Hiszpania – Motofiesta

wycieczka motocyklowa

Hiszpania – idealny kraj do wycieczek motocyklowych

Hiszpania leży na Półwyspie Iberyjskim, jej terytorium obejmuje również Wyspy Kanaryjskie i Baleary. Z powodu szerokich, piaszczystych plaż oraz łagodnego klimatu Hiszpania jest jednym z głównych celów wyjazdów wakacyjnych. Wiecznie świecące słońce oraz ciepłe morze zachęcają do wypoczynku. Hiszpanie zadziwiają swą różnorodnością, miłym nastawieniem do turystów, są przyjacielscy, pełni energii i optymizmu.

Ten uroczy kraj to nie tylko przyjaźnie nastawieni ludzie ale także przepiękne, piaszczyste plaże i góry. Hiszpania obfituje w wiele kilometrów górskich, wspaniałych, krętych tras usianych pięknymi widokami i znakomitą do jazdy na motocyklach pogodą.
Historia Hiszpanii jest tak samo fascynująca jak jej zabytki. Osiem wieków obecności kultury arabsko-muzułmańskiej na Półwyspie Iberyjskim zmieniło oblicze tej części Europy. Dziś w Hiszpanii możemy podziwiać znakomite zabytki, takie jak Alhambra w Granadzie, Plac Hiszpański w Sewilli czy La Mezquita w Kordobie. Oprócz tego tradycyjna kuchnia, której trzeba zasmakować. Na kuchnię hiszpańską składają się tradycje kulinarne z aż 6 różnych regionów. Każdy z nich cechuje się zastosowaniem nieco innych składników oraz korzystaniem z wpływów innych kuchni świata. Warto udać się do tego kraju aby przeżyć wszystko to co na nas tam czeka.

Podczas Hiszpańskiej Motofiesty eksplorujemy Costa Blanca. To jedyne w swoim rodzaju połączenie górzystych terenów Sierra Aitana malowniczo kontrastujących z zielonymi nizinami porośniętymi jodłowymi lasami oraz z klifowymi wybrzeżami. Ta okolica to pod każdym względem urzeczywistnienie snów miłośnika motocyklowych wypraw. W ciągu dnia można przemierzać setki zakrętów na górskich przełęczach z zapierającymi dech w piersi widokami, po południu natomiast odpocząć przy hotelowym basenie z napojem w ręku lub rozkoszować się szumem morskich fal leżąc na pobliskiej plaży.

Ten wyjazd motocyklowy ma charakter stacjonarny.

Z miejsca zakwaterowania wykonujemy sześć tras po okolicy, jednak za każdym razem wracamy do tego samego hotelu. To idealna formuła na aktywny wypoczynek w postaci motocyklowego urlopu, bo jeździmy “na lekko” a bagaże zostawiamy w wygodnym pokoju. Co dla wielu jest ważne – nie trzeba codziennie pakować walizek.

Nasi Goście są zakwaterowani w dobrej klasy hotelu w pierwszej linii brzegowej – Port Europa w Calpe, w pokojach dwuosobowych. Do jazdy używamy naszej floty składającej się z zawsze nowych motocykli Yamaha, a każda wycieczka prowadzona jest przez doświadczonego przewodnika. 

Główne atrakcje

Główne atrakcje, które zobaczymy podczas tej wycieczki motocyklowej, to między innymi:

Castillo de Santa Bárbara – zabytkowa warownia, położona na wysokiej skale (góra Benacantil) nad starym miastem w Alicante. Wraz z wieżowcem hotelu Tryp Gran Sol, stanowi dominantę panoramy miasta od strony Morza Śródziemnego.

Katedra w Walencji – znana jest jako miejsce, gdzie według tradycji przechowywany jest Święty Graal.

Museo Vehiculos Historicos – muzeum motoryzacji niedaleko Guadalest, pozycja obowiązkowa dla miłosników zabytkowych motocykli. Obok jest bardzo fajny sklep z lokalnymi produktami.

Parque Natural del Peñón de Ifach – najmniejszy Park Narodowy Hiszpanii z 332 metrową skałą Ifach górującą nad Calpe.

