Cena

Yamaha XTZ250

motocykl Yamaha Kolumbia
Kierowca w pokoju dwuosobowym €3200
Kierowca w pokoju jednoosobowym €3600
Kierowca z pasażerem w pokoju dwuosobowym

Suzuki DR650

Motocykl w Kolumbii Suzuki DR650
Kierowca w pokoju dwuosobowym od €3800*
Kierowca w pokoju jednoosobowym od €4200*
Kierowca z pasażerem w pokoju dwuosobowym od €6100*

Cena

Yamaha XTZ250

motocykl Yamaha Kolumbia

Suzuki DR650

Motocykl w Kolumbii Suzuki DR650
Kierowca w pokoju dwuosobowym
€3200
od €3800*
Kierowca w pokoju jednoosobowym
€3600
od €4200*
Kierowca z pasażerem w pokoju dwuosobowym
od €6100*

w tym przypadku korzystamy z zewnętrznej wypożyczalni znajdującej się w innym mieście. Wypożyczamy stamtąd motocykle Honda XRE300 (odpowiednik Yamahy XTZ250, gdyby zabrakło naszych podstawowych motocykli) oraz Suzuki DR650. Wypożyczalnia dolicza dodatkową opłatę za transport motocykli w wysokości 500 euro, którą dzielimy na wszystkich kierowców korzystających z tych motocykli.

Cena zawiera: transfer lotniskowy dla lotu sugerowanego, zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym ze śniadaniami, wynajem motocykla na czas wycieczki, przewodnika prowadzącego grupę na motocyklu, zaplanowaną trasę, asystę samochodu serwisowego wiozącego bagaże z dwoma osobami do pomocy, ubezpieczenie turystyczne, pamiątkowe koszulki, materiały foto-wideo.

Cena nie zawiera: biletów lotniczych, paliwa do motocykla, wyżywienia innego niż śniadania, kosztów dodatkowych atrakcji oraz wydatków własnych.

Nasza flota motocyklowa

Flota motocyklowa, której używamy w Kolumbii pochodzi z miejscowych wypożyczalni. Cała flota motocykli Yamaha XTZ250 została kupiona między innymi właśnie do używania ich podczas organizowanych przez nas wypraw. Do dyspozycji mamy 9 motocykli kupionych w latach 2019-2021. Choć nie używamy ich tylko my, to mamy bezpośredni wpływ na ludzi zajmujących się ich obsługą. Śmiało możemy powiedzieć, że ich stan techniczny jest najlepszy z możliwych, choć prawdopodobnie znajdzie się kilka skaz wizualnych, na które nikt z miejscowych nie zwraca uwagi.

W przypadku, gdy zgłosi się więcej niż 8 kierowców lub kiedy pojawi się potrzeba wynajęcia większego motocykla, mamy możliwość wypożyczenia dodatkowych motocykli z innej wypożyczalni, znajdującej się w innym mieście. Będą to Honda XRE300 (odpowiednik podstawowej Yamahy XTZ250) lub Suzuki DR650 – większy i mocniejszy motocykl, nadający się do podróży z pasażerem.

Ten wyjazd motocyklowy ma charakter objazdowy.

Podróż po Kolumbii zaczynamy i kończymy w stolicy kraju – Bogocie. Podczas niemal dwutygodniowej wyprawy przemierzymy ok. 2200 km. To będzie aktywny urlop, ale bez zbędnego stresu.

Do jazdy będziemy głównie używać motocykli Yamaha XTZ250, które nie są dostępne na europejskim rynku. Tam jednak sprawdzają się znakomicie. Jako alternatywa jest Suzuki DR650, czyli sporo większy i mocniejszy motocykl, na którego można zabrać pasażera.

Domyślnie towarzyszy nam samochód bagażowy, więc na motocykl zabieramy tylko podręczne drobiazgi. Wszystkie walizki i duże torby jadą za nami w aucie.

