaucji wartości odpowiadające cenie uszkodzonych części w taki sposób, by przywrócić motocykl do stanu sprzed wypożyczenia, oczywiście z uwzględnieniem normalnego zużycia. Części wyceniamy u polskiego dealera Yamaha.

 • Przedni błotnik – 125 euro
 • Boczna osłona zbiornika paliwa z emblematem Yamaha – 85 euro
 • Lusterko – 45 euro
 • Handbar – 20 euro
 • Podnóżek pasażera – 25 euro
 • Mocowanie podnóżka pasażera – 170 euro
 • Podnóżek kierowcy – 80 euro
 • Szyba – 100 euro
 • Owiewka boczna z grafiką i emblematem – 250 euro
 • Uchwyty dla rąk pasażera – 300 euro
 • Mocowanie oryginalnych kufrów bocznych w Tracer 9 GT – 295 euro
 • Kierunkowskaz – 25 euro
 • Klamka sprzęgła – 25 euro
 • Klamka hamulca – 40 euro
 • Dźwignia hamulca – 85 euro
 • Dźwignia zmiany biegów – 95 euro
 • Crashpady – 55 euro
 • Poważne uszkodzenie kufra – 180 euro
 • Zgubienie kluczyków – 100 euro
 • Zgubienie dokumentów – 50 euro
 • Przedni błotnik – 90 euro
 • Lakierowana osłona zbiornika paliwa – 500 euro
 • Uchwyt dla rąk pasażera 1 szt. – 140 euro
 • Lusterko – 45 euro
 • Wypełnienie handbara – 30 euro
 • Lakierowana nakładka handbara – 50 euro
 • Mocowanie handbara – 30 euro
 • Ciężarek kierownicy – 50 euro
 • Dźwignia hamulca przedniego – 65 euro
 • Dźwignia zmiany biegów – 85 euro
 • Podnóżek kierowcy – 75 euro
 • Śruba dystansowa do podnóżka kierowcy – 15 euro
 • Podnóżek pasażera 80 euro
 • Dźwignia hamulca tylnego 65 euro
 • Lakierowany panel boczny z emblematem i grafiką – 290 euro
 • Kierunkowskaz – 30 euro
 • Dźwignia sprzęgła – 50 euro
 • Crashpady – 55 euro
 • Poważne uszkodzenie kufra – 180 euro
 • Zgubienie kluczyków – 100 euro
 • Zgubienie dokumentów – 50 euro

Ciekawostki o Hiszpanii

 • Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików.
 • Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie.
 • Hiszpanie sprowadzili do Europy m.in.: ziemniaki, tytoń, pomidory, kakao, kukurydzę.
 • Hiszpania to największy producent oliwy z oliwek na świecie. Jej udział w tym rynku to aż 44 proc.
 • W Madrycie średnio 200 na 365 dni w roku jest słonecznych.
 • Hiszpański jest językiem urzędowym w 23 krajach świata.
 • Hiszpanie mają 2-członowe nazwiska. Pierwszy człon odnosi się do pierwszego nazwiska ojca, a drugi człon do pierwszego nazwiska matki.
 • Zgodnie ze zwyczajem Hiszpanie całują się w policzek na powitanie.
 • Na Wyspach Kanaryjskich można usłyszeć język gwizdany. W 2009 r. język został wpisany na listę UNESCO.
 • Z Hiszpanii pochodzą kultowe lizaki chupa chups (nazwa pochodzi od hiszpańskiego czasownika chupar, który oznacza ssać). Istnieją już od ponad 56 lat.
 • La Tomatina to hiszpańska bitwa na pomidory. Odbywa się każdego roku w ostatnią środę sierpnia.
 • Hiszpania to największy producent bananów w Europie.
 • Narodowym przysmakiem Hiszpanów jest paella, a tortillą nazywają… omlet.