Ciudad de las Artes y las Ciencias -Miasteczko Sztuki i Nauki w Walencji, Mieści się tu największe w Europie oceanarium, a także delfinarium, kino IMAX, restauracje i muzea.

oraz tysiące zapierających dech w piersi widoków i wielokrotnie więcej zakrętów,

Formuła wyjazdu

Ten wyjazd motocyklowy ma charakter stacjonarny.

Z miejsca zakwaterowania wykonujemy sześć tras po okolicy, jednak za każdym razem wracamy do tego samego hotelu. To idealna formuła na aktywny wypoczynek w postaci motocyklowego urlopu, bo jeździmy “na lekko” a bagaże zostawiamy w wygodnym pokoju. Co dla wielu jest ważne – nie trzeba codziennie pakować walizek.

Nasi Goście są zakwaterowani w dobrej klasy hotelu w pierwszej linii brzegowej – Port Europa w Calpe, w pokojach dwuosobowych. Do jazdy używamy naszej floty składającej się z zawsze nowych motocykli Yamaha, a każda wycieczka prowadzona jest przez doświadczonego przewodnika.

Program wycieczki motocyklowej

Dzień 1.

Wyjeżdżamy z Calpe i kierujemy się do Cumbre del Sol gdzie wjeżdżamy na najwyższy punkt w okolicy skąd rozciąga się przepiękna panorama. Następnie zjeżdżamy i jedziemy w kierunku Javea, gdzie odwiedzimy piękną plażę w malowniczej zatoczce otoczonej klifami. Kolejno odwiedzimy okoliczne przylądki z widokami na morze i wybrzeże. Przy dobrej widoczności będziemy mieli szansę zobaczyć także Ibizę.  Następnie zrelaksujemy się nad samym morzem w kafejce słuchając szumu fal. Po krótkiej przerwie pojedziemy dalej w okolice Pego, gdzie obok drogi rozciągają się pola ryżowe. Trasa powrotna prowadzi tuż obok skały Ifach – ogromnej skały stojącej na styku morza i miasta.

Trasa – 150 km

Czas jazdy – 4.5 godziny + przerwy

dzień 2.

Wyruszamy z Calpe i kierujemy się na północ do Walencji. Na miejscu zobaczymy:

Wieżę Serrano –  Do dzisiejszych czasów na terenie metropolii zachowały się dwie wieże – Serrano oraz de Quart. Wieża Serrano jest najlepiej zachowanym zabytkiem na terenie Walencji. Została wzniesiona na przełomie XIV i XV wieku, głównie do celów obronnych.

Katedrę ze Świętym Graalem – jednym z najważniejszych reliktów chrześcijaństwa i wieżą z której rozciąga się piękny widok na całą Walencję. Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Walencji jest jednym z najsłynniejszych zabytków na terenie kraju. Budowę jej rozpoczęto jeszcze w XIII wieku. Według dawnych tradycji, to właśnie w tej katedrze znajduje się Święty Graal, który został udostępniony do oglądania wiernym nawiedzającym tą świątynię.

Trybunał Wodny w Walencji – Trybunał rozstrzygający kwestie związane z dostępem i wykorzystaniem zasobów wodnych w regionie Walencji. Najstarsza instytucja wymiaru sprawiedliwości w Europie. Dziś ma charakter wyłącznie atrakcji turystycznej. W 2009 roku Trybunał Wodny w Walencji wraz z Radą Mędrców w Murcji został wpisany na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO.

La Lonja – Giełda Jedwabiu jest jedną z piękniejszych budowli w Walencji (a nawet w całej Hiszpanii) wzniesionych w stylu gotyckim. Budowę tego obiektu rozpoczęto jeszcze w XV wieku i niegdyś był to największy ośrodek handlu jedwabiem na całym wybrzeżu Morza Śródziemnego.

Plaza de Toros – to słynna arena walki byków, która jest usytuowana w samym sercu Walencji. Co więcej, arena ta jest jedną z największych na terenie całego Królestwa Hiszpanii. Została zaprojektowana i wybudowana na początku XIX wieku.