Nocować będziemy w hotelach i pensjonatach o najlepszym standardzie dostępnym w okolicy, należy jednak pamiętać, że zwiedzając głęboką prowincję baza hotelowa nie jest zbyt rozbudowana.

Nasza podróż to nie tylko jazda na motocyklu, ale również odkrywanie uroków małych miejscowości, lokalnej kuchni i atrakcji dodatkowych. Zobaczymy między innymi El Peñón de Guatapé, tętniącą życiem Bogotę czy ekstremalne San Gil, oferujące wiele turystycznych atrakcji. Oprócz tego będzie szansa wyciszyć się w miejscach odległych od cywilizacji, poznać kulturę mieszkańców Ameryki Południowej i rozsmakować się w tamtejszej kuchni.

Jeśli więc lubisz łączyć wypoczynek z kolekcjonowaniem wrażeń, ta wyprawa jest dla Ciebie!

Plan podróży

Odpowiedzi na często zadawane pytania

Przechodząc przez kontrolę paszportową na lotnisku w Bogocie będziecie musieli podać cel wizyty (turystyka = turismo) oraz adres zakwaterowania. Należy tam wpisać adres naszego pierwszego hotelu, czyli – Hotel Casa Manoa, Carrera 6 No. 4-81, Sesquile, Cundinamarca. Następnie otrzymacie pieczątki z pozwoleniem pobytu na 90 dni.

Ubezpieczenie turystyczne wykupujemy dla każdego uczestnika. Jest to Allianz Globetroter. Polisa obejmuje 200 000 zł Kosztów leczenia i Assistance, 200 000 zł OC oraz 50 000 zł NNW.

Szczegółową rozpiskę kwot ubezpieczenia można sprawdzić pod tym LINKIEM.

Nasz główny bagaż będzie przewożony w samochodzie serwisowym. Będzie to jednak terenówka, więc mimo wszystko gorąco zalecamy spakowanie się możliwie kompaktowo. W Kolumbii panuje klimat tropikalny, więc większość czasu będzie upalnie – średnio około 25 stopni. Niemniej są tam też wysokie góry, a im wyżej tym chłodniej. Temperatura na przełęczach może spaść chwilami nawet do 12 stopni, warto więc mieć ze sobą coś ciepłego pod kurtkę. Przygotujcie się na to, że może nas spotkać przelotny deszcz. Temperatura powietrza podczas deszczu nie spada i czasem takie orzeźwienie jest przyjemne, a rzeczy szybko schną.

Przykładowa lista rzeczy do zabrania:

 • Przewiewna odzież motocyklowa, kask z blendą, wygodne buty;
 • kombinezon przeciwdeszczowy, polecam dwuczęściowy;
 • koszulka z długim rękawem, kominiarka lub komin aby chronić twarz i kark od słońca;
 • Z rzeczy osobistych: bielizna, bielizna termoaktywna (jeśli używasz pod odzież motocyklową), koszulki na krótki i długi rękaw, spodnie (najlepiej z odpinanymi nogawkami, zajmują mało miejsca), lekka bluza i/lub kurtka na chłodne wieczory na wysokościach, lekkie buty, klapki; W połowie wyjazdu można oddać wszystkie rzeczy do prania, więc nie ma potrzeby brać czystych rzeczy na więcej niż 8-9 dni.
 • podstawowe leki przeciwbólowe, przeciwzapalne, na zatrucia, biegunkę czy stłuczenia;
 • Krem z filtrem, okulary przeciwsłoneczne;
 • Podstawowa apteczka, plastry na otarcia, skaleczenia;
 • Mały plecak z bukłakiem na wodę, w którym będziemy mieli przydatne drobiazgi i dostęp do wody pitnej na motocyklu.