Opinie uczestników

Paweł Małys opinia o wyjazd motocyklowy Pireneje

Kolejny super wyjazd, piękne widoki, ogarnięty organizator 💪🤘 polecam Damiana ‼️

Paweł Małys
Krzysztof Solana wyraża opinię o swoim wyjazd motocyklowy do Hiszpania

Impreza na europejskim poziomie.
Kolejny mój wyyjazd i na pewno nie ostatni. Polecam!!!!!
02.10.2020 po trzykrotnym przekładaniu wyjazdu z powodu pandemii LECIMY!!!!
Otworzyliśmy sezon 2020/2021 dziesięć nowiutkich motocykl i wspaniała pogoda. Kolejny raz niesamowite widoki i tysiące zakrętów.

Krzysztof Solana
Marcin Dziewulski opinia wycieczka motocyklowa Pireneje

Dobra i staranna organizacja, prowadzi zawodowiec motocyklista, zna teren i miejscowe zwyczaje. Wszystko na luzie, bez zgrzytów. Korzystałem kilkukrotnie i to nie koniec. Serdecznie polecam.

Marcin Dziewulski
Mariusz Sielicki opinia o wycieczce motocyklowej Motofiesta

Minęły dopiero dwa dni, a już tęsknię za Motofiestą, Hiszpanią, pięknymi trasami, wspaniałymi widokami oraz najlepszym przewodnikiem jakiego poznałem.
Pełny profesjonalizm, świetnie przygotowane motocykle i wspaniała atmosfera każdego dnia spowodowała, że człowiek zapomina o wszystkich problemach.

Mariusz Sielicki
Michał Jackiewicz mówi o swoim wyjazd motocyklowy Hiszpania

Niezapomniany wyjazd, super organizacja. Piękne trasy, ciekawe miejsca i widoki. Czego chcieć więcej? Polecam i wrócę tu jeszcze nie raz!

Michał Jackiewicz

Nasz blog

Read More

Jak wybrać organizatora wycieczek motocyklowych?

Read More

Czy warto wybrać się na wakacje z organizatorem wypraw motocyklowych?

Read More

Klimat w Hiszpanii

Read More

Święto Moros y Cristianos

Read More

Wszystkich Świętych w Hiszpanii

Read More

Procedury covidowe przed przylotem do Hiszpanii

Read More

Wielkanoc w Hiszpanii

Read More

Alhambra

Read More
Read More

La Lonja – Giełda Jedwabiu

To miejsce na zadawanie pytań wszelakich. Postaram się na nie odpowiedzieć możliwie szybko i wyczerpująco.

Zapisujesz się na wycieczkę Hiszpania – wycieczka objazdowa po Andaluzji. Twoje przyszłe „ja” Ci za to podziękuje!

Wybierz motocykl

Wskaż preferencje dotyczące motocykla. Informację o jego dostępności potwierdzę niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia.

Loty

Informacje na temat lotu sugerowanego zostaną ogłoszone po zebraniu grupy minimalnej. Wypełnienie tych pól nie jest wymagane.
Data i godzina przylotu, numer lotu.
Data i godzina startu, numer lotu.

Pozostałe informacje

Dane kierowcy konieczne do zawarcia umowy o udział w imprezie turystycznej

Pytam tu o adres zamieszkania.
Upewnij się, że data ważności Twojego dowodu nie kończy się przed zakończeniem wyjazdu.
Wymagane jest prawo jazdy kategorii A.

Dane konieczne do zawarcia umowy ubezpieczenia turystycznego Allianz Globetrotter.

Zapoznaj się z zakresem i sumami ubezpieczenia oraz Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia Globetrotter.

Pamiątkowe koszulki

Dla wszystkich uczestników przygotowujemy pamiątkowe koszulki. W przypadku rezerwacji dotyczącej dwóch osób, wybierz dwie opcje.

Jeśli rezerwacja będzie dokonana odpowiednio wcześniej, koszulki przywiozę na rozpoczęcie wyjazdu. Jeśli jednak zdarzy się tak, że w trakcie rezerwacji już będę za granicą, to siłą rzeczy koszulkę wyślę kurierem dopiero po powrocie do Polski.

W jaki sposób dotarła do Ciebie informacja o wyjazdach Motofiesty?