Miasto sztuki i nauki – jest stanowione przez rozległy kompleks budynków, w skład którego wchodzą centra kulturalno – rozrywkowe. Można tu zobaczyć jedno z największych w całej Europie oceanariów oraz delfinarium. Ciekawym obiektem na terenie kompleksu jest także Muzeum Nauki.

W przypadku, gdy naszym Gościom bardziej zależy na jeździe niż zwiedzaniu, po rzuceniu okiem na miasto wrócimy do bazy okrężną drogą, która zapewnia jedna z najlepszych widoków w Hiszpanii.

Trasa – 280 km

Czas jazdy – 3.5 godziny + zwiedzanie

dzień 3.

Wyruszamy z Calpe i kierujemy się na północny zachód. Okrążając Benissę jedziemy na południe gdzie z bardzo krętej drogi roztaczają się przepiękne widoki na góry Serra de Bernia. Następnie jadąc na północ odwiedzimy uroczą, ekologiczną restaurację w samym sercu gór, na totalnym odludziu. Po posiłku udamy się na przełęcz Col de Rates gdzie czekają na nas setki zakrętów z widokami na skaliste szczyty. Na przełęczy zatrzymamy się na krótką przerwę kawową. Następnie ruszymy na południe gdzie po drodze będziemy mogli podziwiać wspaniały kompleks wodospadów Algar. Później pojedziemy do bazy wzdłuż wybrzeża z widokiem na marinę, w której czasem swój jacht cumuje artysta Enrique Iglesias.

Trasa – 190 km

Czas jazdy – 4,5 godziny + przerwy

dzień 4.

Będzie dużo jazdy po górach. Wyruszamy z Calpe i kierujemy się w stronę Benissy. Mijając po lewej stronie masyw Sierra del Ferrer docieramy do Parcent. Kierując się dalej na zachód mijamy masyw Sierra de Carrascal z jego najwyższym szczytem Cocoll. Odbijając nieco na południe docieramy do miasteczka Castell de Castells, gdzie skręcamy na zachód aż do Gorgi. Po drodze zakręci nam się w głowie od ilości zakrętów. Stamtąd jedziemy do słynnego El Castell de Guadalest. To niewielkie miasteczko z ruinami twierdzy zbudowanej jeszcze przez Maurów. Budowla wzniesiona została na przełomie VIII i IX wieku. Tam przewidujemy przerwę na zwiedzanie i podziwianie okolicy z perspektywy murów miasteczka. Dalej udamy się na południowy zachód w kierunku Benidormu. Z uwagi na jedną z najwyższych w Europie liczbę wieżowców w przeliczeniu na liczbę mieszkańców, Benidorm nazywany jest małym Manhattanem, bądź krócej „BeniJorkiem”. Następnie ruszymy nadmorskim bulwarem przez Alteę do Calpe.

Trasa – 150 km

Czas jazdy – 5 godzin + przerwy

dzień 5.

Tą trasę nazwaliśmy “tylko dla orłów”. Będzie dużo gór i jeszcze więcej zakrętów. Wyruszamy z Calpe i ruszamy wzdłuż rzeki Guadalest na zachód. Następnie skręcamy na południe i jedziemy wzdłuż pasma górskiego Sierra Aitana aż do rzeki Riu de Sella. Dalej na północ i malowniczą drogą prosto nad przepaść… gdzie na pewno wykorzystamy nasze aparaty fotograficzne. Następnie kierujemy się na północ po kolejnych zakrętach wzdłuż pasma górskiego Sierra de Albureca, potem przez przełęcz Val de Galimera w okolice Pego. Stamtąd wracamy przez Xalo do Calpe.

Trasa – 200 km

Czas jazdy – 7 godzin + przerwy

dzień 6.