Flota motocyklowa, której używamy w Kolumbii pochodzi z miejscowych wypożyczalni. Cała flota motocykli Yamaha XTZ250 została kupiona między innymi właśnie do używania ich podczas organizowanych przez nas wypraw. Do dyspozycji mamy 9 motocykli kupionych w latach 2019-2021. W polskich warunkach to niewielka pojemność, jednak tam są to jedne z większych motocykli spotykanych na drogach. Podczas dotychczasowych wypraw, na tych niebywale krętych drogach, te motocykle sprawowały się znakomicie. Ich niska waga i łatwość prowadzenia są bardzo cenione w tych warunkach.

Choć nie używamy ich tylko my, to mamy bezpośredni wpływ na ludzi zajmujących się ich obsługą. Śmiało możemy powiedzieć, że ich stan techniczny jest najlepszy z możliwych, choć prawdopodobnie znajdzie się kilka skaz wizualnych, na które nikt z miejscowych nie zwraca uwagi.

W przypadku, gdy zgłosi się więcej niż 8 kierowców lub kiedy pojawi się potrzeba wynajęcia większego motocykla, mamy możliwość wypożyczenia dodatkowych motocykli z innej wypożyczalni, znajdującej się w innym mieście. Będą to Honda XRE300 (odpowiednik podstawowej Yamahy XTZ250) lub Suzuki DR650 – większy i mocniejszy motocykl, nadający się do podróży z pasażerem.

 

Poza ceną wyjazdu pozostaje do opłacenia jedynie paliwo do swojego motocykla, posiłki inne niż śniadania, ewentualny starter do telefonu i wydatki własne. Z naszych kalkulacji wynika, że równowartość 1500zł od osoby spokojnie wystarczy.  W Kolumbii najkorzystniej jest zabrać ze sobą amerykańskie dolary lub euro, które od razu na lotnisku wymieniamy na kolumbijskie pesos. W razie potrzeby będziemy mieli dostęp do bankomatów, w których działają polskie karty płatnicze. Będzie też możliwość wymiany pieniędzy w trakcie wyjazdu, jednak po mniej korzystnym kursie.

Przy wynajmie motocykli konieczne jest wpłacenie kaucji w wysokości 400 euro lub 400 dolarów. Wiemy, że to nie jest dokładnie tyle samo, ale różnica widocznie jest na tyle nieduża, że wypożyczalnia zdecydowała w przypadku kaucji o stosowaniu tych walut zamiennie. Zdecydowanie najlepiej jest ją wpłacić na miejscu gotówką. Ewentualne uszkodzenia są rozliczane w dniu przekazania motocykli, czyli ostatniego dnia wyjazdu.

W przypadku motocykli Honda XRE300 i Suzuki DR650, które pochodzą z innej wypożyczalni, kaucja zwrotna na poczet uszkodzeń wynosi 500 dolarów. W tym przypadku płacę za nie przelewem, więc i ta forma jest rekomendowana ze strony uczestnika. Ewentualne uszkodzenia są rozliczane w ciągu 3 dni od zwrotu motocykli. W praktyce jeszcze się nie zdarzyło, by potrącili jakąkolwiek kwotę.

W Kolumbii gniazdka elektryczne są takie same jak w USA z napięciem 120V. Konieczne jest zaopatrzenie się w odpowiedni adapter, by móc używać europejskich wtyczek. Taki sam adapter jest dla USA, Kanady, środkowej i południowej Ameryki oraz Azji dalekowschodniej.

Ładowarki do telefonów czy laptopów radzą sobie z takim napięciem bez problemu, jednak zabrane ze sobą suszarki czy golarki będą działały z połową swojej nominalnej mocy.

Pierwszego dnia po zakwaterowaniu się w hotelu rozdamy przygotowane wcześniej lokalne karty SIM z miejscowym numerem i internetem. Koszt to ok. 70zł i nie jest wliczony w cenę wyjazdu. Ułatwi nam to komunikację między sobą i kontakt z domem. Właściwie na całej trasie będziemy mieli zasięg, a w większości miejsc noclegowych jest Wi-Fi.

Warto zabrać ze sobą telefon z możliwością włożenia dwóch kart SIM lub drugiego telefonu do udostępniania internetu.

Poniżej znajduje się lista szczepień zalecanych przez światową organizację zdrowia przed wyjazdem do większości tropikalnych krajów w tym Kolumbii. Zalecane nie znaczy obowiązkowe, a decyzja należy do Was.

Aby się zaszczepić trzeba iść do lekarza po zaświadczenie (ważne tylko 24 godziny), że jesteśmy zdrowi a z nim np. do sanepidu po szczepienie. Proszę pamiętać, że część szczepień trzeba powtórzyć po 4 tygodniach więc nie można zostawiać ich na ostatnią chwilę. Pierwsza dawka kosztuje ok. 450zł, druga podobnie.

wirusowe zapalenie wątroby typu A
wirusowe zapalenie wątroby typu B
tężec + błonica
dur brzuszny
żółta febra

Grupę prowadzi przewodnik na motocyklu, a zamyka samochód wsparcia, więc nie ma konieczności zabierania ze sobą urządzeń nawigacyjnych. Jednak w przypadku dużej grupy, posiadanie takich dwóch czy trzech urządzeń w środku i na końcu kolumny znacząco przyspiesza poruszanie się po zaplanowanej trasie, dzięki czemu mamy więcej czasu na popołudniowy relaks. Po potwierdzeniu ostatecznej liczby uczestników otwieramy grupę na komunikatorze Whatsapp i tam wspólnie decydujemy o tym, czy i kto będzie miał dostęp do zaplanowanej trasy. Motocykle mają uchwyty na telefony typu X-grip z ładowarkami, więc w tym przypadku najlepiej spisują się aplikacje działające offline, np. Osmand.

Będziemy nocować w możliwie najlepszych hotelach / hostelach / guesthouse’ach dostępnych w danym rejonie. Priorytetem jest, aby było bezpiecznie i czysto. W gorętszych i mniej uczęszczanych rejonach Kolumbii może się zdarzyć, że w kranie nie będzie gorącej wody. Gdy za oknem przez cały rok panuje 25+ stopniowy upał, Kolumbijczycy nie widzą potrzeby podgrzewania dodatkowo wody, która i tak jest letnia od nagrzanych rur.

Dokonanie rezerwacji jest proste i szybkie. Należy kliknąć przycisk „Zarezerwuj teraz” znajdujący się na stronie z opisem wyjazdu i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Na podstawie zebranych danych przygotowuję umowę i wysyłam ją razem z pozostałymi dokumentami dotyczącymi wyjazdu. Na tę chwilę rezerwacja jest traktowana jako „wstępna”. Następnie konieczne jest odesłanie podpisanej umowy oraz wpłata 15% ceny wyjazdu, co potwierdza rezerwację miejsca.

Płatność za wyjazd odbywa się w trzech ratach. Pierwsza w wysokości 15% wartości wyjazdu potwierdza dokonanie rezerwacji. Druga w wysokości 35% wartości wyjazdu płatna jest po zebraniu grupy minimalnej, najpóźniej na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy. Trzecia rata w wysokości 50% płatna jest gotówką, pierwszego dnia wyjazdu.

W przypadku rezygnacji z wyjazdu na minimum 60 dni przed wyjazdem wpłaty są zwrotne w 100%, między 59 a 30 dni przed są zwrotne w 50%, między 29 a 7 dni zwrotne w 25%. Po tym terminie wpłaty nie są zwracane.

W cenie wyjazdu są zawarte transfery z i na lotnisko dla lotu sugerowanego. Lot sugerowany i związany z nim transfer wybierzemy w taki sposób, żeby obsłużyć jak największą liczbę uczestników. Zostanie ogłoszony na minimum miesiąc przed datą rozpoczęcia wyjazdu. Jest możliwość przedłużenia pobytu i innego zorganizowania transferów, ale to wymaga indywidualnych ustaleń.