Wyruszamy z Calpe i kierujemy się w stronę odwiedzonego już Guadalest. Tym razem jednak po drodze zatrzymamy w Muzeum Motoryzacji. To bardzo ciekawe miejsce, które zgromadziło ponad 140 eksponatów, głównie motocykli. Następnie pojedziemy dalej na zachód drogą CV70 aż do przełęczy Carrasqueta, pełnej szybszych i wolniejszych zakrętów, bardzo popularnej wśród lokalnych motocyklistów. To jedno z najwyższych miejsc podczas naszego wyjazdu, a z góry rozciąga się piękny widok. Między serpentynami znajduje się klimatyczna knajpka Venta Teresa, w której zatrzymamy się na posiłek. Dalej utrzymując kierunek południowy dojedziemy do Busot, gdzie zrobimy zdjęcia następnej pięknej panoramie. Stąd rozpoczyna się też nasz ulubiony kręty odcinek, który z reguły pokonujemy kilkukrotnie w obie strony. Dalej kierujemy się do Relleu, gdzie zakrętów wcale nie jest mniej. Następnie wyjeżdżeni i zadowoleni jadąc przez Terra Mitica wracamy do bazy w Calpe.

Trasa – 200 km

Czas jazdy – 7 godzin + przerwy

Podany plan wyjazdu nie jest sztywny. Nasz doświadczony przewodnik potrafi doskonale modyfikować poszczególne wyjazdy tak, by jak najlepiej spełnić oczekiwania naszych Gości.

Terminy i ceny wyjazdów

Najbliższe wyjazdy motocyklowe Hiszpania – Motofiesta:

22 – 29 kwietnia 2023
29 kwietnia – 6 maja 2023

Cennik wyjazdów

Yamaha Tracer 7

Yamaha Tracer 9

Yamaha Tracer 9 GT

Kierowca
w pokoju dwuosobowym

1300 Euro

1500 Euro

1600 Euro

Kierowca
w pokoju jednoosobowym

1500 Euro

1700 Euro

1800 Euro

Kierowca z pasażerem
w pokoju dwuosobowym

1800 Euro

2000 Euro

2100 Euro

Cennik wyjazdów >>>

Yamaha Tracer 7

Yamaha Tracer 9

Yamaha Tracer 9 GT

Kierowca

w pokoju dwuosobowym

1300 euro

1500 euro

1600 euro

Kierowca

w pokoju jednoosobowym

1500 euro

1700 euro

1800 euro

Kierowca z pasażerem

w pokoju dwuosobowym

1800 euro

2000 euro

2100 euro

Cena obejmuje: transfer z i na lotnisko w Alicante dla lotu sugerowanego, zakwaterowanie w hotelu Port Europa Calpe, śniadania i obiadokolacje w formie bufetu, wynajem motocykla Yamaha, 6 wycieczek motocyklowych z przewodnikiem, ubezpieczenie podróżne Allianz Globetroter, pamiątkowa koszulka, zarejestrowane materiały foto-wideo. 

Cena nie obejmuje: biletów lotniczych, paliwa do motocykla i wydatków własnych.

program wycieczki motocyklowej

Ciekawostki o Hiszpanii

● Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików.

● Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie.

● Hiszpanie sprowadzili do Europy m.in.: ziemniaki, tytoń, pomidory, kakao, kukurydzę.

● Hiszpania to największy producent oliwy z oliwek na świecie. Jej udział w tym rynku to aż 44 proc.

● W Madrycie średnio 300 na 365 dni w roku jest słonecznych.

● Hiszpański jest językiem urzędowym w 23 krajach świata.

● Hiszpanie mają 2-członowe nazwiska. Pierwszy człon odnosi się do pierwszego nazwiska ojca, a drugi człon do pierwszego nazwiska matki.

● Zgodnie ze zwyczajem Hiszpanie całują się w policzek na powitanie.

● Na Wyspach Kanaryjskich można usłyszeć język gwizdany. W 2009 r. język został wpisany na listę UNESCO.

● Z Hiszpanii pochodzą kultowe lizaki chupa chups (nazwa pochodzi od hiszpańskiego czasownika chupar, który oznacza ssać). Istnieją już od ponad 56 lat.

● La Tomatina to hiszpańska bitwa na pomidory. Odbywa się każdego roku w ostatnią środę sierpnia w miejscowości Buñol.

● Hiszpania to największy producent bananów w Europie.

● Narodowym przysmakiem Hiszpanów jest paella, a tortillą nazywają… omlet.

Formularz kontaktowy