Ciekawostki o Kolumbii

 • Powierzchnia Kolumbii jest równa łącznej powierzchni Francji, Hiszpanii i Portugalii.
 • Kolumbia jest jedynym krajem Ameryki Południowej z jednoczesnym dostępem do Morza Karaibskiego i Oceanu Spokojnego.
 • Nazywana jest „bramą do Ameryki Południowej” przez jej położenie: leży w miejscu, w którym Ameryki Północna, Środkowa i Południowa łączą się.
 • Jest częścią Pierścienia Ognia- krajów podatnych na trzęsienia ziemi i wybuchy wulkanów.
 • Kolumbia jest drugim krajem na świecie co do liczby świąt narodowych, co wynika z jej bogactwa kulturowego.
 • W Kolumbii występuje najwięcej gatunków endemicznych. Są to gatunki niewystępujące w żadnym innym miejscu na świecie.
 • Jest ojczystym krajem Shakiry.
 • Dzieci od małego piją kawę po obiedzie. Oczywiście łagodniejszą wersję z mlekiem, podczas gdy dorośli piją czarną kawę, która dla europejskich kawoszy jest niesmaczną”lurą”.
 • Kolumbia to miejsce, w którym miało znajdować się legendarne El Dorado.
 • Kraj ten zapewnia aż 60% światowej produkcji szmaragdu.
 • Każde większe miasto posiada przydomek: Bogota to Ateny Ameryki Południowej, a stolica salsy – Cali – to Niebieska Filia.

Obejrzyj relację z Kolumbii

miniatura filmu promującego wyprawę motocyklową do Kolumbii

Rekomendacje

Roman Rogowski mówi o wyjazd motocyklowy Hiszpańska Motofiesta

Był to mój drugi wyjazd z Motofiesta do Hiszpanii i zarówno Calpe jak i Pireneje zorganizowane perfekcyjnie a Damian jako organizator i przewodnik – pełna profeska. Polecam👍👍

Roman Rogowski
Marcin Lempert opowiada o wycieczka motocyklowa w Pireneje

Pireneje z Motofiestą zaliczone, dziękuję Damian za prowadzenie i opiekę nad grupą. Super widoki a niektóre odcinki rodem z torów wyścigowych, takie jak właśnie lubimy 😉. Do zobaczenia za rok.

Marcin Lempert
Piotr Malinowski wyraża swoją opinię o wyjazd motocyklowy do Kolumbii

Kolumbia to mega wyprawa! Mnóstwo wrażeń i przygód! Piękna przyroda i mili ludzie. Bardzo polecam!

Piotr Malinowski
Piotr Nowak opinia o wyprawie Kolumbia

Wyjazd do Kolumbii był absolutnie niezapomniany. Spodziewałem się że będzie dobrze, ale rzeczywistość przeszła nawet najśmielsze oczekiwania. Organizacja całego wyjazdu była bardzo dobra, a cała wyprawa przebiegła bez problemów. Polecam, polecam, polecam.

Piotr Nowak
Paweł Małys opinia o wyjazd motocyklowy Pireneje

Kolejny super wyjazd, piękne widoki, ogarnięty organizator 💪🤘 polecam Damiana ‼️

Paweł Małys

Blog

Read More

Jak wybrać organizatora wycieczek motocyklowych?

Read More

Czy warto wybrać się na wakacje z organizatorem wypraw motocyklowych?

Read More

Relacja z wycieczki motocyklowej do Kolumbii, luty 2022

Read More

Dzień dwunasty. Mariquita – Sesquile.

Read More

Dzień jedenasty. Salamina – Mariquita

Read More

Dzień dziesiąty. Sonson – Salamina.

Read More

Dzień dziewiąty. Guatape – Sonson.

Read More

Dzień ósmy. Pauna – Guatape.

Read More

Dzień siódmy, San Gil – Pauna.

Read More

Dzień szósty. San Gil, rafting.

Zadaj pytanie